Tavsiyelerinize ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ambitionlaid tarafından 22 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ambitionlaid

Ambitionlaid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,ben 16 yaşındayım,vücut geliştirme sporu ile 2-3 haftadır ilgileniyorum ve yaklaşık 1 haftadır sitemizde bulunan spor salonunda tecrübeli bir ağabeyimiz tarafından çalıştırılıyorum, ben kilolu bir insanım, 65 kilo civarındayım ve 170 boyum var, göğüs bölgemde yağlar birikmiş durumda ve rahatsız edici bir göbeğim var.. Ama asıl tavsiyenizi isteyeceğim konu benim beslenme şeklim.. Kendimi bildim bileli her zaman protein ağırlıklı beslenmiştim (et,süt vb.) ve çok nadiren sebze tüketiyordum, genellikle meyveyi tercih ediyordum. Ne zaman bir sebze tüketmeye çalışsam midem bulanıyor ve kusasım geliyor (özellikle domates).. Bu seçici tutumum vücut geliştirme konusunda sıkıntı yaratırmı? Zaten çok fazla bir hedefim yok sadece kilolu olmayan ve belli bir şekile sahip vücut istiyorum ve bunun için her türlü fedakarlığı yapabilirim(sebze tüketmek dışında).. Tavsiyelerinizi bekliyorum

2. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sebze şart değil diye biliyorum. Ama yağlı vücuda sahipsen meyveyide sınırlı tüketmelisin. Çünkü meyvelerinde içinde de şeker mevcut. Onun dışında karbonhidrat tüketimini de yavas yavas azaltırsan ortada bi problem kalmayacaktır.

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Sebze sart tabiki,tek tip beslenmek sagliksiz

4. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sebze derken domates veya salata değil de kuru baklagil fasulye , patates, pancar, lahana vs tarzı kuru baklagillerde sebzedir onarı tüketirsen ki zaten tüketiyorsundur tahminim , diğerlerine pek gerek kalmayacaktır. Sebze diyince aklım direk maydonoza falan gitti o yüzden öyle bişey yazdım :D
    son olarak şunu da ekliyim, eğer bu sporda basarılı olmak istiyorsan , aklındaki ideal vücuda sahip olmak istiyorsan yedigin şeylerin tadına kokusuna vs.. bakmıcaksın. senin için yararlı olabilcek herşeyi tüketmelisin. ben peynir, yumurta , süt falan agzıma sürmezdim ama mecburiyet olunca insan alışıyor

Son düzenleme: 23 Kasım 2015
  5. Ambitionlaid

Ambitionlaid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Lahana pancar felan yemiyorum... Normalde yumurta da yemezdim bol bol süt içerdim.. ama artık antremanlara gitmeden önce yumurta yemeye karar verdim.. İdeal vücuda erişmek için her şeyi yapmaya hazırım ve bu benim hayalim.. cevaplarınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş