Tecrübelilerden tavsiye lütfen?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve akustikvagon tarafından 19 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. akustikvagon

akustikvagon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar,
    öncelikle vücut yapma konusunda pek bilgim olmadığını belirtmek istiyorum. 28 yaşında çalışan bir anneyim. Çok hareketli olmayan bir hayatım var. Öğretmenlik yapıyorum. Genelde ayaktayım, aktifim ama o kadarlık. 70 kilo 1.68 boy. Amacım kilo vermek ama su ve kas kaybedip sonrasında yine aynı kiloya çıktığım hüsranla sonuçlanan diyetlerden yapmak istemiyorum. Dogum ve düzensiz beslenme nedeniyle formumu kaybettim. Sağlıklı bir şekilde spor yaparak yağ kaybetmek istiyorum. Fit ve sağlıklı olmak, metabolizmamı hızlandırmak, sürekli enerjik ve dinamik hissetmek istiyorum. 55 kilo benim için ideal. Sigarayı yeni bıraktım. Kısa süreli spor yapma girişimlerimden sonuç alıyorum. 10 günlük çalışma ve dietle 1 kilo verdim, gayet iyi başlamıştım ama özellikle okullar açıldıktan sonra spora ilgimi kaybettim. Sık seyahatler, ev taşıma, okulda seminer döneminde bütün gün oturmak ve kafanın sürekli meşgul olması spor yapmamı engelledi.Ayrıca okuldan sonra halsiz ve bitkin hissedip sporumu erteliyorum. Tatlıya ve özellikle çikolataya aşırı düşkünlüğüm var. 3 öğün çikolatayla beslenebilirim o derece. Şimdi çikolatayı baya kıstım. Kahvaltılara ağırlık verdim. Tavada yumurta, peynir, bal, kaymak, domates ve salatalık fix kahvaltım. Diğer öğünlere pek önem vermiyorum. Akşam da yemek yerine abur cuburla geçiştiriyorum. Yanlış yapıyorum elbette ama iştah konusunda çok kontrolsüzüm. Tatlı yeme isteğime kesinlikle engel olamıyorum. 1 ay öncesine göre iyi toparladım, ama yeterli değil.

Neyse sadede geleyim. :) Bir süredir supplementleri araştırıyorum. Sporumu düzene oturtup daha enerjik hissetmek ve iştahımı köreltmek için supplement önerisi istiyorum. Elbette asıl önemli olan iradeli olmak ve her şeyi sadece supplementlardan beklememek. Ben o iradeye sahibim, yalnızca başlamak için biraz enerjiye ve güce ihtiyacım var. Okuduklarıma göre CLA ve L-CARNITINE kombin yapmak bana yardımcı olur mu? CLA nın iştah kestiği, L-CARNITINE in yağ yaktığı, enerji verdiği fikirlerini çıkardım okuduklarımdan özetle. Bu doğruysa hangi ürünleri kullanmalıyım? Ayrıca Universal Animal Cuts ın da etkili olduğunu ve içeriğinin ihtiyacımı karşılamaya yönelik olduğunu farkettim. Hangisi daha etkilidir benim için? Ya da daha iyi öneri var mı? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    merhabalar. öncelikle spora başladığınız ve sigarayı bıraktığınız için tebrik ederim. ağırlık çalışması ve cardio yaparak ve bunları güzel bir beslenme ile destekleyerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. forumda bir çok beslenme programı mevcut. haftanın bir günü -genelde pazar günleri tercih edilir- kendinize izin verin ve canınızın çektiği şeyleri abartmadan yiyin. bu şekilde hem yağ yakımınız hızlanır, hem de motive olursunuz. bahsettiğiniz supplementler hakkında pek bilgim yok fakat forumda CLA nın işe yaramaz bir supplement olduğundan bahsedenlerin sayısının bir hayli yüksek olduğunu hatırlıyorum. supplementler konusunda daha bilgili bir kişiler yardım edeceklerdir. kilo verirken yapacağınız ağırlık çalışmaları hem sarkmaları ve çatlaklar oluşmasını önleyecek hem de sıkılaşmanızı sağlayacaktır

akustikvagon bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle sigarayı bırakmanız iyi olmuş.

onun dışında komedi gibisin çikolata yiyorum aburcubur yiyorum şu bu ama sadede gelelim ... sadede mi kalmış? bizden değil kendinizden yardım isteyin. öncelikle çikolata şimdilik 0 lansın ileride azar azar yersiniz. düzenli bir yeme programı başlatın knedinize sağlıklı ve doğru yiyeceklerle ve bir diziplini olsun . ppor illa plates değildir sabah okula giderken yürüyün asansör kulanmayın bikaç merdiven fazla çıkın günlük yaktığınız kolariyi çoğaltmaya bakın. suplementlik bir durumunuz yok. önce siz kuralları "olayı" kavrayın. gerisi gelir.

4. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Animal cuts profesyonel sporcular içindir size fazla gelir. Ayrıca ilk bir iki ay suppelement kullanmadan sporunuzu yapın baktığınız birşey yapamıyorsunuz o zaman takviye gerekir. Ama ilk takviyesiz düzenli bir beslenme düzenli bir spor yapın. Takviyeler 2. aşama.

