Tatlı krizini engellemek....

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve gülden44 tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gülden44

gülden44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba..
    Gün boyu 5 ogun protein agirlikli besleniyorum ve hafanin 6 günü agirlik2 calisiyorum.Ozellikle aksamlari TV karşısında tatlı krizlerim oluyor ve önüne geçemiyorum.Bende 4 yada 5 tane kuru kayisi kuru üzüm yada fistik atistiriyorum..Akşam bunlari yemem dogrumu yada siz ne onerirsiniz....yedikten sonra da sucluluk duyuyorum yardımcı olursaniz sevinirim..

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar,
    Gün içinde yediklerinize dikkat ediyorsanız ve haftada 6 gün çalışıyorsanız bir problem olmaz.Akşam yemeğinden sonra geç saatlere kadar oturunca şekeriniz düşüyor olabilir.Bayanlara özel krizler olabiliyor malum.Ancak sadece karbonhidrat değil de yanında ufak bir bardak tarçınlı süt içebilirsiniz.Yediklerinizin miktarı önemli her zaman.2 3 tane kuru kayısı ve süt daha iyi bir tercih olur.Tarçınlı süt kesmezse benim yaptığımı yapabilirsiniz.Bir parça yüzde 70 80 bitter çikolata yiyebilirsiniz.Tatlı krizini keser.Ama gerçekten çok ufak bir parça :)
    Eğer tatlı krizleriniz her gün oluyorsa günlük beslenmenizi gözden geçirin derim.

3. atalayyüce

atalayyüce Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Selamlar Gülden hanım , 4-5 kuru kaysı aksam için sindirminizde yardımcı belki biraz şeker olarak fazla olsada acıkcası sizin için korkulucak birşey oldugunu düşünmüyorum (hedefinizi bilmiyorum tabi ama ) aksine sizi beslediğini düşünüyorum lakin belki besinde alma sıralamalarını o kaysıyı baska yere monte edip ana yemegi hafif ileri saate alabilir misiniz ki? Ve o tarzda olup daha şekeri az posası fazla örneğin 1 yeşil elma(Granny) 4-5 kuru kaysıya göre daha tok ve aynı şekilde kaysı gibi sindiriminize yardımcı olucaktır şekerinizde ani oynamaları bir nebze olsa da rotasyona sokucaktır.Ama burdaki en önemli konu ; yedikten sonra da hep suçluluk duymanız asıl problem burada ya içiniz rahat bicimde yiyin yada kendinizi birşekilde tutun cünkü hergün rahatsız oluyorsanız elbet birgün buna dur demek istersiniz ne pahasına olursa olsun ama benim size tavsiyem kafanız rahat olsun bu şekilde düşünerek kafanızda kurarak moralinizle oynayarak cok daha kötüye itmiş olursunuz bu yüzden içiniz rahat ama ölcülü yemeyi bırakmadan sürdürmenizi öneririm , iyi aksamlar. :)

4. gülden44

gülden44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Gün icinde 300 gr hindi göğüs 150 gr dana bonfile ve aksamda 200 gr somon yiyorum ana yemeklerde.kahvalti 3 tam yumurtav50 gr yulaf süt ve 1 kiwi.karbonhidrat olarakta ogunlerde toplam 200 gr lapa pirinc ve salata.. Gün icinde bir sorun yasamiyorum ama aksamlari canim tatli istiyor..onerileriniz icin tsk ederim.. Elma ve bitteri deneyeceğim..

derin_aker bunu beğendi.
  5. atalayyüce

atalayyüce Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Dikkatimi 3 tam yumurta cekti bunu hergün düzenli yiyorsanız 3tam yumurta yerine 4 beyaz 1 sarı seklinde yapmanız yanına da 8-10 adet badem hem farklı bir sağlıklı yağ vücudunuza sokmuş olursunuz, eğer pişmemiş agırlıgı 200 gr pişmemiş pirinc ise ve kilonuzu almıyorsanız gercekten bravo metabolizmanızda güzel calısıyor demektir, agırlık yaptıgınız 5 günde elma-bitteri uygulamanızı tavsiye ederim ,off günlerinizde belki dayanmaya calısırsanız daha faydalı olur , kolay gelsin.

6. gülden44

gülden44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ilginiz için çok teşekkür ederim.. Bir ara 47 kiloya düştüm yağ oranim yuzde 12 oldu.bu diyete yeni basladim bir hafta olmadi amac kilo almam su an 49 kiloyum.çalıştığım antrenör bu liste ile 54. Yada 55 kiloaya cikacaksin dedi.. Ama metibolizmam gercekten hizli yada 6 gün agirlik calismaktan yakiyorum.onceki diyet listemde de 200 gr pismemis bulgur yedim ancak 2 kilo aldim..benim aklimi karistiran 49 kiloyum aldigim protein miktari hesaplarima göre 200 gr a denk geliyor fazla degilmi..sabah kahvaltidan sonra 30 gr cevizim var ama ben aksama sakliyorum onu tv karsisina yanlis mi yapiyorum bilemiyorum :) yardiminiz icin tekrar tsk ler..

7. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Kilonuzun 2 katı protein yeterlidir.Yani 100 gram alsanız yetiyor.200 gram protein sizin kilonuzda birine göre fazla.Vücudunuzu yormayın derim.Önemli olan adıım adım vücudu yormadan fazla yağlanmadan kilo almak.

8. gülden44

gülden44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Çok tsk ederim ilginize ve bilginize.. :)

Sayfayı Paylaş