Tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve omer_celik tarafından 21 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. omer_celik

omer_celik Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar, arkadaşlar vücut geliştirme e başlayacam başlayacam dedim ve çok zaman geçti. Burada 3 tane fitness salonu vardı baktım hepsi dolu yani anlayacağınız 1 saat sadece sıra bekleyerek geçer. Bu sebepten dolayı evde yapmaya karar verdim. İlk başta dambıl+halter seti ve sanayi de bir kaç ekipman yaptıracağım. İlk 5-6 bunlar ile idare edeceğim sonra ağırlık istasyonu ve koşu bandı alacağım sonra bir kaç ekipman daha oeaya yetecek kadar alacağım. Beslenme falan iyi düşünürsek salon kadar verim alır mıyım?

2. omer_celik

omer_celik Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Fikirilerinizi bekliyorum

3. tacettin ark

tacettin ark Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    evi bırak ve hemen salonun yolunu tut tecrübe ile sabittir herkese nasıl sıra geliyorsa sana da gelecektir sırayla hareketleri bilinçli yapman lazım beslenme dinlenme süre hepsi önemlşi bu iş teknik iş ev de olmaz iyi kötü deme hemen salonun yolunu tut

4. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Evde yapmanın imkansız ve olumsuz bir durumu yok. Fakat, kesinlikle squat rack(power rack) alman lazım veya yaptırabilirsin. Serbest ağırlık antrenmanı yaparken malum barı tutmak veya almak için mecbur. Onun dışında ağırlık konusunda döküm plakalar pahalı piyasaya bakarsak. Bildiğin bir mermer yeri veya vb yerlerde ağırlık plakası yaptırabilirsin ucuza. Ekonomik ve sıkıntısız olur. Kısaca fikrim, evde ağırlık çalışması olur fakat ağırlıkların büyümek için yeterli veya zorlayıcı olması lazım.
    İyi günler dilerim.

Sayfayı Paylaş