tecrübeli arkadaslardan yardım bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sakosako tarafından 6 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar merhaba ben 22 yasındayım boy 1.83 kilo 74 ortalama bir vucudum var bir aydır vg yapıyorum okullar acılana kadar (tahminen 1.5 ayda) cok abartılı olmayacak sekilde ama saglam bir vucut (örn. nick bateman) yapmak istiyorum. sizce protein vb. yardımcı ürünler kullanmalı mıyım kullanmam gerekiyorsa neleri önerirsiniz tavsiyelerinizi bekliyorum. simdiden cok tesekkurler:)

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    bir buçuk ayda, nick bateman gibi, abartılı olmayacak şekilde ama sağlam vücut istiyorsun ve tavsiye istiyorsun?

1.Biz kahin değiliz.
    2.O abartı değil dediğin adam model.
    3.Olmayacak, çünkü mümkün değil. Hem mental olarak sen müsait değilsin, hem de biyolojik olarak 1,5 ayda olmaz o iş. sen boşuna uğraşma.

iğne bile vursan olmaz o iş o kadar diyim sana ;)

farazi ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  3. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1- bilginiz yoksa yazmak zorunda degilsiniz bilgisi olanlardan yardım istemistim
    2- sadece hedef anlamında zihinlerde bir goruntu olussun diye verdiğim bir örnekti model oldugunun farkındayım
    3- bir bucuk ayda olur gibi bir iddiam da olmadı zaten dikkatli okursanız sadece o süre zarfında EN İYİ GELİSMEYİ nasıl saglarım diye tavsiye istemistim herkes sizin gibiyse baya küstah biryermiş burası, bide mesajını begenenler var enteresan:)

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    protein kullanmana gerek yok , 74 kilo birisi rahatlıkla ihtiyacı olan proteini karşılayabilir.

5. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    1.5 ayda hiçbir gelişme sağlayamazsın, ne kadar tecrübem var bilmiyorum ama, büyük ihtimalle henüz tüm kaslarını hissedemiyorsun antrenmanda
    Okul açılınca devam edersen belki 2 yıla lazar angelov olursun(!)
    Kendini bu işe yıllarını vermiş, Işık ve makyaj hileli olan fotoğraflarla kıyaslama derim ben

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam hedef kilom 78-80. suan yeme ile ilgili problem yok fakat 2 ay sonra yine öğrenciyiz yeme icme sıkıntısı baslıyor protein eksiğini tozdan karsılamayı planlıyodum acıkcası tabi gorusleriniz onemli + sizce kilo almaya mı yogunlasmam lazım yoksa yoksa kas kütlesini mi arttırmalıyım? ilk defa yapıyorum bu sporu bilmediğim icin soruyorum yanlıs anlamayın yardımcı olursanız sevinirim.

7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ihtiyacını karşılayamayacaksan satın almanda bir mahsur yok , yalnız beslenme olayı proteinle bitmiyor bu yüzden sistemini oturtman lazım bir şekilde. kas kütlesini artırmak demek zaten kilo almak demek bu yüzden ihtiyacından fazlasını yemelisin yoksa aynı kiloda aynı ölçülerde kalırsın sabit şekilde.

8. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme her türlü şekilde yapılabiliyor, ben de öğrenciyim. Para sıkıntı diyorsan çalışıp kazanabilirsin, bahane yaratmaya gerek yok bence

9. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam tesekkur ederim, peki tavsiye edebileceginiz protein var mıdır? bazı yerlerde ilk üc ay kullanmayın diyorlar ama kullanmaya baslayan arkadaslarım var suan baslasam sıkıntı olur mu 1 aydır gidiyorum vg'ye?
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2016 ---
    calısıyorum zaten bahane üretmek yapımda yok. konuyu acmamdaki tek amac minimum zamanda maksimum gelismeyi nasıl saglarım + protein kullanmalı mıyım kullanmam gerekiyorsa ne kullanmalıyım siz tecrubeli insanlardan onları ögrenmek.

