TATLI İHTİYACI

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve M_JaiWhite tarafından 22 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Akşamları tatlı yemenin çok zararı olurmu yoksa tatlıyı hayatından tamamenmi çıkarmak lazım ?
    Eğer tamamen çıkarmak gerekiyorsa tatlı ihtiyacımı doğal yoldan Nasıl karşılarım ?

2. oguzhan_gunay

oguzhan_gunay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam tamamen çıkartmak senin kararına bağlı birşey. Eğer kalori ihtiyacın tutuyorsa , aşmıyorsan bir sıkıntı olmaz. Vücut fizyolojik olarak aldığı kaloriye bakıyor.

M_JaiWhite bunu beğendi.
  3. Opcode

Opcode Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben spor salonuna yeni başladım. 90 kiloydum. 72 kiloya geldim. Yeni dediğim 4 ay oldu.

Göbek hala hafiften çıkıntılı. Ama iş yerinde çıkan tatlıları yediğimde huzursuzluk, pişmanlık oluyor. Acaba tekrar 90 kiloyu görür müyüm diye. 1 dilim pasta ya da 1 dilim börek yiyemiyorum. 4 aydır salonun verdiğinin dışına çıkmadım.

Hiç tatlı yemiyorum yersem sanki yediğim gün alırmışım gibi geliyor.

M_JaiWhite bunu beğendi.
  4. ibrahim.esr

ibrahim.esr Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Bunu bana work and travel yaparken amerikalı bir hotdog satan fit bir vucuda sahip olan adam söylemişti. Elmanın yarısının üzerine tarçın dökerek tatlı ihtiyacını karşılıyormuş denememi istemişti. Sonuç bingo tüm tatlı ihtiyacını alıyor. Hergün selamlaşırdık sırf bu muhabbet yüzünden lakabım apple pie / elmalı turta kaldı. Deneyin memnun kalacaksınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

M_JaiWhite ve ozkansen bunu beğendi.
  5. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yani tatlı ihtiyacım geldiğinde elmanın üzerine tarçın döküp yemem gerçekten tatlı ihtiyacımı alırsa çok iyi olur beni büyük bi dertten kurtarmış olursun yarın deniyeceğim bunu saolasın

6. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Basit şeker antrenman sonrası alınmalıdır antrenman sonrası birazcık tatlı yiyip şeker ihtiyacnı karşılarsın

7. hataylı

hataylı Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ODYOMETRİST
    Yer:
    HATAY
    Arkadasin dediği gibi tatlı krizi tutunca bende yesil elma yiyorum abartmadan tabiki işe yarıyor tarçında dökersen daha iyi olur aşırı kasmayada gerek yok gunluk kalorini aşmadan tatlı yiyebilirsin pek önerilmez çünkü emeklerinize yazik basit seker olduğu icin illaki yan etkisi oluyor yaglanma kan sekerinin dusmesi ve daha fazla tatli ihtiyacı gibi tatlıyı yogurtla yersen azda olsa sindirim suresini uzatirsin daha az zarar görürsün
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Kasım 2017 ---
    Kendi beslenmemde deneyip edindigim tecrübeleri yazdim kimine göre yanlis olabilir ama ben bu sekilde yapiyorum sorun yasamiyorum tatlıyıda 8 aydir bi kac kez yedim cok gerek yok bence

8. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Saol cevabın için şuana kadar tarçınlı elmaya gerek bile kalmadan devam ediyorum :D Şuanlık hedefim biraz yağ yakımı üzerine her gün sadece cardio yapıyorum.Aslında kilolu biri değilim ama , biraz yağ oranım fazla gibi geliyor kendime yağ olayını hallettikten sonra vg ye başlıyacağım.Bir tavsiyeniz varmı yağ oranını azaltma hakkında?

