Tecrübeli arkadaşlar beni aydınlatabilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dbayraktar tarafından 16 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dbayraktar

dbayraktar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar, spor salonuna 3 gün önce başladım fakat henüz bir düzen oturtamadım. Aletleri tanımaya çalışıyorum ve dağınık çalışıyorum.
    Yaşım 20, boyum 1.82, 68 kiloyum. Aşağıdaki resimdeki gibi bir vücut yapmak istiyorum. Fakat aşırı irileşmekten korkuyorum. Bunun önüne nasıl geçerim? Şu anda zayıfım ve sizce protein tozu ya da karbonhidrat tozu kullanmalı mıyım? Bu tarz supplementler irileşmeye sebep olmaz mı?

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum, teşekkürler.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , spor hakkında yazılar okumaya çalış.Bilmeden irileşmek diye birşe yok , bilmeden yapabileceğin birşey değil bu.O göğüs kütlesini oluşturmak için belki adam 4-5 kürdü bilmiyoruz ama o göğüs kütlesini naturel tutturmak öyle uzun soluklu zamanını alır.Yani bilmeden İRİLEŞMEK diye bir husus yok.1.82 62 kilosun , bu fotoğraftaki boyunu tahmin kolay edemem ama kilosu 72-88 aralığında.Direk bu kiloya ulaşmaya çalışma çünkü yağlanman sonra kötü sorunlar çıkarıcak , hem sağlıken hemde kasının burdaki gibi gözükmemesi ne hata yaptığını düşündürücek.
    Önce salon antrenöründen sabit bir program al , disiplinini koy.
    Sonra sabit bir beslenme programı oluştur , 1 hafta sonunda tartına çık o programın kalori olarak sana ne verdiğini öğren.Ayda 4 kgden fazla alma.Gainera bulaşma , gainer önerecek çoğu kişi.Gainerın benim lügatımda tanımı günlük +2 tabaklık pilavın tozlazmış hali...
    Gerekli olabilecek supplementlere ulaş ama nasıl ulaş üstte söylediğim beslenme programını oluştur , protein alımını hesapla , Whey-Bcaa desteği al zaten ilk bir yıl bu iki ürün yeterli olucaktır.Ama önce ilk 3 ayını supplementsiz disiplinli programla geçirmeni öneririm.Hem 3 ay beklemen o üründen sana bir Plasebo etkisi getiricek :)

Sayfayı Paylaş