10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    ilk 3 ay onerilmemesinin sebebi, baslangic doneminde cok fazla kasin olmayacagi icin dogal besinlerle protein ihtiyacini karsilaman kolay olur diye.
    ama ev yemegi yeme imkanin yoksa protein disardan alabilirsin. fakat protein asla ev yemeginin yerini tutamaz. bunu bil.
    ve de guzel bir kahvalti, diger ogunlerde de sebze yemegi faydali yag, kaliteli karbonhidratlardan almalisin. kisacasi saglikli besleneceksin.
    toz konusunda ne kadar butcen var bilmiyorum soyle bir sey isini baya gorur. icinde bcaa aminoasitleri de oldugu icin tek basina yeterli gelir.
    https://www.supplementler.com/urun/...HV1cdnEBJWog6ftgZUBTrNrlIFAaoADD4OBoCJzfw_wcB
    ama bunu alinca saglam calisman lazim. tembellik yapmak yok.

sakosako bunu beğendi.
  11. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cok teşekkürler hocam yardımınız icin. iyi günler dilerim:)

12. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    yalniz protein tozunu alip 1,5 ay calisip [ben niye terminator olmadim] diye hayal kirikligi yasama.
    seni hemen kasli bir seye donusturmeyecek.
    1 porsiyon protein tozu = 100gr tavuk gogsu yemek gibi dusun.
    eger kisa vadede toz sana pahali geldiyse sen sporunu yapmaya devam et.
    illa ki tozsuz da gelisirsin. sonra vaktin olunca alirsin.

13. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam kullanımı nasıl? Ne zaman ve ne kadar kullanmam lazım üründen sanırım seviyelere gore degisiyormus bilgi verebilir misin?

14. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Orda yazan seyler dogruyu yansitmiyor aslinda. Bu senin kac gr protein ihtiyacin olduguna bagli. Bunlari bilmeden zaten protein tozu da kullansan istedigin kadar gelisemezsin.

Sonra moralin bozulur, ben gelisemiyorum deyip sogursun spordan.

Kac kilosun. O gun yedigin yemeklerde ne kadar protein vardi. Daha ne kadar protein alman lazim. Kac kasik kullanacagini boyle hesapliyorsun.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam kafam baya karıstı suan. Bu günlük protein ihtiyacını nasıl öğreniyoruz yada almayayım mı ben protein anlamadım. bunun standart bi ölçeği olmalı diye düşünüyorum o sitede belirtildiği gibi veya biraz daha miktarı arttırıp kullansam faydası olmaz mı yada fazla olması zarar verir mi?

16. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Biraz kendin araştırsan her sorunun cevabını bulabilirsin, hazır bekleyeceksen böyle her şeyi hiç başlama

ujohnz bunu beğendi.
  17. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sana mı sorcam birader başlayıp başlamayacağımı? Rahatsızsan okuma seni zorlayan var sanki bide gelmiş burda hüküm veriyor, destek olmayacaksan köstek olma.

18. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    www.agirsaglam.com
    Bu siteden protein ihtiyacini hesaplayabilirsin. Beslenme programlari da var.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ben sadece tembelliğini eleştiriyorum, sorduğun soruların cevabını bulman 15 dakika sürmez. Biraz çabalamayı öğren diyorum sana, eminim 2 hafta ağır antrenmana girsen bırakacaksın, sonra biliyorum diye ahkam keseceksin. Bırak hiç başlama sen. Daha günlük protein değerini bilmiyorsun senin neyine bu spor.

20. sakosako

sakosako Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sen eleştirmiyosun kardesim habire "başlama sen, senin neyine bu spor" filan amacını çözemedim açıkçası. Burada soru soramayacaksam bu başlık neden var? En doğru güvenilir kaynak olarak burayı görmüşüm ki burdan soruyorum (araştırıyorum). Haklı da olabilirsin belki senin kadar kas yapamayacağım ama inan öğreneceğim şeyleri başkalarına seve seve aktarırım, çabalamayan biri değilim sadece paylaşmayın değerini biliyorum, ki sana da şiddetle öneririm. Egolarından arınman ve bu sporun iyi yanlarını alman dileğiyle kardesim iyi aksamlar sana.

Sayfayı Paylaş