9. hataylı

hataylı Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ODYOMETRİST
    Yer:
    HATAY
    Basit şeker karbonhidrattan uzak durman lazim arada kacamak olacaktir illaki kaliteli karbonhidrat yag ve protein alman lazim ve yag yakimi icin ozellikle protrinli beslenmen lazim ben kilomun 3 kati aliyorum bir cok kisi cok diyor ama ben bi sorun yasamadim ortalama kilonun 2 2.5 katı protein al 1.5 2 katı kadar karbonhidrat 40 50 gram kadarda kaliteli yag alabilirsin ben karbonhidrat olarak gunluk 140 150 gram aliyorum boy 1.87 kilo 87 den 82 ye düştü suan sade yagdan gitti kilolarim.neredeyse

M_JaiWhite bunu beğendi.
  10. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Sana kısaca günlük genellikle yediklerimi yazsam yorumlarmısın?
    Kahvaltıda:Şekersiz çay - 2 veya 3 yumurta ,Domates,az miktarda peynir
    Öğlen:Tavuk sote,Brokoli,Yoğurt
    Öğlen yemeğinden 1-2 saat sonra 1 elma yada herhangi bir meyve yiyorum.
    Akşam: Duruma göre ev yemeği veya tavuk sote , Yoğurt ,Çorba
    Sence Nasıl bu program ?
    Birde akşamları acıkırsam yoğurt yiyorum tekrar sence bir zararı olurmu ?

11. hataylı

hataylı Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ODYOMETRİST
    Yer:
    HATAY
    Öncelikle şunu söyliyeyim kalori hesabi yapip ona gore beslenirsen istedigin sonucları elde edersin bu beslenmeyle vucudunun suanki halini korursun uzerine çok birşey koyabilirmisin biraz zor çünkü gunluk kalori hesaplayıp karbonhidrat protein ve yag alımı yapman lazim ki vücut ihtiyaçlarını karsilasin beslenme kötü degil ama iyide degil neden diycek olursan sporcu kas gelistirmek istiyorsa ne yedigini bilmeli kac kalori aldigini bilmeli evde ne yemek piserse yerim sporda yaparım dersen illaki vucudu belli bi seviyeye kadar geliştirirsin sonucta agirlik kaldiriyorsun youtube de savaş cebeci beslenme programi yaz ordan kilona göre olanı sec ve yaz kagıda daha iyi sonuclar alırsın bunlar tamamen benim görüşüm
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Aralık 2017 ---
    Ve son olarak yagli şekerli şeyleri yuksek karbonhidratlı yemekleri geceye bırakma yemeklerle veya kahvaltıyla çay vs içme vitaminleri öldürüyor su icebilirsin yemeklerden en az 1 saat sonra cay veya ne istiyorsan icebilirsin

12. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Savaş cebecinin beslenme programına baktım teşekkürler gerçekten çok hoşuma gitti program.Ama çay konusuna gelirsek çok içiyorum malesef , kahvaltıda içiyorum akşam yemeğinden sonra içiyorum yani günlük rahat 4 bardak çay içiyorum dediğin şekilde yaparsam bir sıkıntı olurmu yinede ? Tatlıyı hayatımdan çıkardım sadece ihtiyacım olursa meyve yiyorum oda bastırıyor tatlı ihtiyacımı.

13. hataylı

hataylı Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ODYOMETRİST
    Yer:
    HATAY
    Benim kadar cay içen yoktur galiba sabahtan itibaren gece yatana kadar rahat 50 bardak içen biriydim hatayda çay icmeden durulmuyor malesef nereye gitsen hemen cay demlenir:) spor dan dolayı şuan abartısız 3. 4 bardagi geçmiyor oda 1saat yemekten once veya sonra daha çok yesilcay ve ısırgan otu kaynamış sıcak suya atiyorum demini alıyor içiyorum yag yakimini da hızlandırıyor bu sporda herseyin tadi guzel olucak diye bi kaide yok malesef onemli olan bize fayda saglamasi

14. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    saol cevapların için ben yeniyim sporda o yüzden çok dolanıyorum buralarda :D

15. hataylı

hataylı Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ODYOMETRİST
    Yer:
    HATAY
    Sıkıntı yok ben cok yeni sayilmam ama bende surekli arastiriyorum bilgi sahibi olmaya çalışıyorum ki soran arkadaşlarıma faydam dokunsun benimde halen merak ettiğim sormam gereken sorular var da bakalim bulurum birilerini:)

Sayfayı Paylaş