Tavsiye Verirmisiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EraySpor tarafından 22 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. EraySpor

EraySpor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Arkadaşlar

Spora başlayalı 2. Ayım bitti 3. Ayımdayım. Spora başlamadan önce 64.7 kiloydum.spora ilk başladığımda 1 ay hiç bir ürün kullanmadan salonun verdiği adaptasyon programı yaptım 2 hafta içerisinde 60.2 kiloya düştüm sonra Q proteinin ISO BUILDER karbonhidratlı protein tozunu kullanmaya başladım ama 1 ay içerisinde en fazla 63 kiloya kadar çıkabildim daha fazla kilo alamıyorum hatta kilo veriyorum ara sıra diyebilirim ben cafe sektöründe nargileci olduğum için devamlı ayaktayım bir koşturmaca içerisindeyim bununda kilo vermemde çok etkisinin olduğunu düşünüyorum birde yemek düzenimin iyi değil diye düşünüyorum sabah 7 de kahvaltı yapıp spora gidiyorum 11 de iş başı yapıyorum öğle yemeği 3 bck 4 arası yiyorum yani sabah kalvaltısıyla öğle yemeği arasında 8 saat fln var akşam yemeğinide işden çıkıp eve gidince anca 10 10 bck arası yiyorum öğünlerin arasında ciddi saat aralığı var kilo alamamamda etkisi büyük sanırım Q protein tozum bitmek üzere deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum ne yapabilirim ara öğünler mi yemeliğim ne yiyebilirim hangi supplementi kullanmamı tavsiye edersiniz herşeyi ayrıntısına kadar açıkladığımı düşünüyorum. Deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum.

2. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Ara öğün ekle karbondhidratı bol tut sağlıklı yağlardan faydalan temiz karbonditrat ama

3. EraySpor

EraySpor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sağlıklı yağlardan temiz karbonhidrat derken açıklayabilir misin?

4. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Sağlıklı yağlar; Hindistan cevizi yağı, sızma zeytin yağı, kuruyemişler vb.

Temiz karbonhidrat: Glisemik Indeksi düşük karbolar, Pilav, Makarna, Erişte, Yulaf vb.

5. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    yulafın gi si yüksek
    pirinç ve makarnanın da öyle.

kaliteli karbonhidratlar: bulgur, baklagiller, biraz patates.

6. EraySpor

EraySpor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar yardımınız için sağolun daha tecrubeli ayrıntılı bir şekilde yardımcı olabilecek birisi yok mu

7. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Supplement kullanmadan önce kendine bi beslenme programı oluşturmalısın , unutma supplement sadece ek besindir yediğin besinlerin yerini tutmaz. İmkanın varsa kalori ve makro say hedefine ulaşmanın en garanti yolu budur. Bu konuda yardım istersen elimden geldiğince ederim mesaj atabilirsin.. iyi sporlar

8. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    8 saatlik ara fazla kendine kaliteli bir gainer al madem yemek yemeye vakit bulamıyorsun gainer kullan

9. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    hayatımda gördüğüm en saçma post buydu sanırım. patatesin gi si yulaftan düşük öyle mi?

10. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    saçma biraz kaba olur. öyle demeyelim. yulafın glisemik indeksi düşük patatesin daha yüksek. hatta patatesi kömürde yaparsan glisemik indeksi fazla yükselmez. ama haşlama veya kızartma yaparsan baya yükselir. yağsız kaşarsız sade kumpir patatesten yani köz patatesten bahsediyorum. yulaf dünyadaki en kaliteli karbonhidratlardan biri.

11. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    4
    dostum tek sorun bu değil ki. makarnaya da yüksek demiş arkadaş ama makarna da patatesten düşük konumda. ayrıca pirincin 1500 çeşidi var ve bir tanesini hayal edip "yüksek yavvvv bu" şeklinde tavsiye vermek?

12. fitbugra

fitbugra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Gainer kullanabilirsiniz

Sayfayı Paylaş