tavsiye ettiğiniz diyetisyen

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve WebRoc tarafından 1 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. WebRoc

WebRoc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba

ist anadolu yakasında oturuyorum

tavsiye ettiğiniz diyetisyen varmı ?

herkese teşekkürler

2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    forumdaki herkes bir nevi diyetisyen extra diyetisyene gitmenize gerek yok :D

3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    katılıyorum, ama cidden...
    forumda çok güzel yazıları olan arkadaşlar var, onları okumak çok yarar getiriyor.

diyetisyen olayı ilk başta iyidir, güzeldir, ilk heves güzel gider, ilk hafta diyetisyenin verdiği herşeyi gider aktardan alırsın, kiraz çöpüne kadar. onları kaynatırsın, içersin, tadı kötüdür....hevesin kırılır. yine de inat edersin, çünkü diyetisyene çuvalla para vermişsindir. tartılara çıkarsın 2kg verince havalara uçarsın. ama sadece 2 kilodur, o kadar çileye sadece 2 kilo...ilk hafta sonunda direncin kırılır, tuhaf yemekler yemekten, işyeri-okul havası ile hiç ilgisi olmayan zamanlarda yemekler hazırlamaktan, tuhaf bakışlardan, tatlandırıcı tatlarından, kısaca hayattan :)

nerden mi biliyorum, çok yakın çevremde en az 10 diyetisyen vakası vardır
    hiçbirisi devamlılık sağlayamamıştır.

diyetisyene gitmekle iş olmaz. iş kafada başlar, kafada biter.
    yeme içme olayını yaşam biçimine çevirmezsen istersen 100 diyetisyene git, sorun çözülmez. hepsini başarsan bile koruma diyetini başaramazsın...

imza: diyetisyensiz, 23 kilo vermiş bir üye...

Vorenus bunu beğendi.
  4. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    yaşam koçu deniyo sanırım bunlara :)

5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Sporcu diyetisyenine gidin.

6. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetisyenler adamı aç bırakır ot yedirir herşeyi yasaklar sebzeyle 100 gr etle öğün geçirirsin adam gibi diyetisyen yok kendin araştır kendin uygula diyetisyene gerek de yok ekstradan birşey yapmayacak

7. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Aynen ve üstüne parada vericeksin yazık boşver.Beslenme konusunda bütün bilgiler var zaten.Olmadı üyelerde çok iyi istediğin kişiye merak ettiklerini sorabilirsin.Ama illede gitcem dersen Achilles1980 ' in dediği gibi sporcu diyetisyenine git derim :)

8. tnesla

tnesla Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    y.l.
    Foruma uye olma kararini, Achilles1980'nin karbonhidrat dongusuyle ilgili mesajini okuduktan sonra verdim. Gercekten de forumda kaynak gosterilerek verilmis yararli pek cok bilgiye ulasmak mumkun.

Karar sizin fakat amaciniz salt kilo vermekse ve ozel bir saglik sorununuz yoksa, arastirma yaparak uygun bir diet ve egzersiz programini kendiniz de gelistirebilirsiniz gibime geliyor. Ben bu sekilde 3.5 ayda 8 kilo verdim: akli selim yemek yemek ve 6 gun spor yapmak disinda bir sey yapmadim (bayan olarak metabolizmam daha yavas yag yakmasina ragmen).

Son olarak Joel Fuhrman'in 'Yasamak Icin Ye' kitabina bir goz atmanizi oneririm. Ihtiyac ve beslenme bicimlerine uygun diet listeleri ve yemek tarifleri de icerir.

Sayfayı Paylaş