tanışma )

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve AsSsU tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah ... :)

2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    vay be aralarında şaheserler ver üstelik bazıları 40 kilo fln vermiş

3. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Assu bir üyemizinde söylediği gibi yağ yakımı döneminde zihinsel faaliyetlerle ilgili sıkıntı çekebiliyor bazı insanlar. Bunu kendi vücudunu deneyerek keşfedeceksin. Eğer sorun olmuyorsa ne ala. Ama zihinsel faaliyetlerimiz için gerekli bir takım organik bileşikler var. Bu noktayı organik kimyası kötü olan arkadaşlar için daha basit hale getirerek bunlardan bahsedelim.

1) Kafein : Adeta alkoldür aslında. Nasıl içki içtiğinizde kendinizi daha neşeli hissediyorsanız sabah uyandığınızda başınız o kadar ağrıyor , kafein içinde aynısı geçerlidir. Kafein almanız zihninizin konsantrasyonunu arttırır. Fakat geçici olarak. Zamanla kafein bağımlılık yapar. Bu durumu sayı vererek açıklayayım.

Örneğin aynı şeye normalde 5 saniyede konsantre oluyorsunuz.
    Kahve sayesinde bu süre 2 saniyeye inecektir. Fakat düzenli kahve içmeye başladıktan sonra kahvesiz kaldığınız bir dönemde bu süre 10 saniyeye kadar çıkabilir. Üç farklı gazetecide yapılan deneylerde kafein bağımlısı deneklerin kahve içmeden 2 hafta geçirmedikleri sürece beyinlerinin eski haline dönmediği ve 10 saniyeyi geçen rakamlarla geç konsantre oldukları ortaya çıkmıştır.

4. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Vitamin-Mineral grubu :

Bu grup beynimiz için çok önemli. Beyin bir sinir ağıdır. Dolayısıyla sinirsel iletimi etkileyen herşey beynide doğrudan etkiler.

B1 Vitamini: Sağlıklı kalp, beyin ve sinir sistemi. Normal kırmızı kan hücrelerinin seviyesini korur
    Kaynağı: Tahıllarda, buğday tohumu ve hayvan ciğeri.

B3 Vitamini: Sağlıklı sinir sinir sistemi, dolaşım sisitemi, protein ve karbonhidrat metobolizması, enerji üretimi için gerekli
    Kaynağı: Tavuk, fıstık, yumurta, badem, som balığı

B5 Vitamini: Sağlıklı sinir sistemi
    Kaynağı: Avokado, beyin ve tahıllar

B6 Vitamini: Sağlıklı sinir sistemi, beyin ve üreme işlevleri.
    Kaynağı: Bira mayası, yumurta sarısı, yulaf ezmesi ve sakatat.

Krom: Vücudun şeker kullanımını düzenler, kandan hücrelere glikoz transferi sağlar.
    Kaynağı: Yumurta sarısı, istiridye, yer fıstığı, üzüm suyu, peynir, buğday ve maya. *Glikoz beyin için önemlidir*

Demir: Oksijen kan yolu ile vücut hücrelerine taşır.
    Kaynağı: Karaciğer, istiridye, sığır eti, helvacı kabağı.

Magnezyum: Sağlıklı kaslar, damarlar, kemikler, kalbin düzenli çalışması, sinir sistemi, enerjui üretiminde katalizör.
    Kaynağı: Badem, soya fasulyesi, yabani havuç.

Magnanez: Sinir sistemi sağlığı, beyin, sinirler ve kaslar arasında koordaniasyon.
    Kaynağı: Ayçiçeği tohumu, Hindistan cevizi, badem, mısır, ceviz, zeytin.

Potasyum: Sinir sistemi kan ve dokular asit-alkali dengesi.
    Kaynağı: Bütün sebzeler, kayısı, muz, patates, fındık, sardalye, avokado, narenciye meyvesi.

Sodyum : Çok önemlidir. Sodyum-Potasyum pompasındaki temel iki bileşikten birisidir. Sinirsel iletimi doğrudan sağlar.