5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yağ yakıcıların araştırmalar sonucunda tam etkili olmadığı ortaya çıkmıştır öncelikle tatlıyı hayatından yavaş yavaş çıkaracaksınız kaliteli besleneceksiniz hep derim ne yiyorsak oyuz diye düzenli kaliteli beslenmedikten sonra bilinçli ağırlık çalışması yapsanda cardio yapsanda maalesef istediğin sonuca ulaşamazsınız cardio olarak orta tempo yürüyüş yine orta tempo ip atlama bisiklet sürme olabilir artık hangisi hoşunuza giderse hemen koşuya geçmek olmaz çünkü ilerde diz ağırsı bel ağrısı olabilir önce orta tempoda yürüyüş yavaş ağırlaştıracaksınız ağırlık çalışması yapmalısın temel hareketleri tercih edin zaten suppkementleri araştırdığınıza göreki bu çok iyi bir şey hareketleride araştırın ve 3 set 12-15 tekrar yapın cardioyu ağırlık antremanı olmadığı günlerde yapabilirsiniz

6. akustikvagon

akustikvagon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumlar için teşekkür ederim. letsev ben bu konuda bilinçli ve bilgili olduğumu, doğru beslendiğimi iddia etmiyorum. Sadece doğru yardımı alabilmek için doğru bilgiyi veriyorum. Supplement tavsiyesi istememin nedeni düzenli spora ve beslenmeye başlamak için yeterli enerjiyi kendimde bulamıyorum. Kendimi hep yorgun ve halsiz hissediyorum. En azından supplement ların verdiği enerjiyle spora daha odaklanabilirim diye düşündüm. 'Olay'ın daha içinde olduğunuz için beklentilerim saçma gelmiş de olabilir, ama ben de hedeflerime ulaşmak, sağlık açısından daha iyi durumda olmak adına hata yaparak da olsa en doğruyu bulmaya ve bilgilenmeye çalışıyorum. Doğuda görev yaptığım için imkanlarım biraz kısıtlı. Evde çalışarak netten cardio videolarından destek alıyorum. Koşu bandım ve bisikletim var. Hedefim de temmuza kadar 15 kilo yağ kaybetmek. Ayda 1,5 - 2 kilo vermek benim yaşam tarzım ve beslenmem için ideal sanırım. Kas oranımı artırmak istiyorum ama vücut yapmak gibi bir hedefim yok. Şu an tek ihtiyacım biraz enerji, tatlıya karşı iştahsızlık ve odaklanma.

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yeni başlamış erkek üyelerle size vereceğim tavsiye aynı "forumu iyice okuyun" forumu okumadan başlık açmak sadece erkek üyelere özel bir şey değil sorduğunuz her sorunun yeni başlayanlar bölümünde cevapları mevcut. okursanız istemediğiniz hata aklınzda olmayan bilgilere bile ulaşıp daha doğru yolda ilerleyebilirsiniz aceleyle bu iş olmaz. okuyun bilgilnin tecrübelenin.

8. akustikvagon

akustikvagon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Forumu tabi ki okuyorum yalnız yeni başlayanlar bölümü daha çok kilo almak isteyen ve vücut geliştirmeye yeni başlayan erkek üyeler için. Cinsiyet, boy, kilo, amaç çok farklı. Kısacası samanlıkta iğne aramak gibi bir şey. Başlık açıp kişiye özel yanıt beklemek her üye gibi bana daha cazip geldi evet. Hem çalışıp hem anne olunca vakit darlığı oluyor tabi ki; bazen pratik olmak lazım. Acele ettiğimi nereden çıkardınız anlamadım. Ver ilacı gitsin kilolar gibi bir mucize beklemiyorum. Yapmam gerekenleri planlıyorum henüz. Beslenme listesi - düzeni oluşturmak, spor planı, gerekirse supplement yardımı vs.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Eylül 2014 ---
    Merak ettiğim bir şey var. Bir çok yerde spora yeni başlayanların cla ve ya l-karnitin kullanmamaları söylemiş. En az 3 aylık spor geçmişinden sonra tasiye ediliyor. Bu ürünler yağ yakıcı, enerji verici, performans arttırıcı, iştah kesici etki yapıyorsa iyi bir diyet ve beslenmeyle neden kullanılmasın? 3 kilo vereceğine 4 kilo ver daha iyi değil mi?

Son düzenleme: 19 Eylül 2014
  9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Ver ilacı gitsin kilolar veya gelsin kaslar gibi bir durum zaten söz konusu değil. Öncelikle supplement düşüncesini kafanızdan silip atın, sizin durumuz için kafein yeterince etkili bir uyarıcıdır, antrenmanlarınızdan önce veya letsev' in dediği gibi kalori harcayabileceğiniz aktivitelerin yaklaşık 30 dk öncesi içeceğiniz şekersiz bir kahve yeterli. Kısa ve pratik yazayım, gerisini siz araştırın. Haftada 4 kez olmak üzere 45 dk orta şiddet kardiyo egzersizleri yapmanız lazım, rahatsız olduğunuz depolanmış yağları da beslememek adına tüketim alışkanlıklarınızı kökünden değiştirmeniz lazım. Şeker ve un ihtiva eden herşeyden mümkün olduğunca uzak durmalısınız, bu ürünler hem kalori değeri bakımından yüksek, hemde kan dolaşımına hızla karışarak kan şekerini yükseltme özellikleri olup, kilo problemi olan insanların baş düşmanıdırlar. Temiz beslenmelisiniz, ne kadar kalori aldığınızı, ne kadar kalori eksik alırsanız yağları azaltabileceğinizi öğrenmelisiniz, örneğin hem kalori miktarını hesaplayabilmek, hem çikolata ihtiyacını bir nebze giderebilmek, hem temiz beslenebilmek, hem de kompleks karbonhidrat alarak kaliteli bir enerji sağlamak ve uzun süre tok hissedebilmek adına, çikolata parçacıklı müsli tüketebilirsiniz. Yapmanız gereken özetle bunlar, bu başlıkları ayrı ayrı araştırıp öğenerek kendi hayatınıza uyarlamanız yeterli.

akustikvagon ve Balboa7 bunu beğendi.
  10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş