Tavuk ve Bıldırcın Yumurtası Kıyaslaması

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BeachBoy tarafından 29 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler hocam ama o kadar çok noktalama işareti varkı parantezler noktalar tırnak işaretleri. okuyana kadar içim dışıma çıktı daha düz yazsaydınız daha iyi olurdu.

2. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    ben yumurtadan nefret eden bir insanım. tavuk yumurtasına dayanamıyorum artık. çiğnerken miğdem bulanıyor. bıldırcın yumurtası yicem artık bu konuyu okuduktan sonra karar verdim. kücük oldugundan yemesi kolay olur

3. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    konuda tam tersini yazmış arkadaş tavuk yumurtası yiyin diyo konuyu okuyunca bıldırcın yumurtası yemeye karar verdim ne demek :D

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tabiattaki tüm yumurta türleri aşağı yukarı aynı içeriği içerirler...yani ,bir civcivin , pilicin değerlerine yakın ...protein, yağ, su , mineral vb olarak...üç aşağı beş yukarı...

konu temelinde esas olarak ,bu hayvanların nasıl beslendiği, hangi yiyecekleri yediği...bu özellikle " vitamin, mineral, immun proteinler " kısmını daha fazla ilgilendiren bir konudur...kısaca , az kalsiyum, az vitamin, az mineral vb yedirilen tavukların, bıldırcınların yumurtalaraı tabiattakilere oranla içerik bakımından daha düşük oldukları gibi, daha fazla su oranı içerirler...))

5. sk

sk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yumurtayi haşlayip beyazini mikserde muz ve sutle karistirip icsek nasil olur

Sayfayı Paylaş