Tartıdaki Rakam Değişmiyor?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve lasthunter tarafından 3 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Selamlar.2 sene ara verdiğim spora yaklaşık 4 ay önce tekrar başladım.Çok yağlandığım için low carb diyeti uyguluyorum.Ancak şöyle bir sorun var,tartıdaki rakam değişmiyor?Günlük 1900 2000 kalori arası besleniyorum, tüm yediklerimi tartıyorum,karbonhidratı 100 gram altında alıyorum nerede yanlış yapıyorum acaba?
    Sadece beni sevindiren şey eski pantolonlarıma giriyorum ve salondaki tartıya göre yağ oranım 28den 23e düşmüş.Kaldirdigim agirliklar arttı.Ilk basta yag yakip kas aldigim fikri kafamda oluştu ancak tahmini bazal metabolizma hizima gore 1900 2000 kalori alip da tartıda değişimi gormemem cok zor olmalı bence.Sizin de görüşlerinizi alabilir miyim?
    Boyum 197 kilom 101.5 yas 25

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kardiyoyu kademe kademe artırabilirsiniz.zaten düşük bir toplam kalori ile başlamışsınız,sert kalori azaltmaları yapmamak gerek bu noktada.o yüzden yediğinizi azaltmaya değil yaktığınızı artırmaya bakın.bu süreçte ağırlıklar da arttıysa dediğiniz gibi kısmen recomp yapmış olabilirsiniz.

lasthunter bunu beğendi.
  3. leny151180

leny151180 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam aynı sorun bendede var. Benin günlük kalori ihtiyacım 2500.
    94 kiloyum 2500 kaloriyi bile dolduramıyorum. yiyorum ama dolmuyor. ama kilo veremiyorum. yanlış nerde? 30 dakika kardio + 45 dakika ağırlık çalışıyordum. kardio koşamadığım için incline 15'e kadar çıkarıp ara sıra 9-10-11'e düşürüp sonra tekrar 15'e çıkarıyorum. yok hala kilo düşmedi. 1 ay olacak. ne yapmalıyım.

lasthunter bunu beğendi.
  4. mali_zyzz

mali_zyzz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar cidden kalori açığı beslenip ciddi antreman yapıp gerçekçi bir süre boyunca tartıda değişim göremiyorsanız tiroid hormonlarınıza baktırmanızı tavisye ederim. Büyük ihtimalle tiroid hormonlarınız yeterli değil bu yüzden doktor size t3 t4 tabletleri vericek ve normale dönüceksiniz.

lasthunter bunu beğendi.
  5. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Dün endokrinolojiye gittim.Kan değerlerim ve tiroidim iyi çıktı sadece D vitamini eksikliği varmış biraz ona da takviye verdi şimdi onu kullanıyorum 1 ay sonra bakıcam sonuçlara yine

mali_zyzz bunu beğendi.
  6. leny151180

leny151180 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Cildiye'ye gitmiştim geçen saç dökülmesi için oda t3 t4'e bakmak istedi. yarın tahlil lacağım. cildiye verir mi bu tabletleri eğer eksikse yoksa başka birime mi yönlendirir?

7. mali_zyzz

mali_zyzz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bilgim yok fakat eksiksse tabletleri vereceğini düşünüyorum.

8. leny151180

leny151180 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    normal değerleri kaç olmalı

Sayfayı Paylaş