Tavuk Faydalimi?????

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mkaya tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Günümüz tavuklarin kaç günde soframiza geldigini biliyosunuz artik. Tavugu yaklaşik 3 4 aydir kestim. Onceleri kosa kosa gogus alirdim.marketten almiyorum uzun zamandir icinde bence hic bi deger kalmadi. Sen tavuga karanlik ortamda birden ışık ver hayvan gunduz zannedip yemek yesin bu dongu devam edip 40 gunde yencek.duruma gelsin. Benim bi yakin abim onceden tavuk fabrikasinda calismis ve kendini yemiyo tavuk tiksinyor resmen çünkü tavuklain yemlerine katilan pislikleri tavuklara yapilan hormonlari hepsini görmüş. hayvanlar yerlerinden kipirdamiyolarmis bile yaptiklari uyku ve yemek durduklari yerden. Yani demem o ki bence tavuk o kadar faydali bisey degil artik.

2. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Alternatif ne yapabilirz peki dedikleriniz mantıklı benimde aklıma geliyor peki çözümünüz?

3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Tavuktan başka uygun alternatif yok gibi birşey. Tavuk yerine ne tüketmeye başladın?

4. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Yani kırmız et desek o da günümüzde ne şartlarda belli değil. Organik tavuk alsak ki ne kadar organik bilinmez oda sanırım en son baktığımda bütün tavuk 28-30 tl civarındaydı ki o gün normal bir tavuk 5.9 tl civarıydı. Yani arada bu akdar fark olması normal satılan bütün tavukların nasıl şartlarrda önümüze geldiğini açıklıyor :) Money talk :D

5. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    protein icin yemek zorundayiz. hayvanin metabolizmasini sasirtiyorlar ki cabuk buyusun. bizde aynisini yapmiyormuyuz,diyetler,super setler hep vucudumuzu sasirtip kas yapmak icin :D

tavugun eti ne kadar saglikli ve dogal bilemicem. ama tavugun yedigi yem dogal degil ise,bizim ineklerde cok dogal beslenmiyor. kısır bir döngü icindeyiz. ben 1 gun hindi,bir gun tavuk,firsat buldukcada kirmizi et yemeye devam edicem.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Shelter, mkaya ve oyunsevervatandas bunu beğendi.
  6. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Eresbos, haklisin artik çoğu yiyeceklerde neler var kim bilir haberimiz yok.
    AykutCan, ben tavuk tuketmeden gun icerisinde yaklaşik 180 190 gr proteine kadar çikiyorum tabi yağda aliyorum baya gunluk 4000 kalori civarinda beslenmem . Yani illa tavuk yenmesi gerekir.diye bisey yok
    Bitkisel hayvansal protein aliyorum artik alıştırmışız vücudu hayvansal proteine bu aralar bitkisel protein aliyorum vucut ne kadar kullaniyor zamanla görücem.

7. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Hergun olmasada genelde et tuketiyorum, haftada 1 balik zaten ve yumurta peynir. Bitkisel protein olarak mercimek yiyorum bu aralar protein.karb kaynağı haşlayıp yoğurtla güzel gidiyor.
    Fatsecret programinda bakiyorum gun icinde nasil beslendiğime tavsiye ederim.

8. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Fat secret güzel bende bu gün denedim. Dediğin günde 180-190 gram proteini nasıl alıyorsun bi yazar mısın ?

9. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Kahvaltida tereyagli 6 7 yumurta, 200 gr civari.tulum peyniri, tam bugday ekmeği, zeytin domates 1 kaşik bal. Genelde kahvaltim bole oluyor. Oglen manti, et doner yada terayagli yumurta duruma bağli. Ogleden sonraki ogunumde haslanmis mercimek.tuketiyorum yogurt ile. Aksam ise genelde ev yemegi yiyorum sulu.etli.yemek artik o da duruma bagli cacik pilav seklinde. Yalniz ciddi rakamdada yağ aliyorum proteinin yaninda. Amacim zaten kilo almak idmanida cok ciddi sekilde sert yapiyorum. Agustosun 1inde basladim tekrar idmanlara 77 kg dum 2 ay kadar ara vermistim. Suan 83 kg yum devam ediyorum idmanlara ins 95 i gormek istiyorum.

Sayfayı Paylaş