Akay ve AsSsU bunu beğendi.
  5. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öööhööööö öööööhhöööö öööhhööööö duh öööff yıne bozdum dıyetı ya öööfff kafa_ ya ben duzenlı beslenemıyorum ya olmuyo ımkansız bana bırı sey desın gunluk bu kadar yıyeceksın ben onu arar arar dagıtayım ogunlere olmazmı . atıyorum 3 elma dedı ben bunu gece ıkısını yerım aksam bırını ya da kafama gore ya ben bu duzen ısını otrutamıyorum arkadaslar yaaa oooffff yanı yapın dıceksınız de yok olmuyo yapında baska onerısı olan warsa bır adaım one cıksın :)

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    çok sıkı bir diyete başlayıp tam manası ile bağlı kalabilen zaten çok değildir..

önemli olan neler yiyeceğinizi bilmeniz değil nelerden uzak kalacağınızı bilmenizdir..

bunlardan ilki şeker yani basit karbonhidrattır..
    şeker neden tehlike çünkü kan şekerinizi yükselttiğiniiz an yağlanacaksınız demektir..aldığınız karbonhidratı yağ olarak depolayacaksınız demektir..
    ikincisi yağdır zira çok fazla kalori içerir..

arkadaşlarıma katılıyorum..aç kalmak değil doğru gıdayı doğru miktarlarda doğru zamanlarda almak önemlidir..
    altını çiziyorum bu önemli..

öncelikle zayıflama değil daha fazla kilo almama dönemine girmelisiniz..ilkinden ziyade ikincisi vücudu eğitmek ve diete adapte olmak için önemlidir..

bunu vücudunuza zamanla öğretebilirseniz diet ve cardio dönemi geldiğinde çok daha rahat edeceksiniz..

7. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hahahayyttt =) 2 sene sonra siteye merhabaaaaaaa =) en son adminimizin yazdığı mesajda kalmışız ne kadarda haklı bir noktada kalmışız ... " öncelikle zayıflama değil daha fazla kilo almama dönemine girmelisiniz... " demiş adminimiz ;) işte tam da bu ibarede ne kadar da haklıymış ... çünkü bunu iki sene sonra aldığım kiloların 30 ' dan 40 ' a çıkmasıyla anladım =) siteden ayrı kaldığım zaman zarfı içerisinde çok site , çok yol , çok yöntem düşündüm ... bitkisel içerikli tabletlermi kullansam , midemimi kestirsem vs. bir ton şey dedim , tırım tırım alternatif yollar araştırdım ama hepsi de riskli ... " şu anlık" 105 kiloyum ne yapmalı ne etmeli bulamadım ... yine spora başlamayı düşünüyorum ama her spor girişimimde olduğu gibi en son ki spor girişimimde de aldığım 5 kilo geliyor aklıma :S sporcuların kullandığı yağ yakımına yardımcı ürünlerin bana faydası olurmu , en azından bir düzen oturtturana kadar ... ya da başka alternatifi olan var mı günden güne artan ve bi türlü veremediğim kilolarım adına ... keyifli paylaşımlar ...

8. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bende diyordum 2 sene sonra kim hortlattı bu konuyu diye :).

Bence öncelikle yağ yakımına yardımcı ürünlere hiç mi hiç gerek yok.Çünkü zaten yeni başlıyacaksınız bu ürünleri kilo vermenin durduğu zaman kullanmak gerekir.Şu anda çok sıkı bir diyete gerek yok zaten eğer çok sıkarsanız bu çok uzun sürmez.Sadece belli kriterlere uyup diyet değilde yaşam şeklinizi değiştirmeniz gerekli.Ama tabi bunlarda bir kerede olucak şeyler değil.Şu anda yapmanız gereken 3 ana öğün ve bunların arasına konulmuş ara öğünlerle şekeri basit karbonhidratı kesmek ve üstünkörüde olsa bir kalori hesabı yapıp günde 2000 kalori civarı beslenmek.Tabi bunun yanında günde 1 saatlik yürüyüş gibi aktivitelerde yardımcı olacaktır.Önemli olan azim sabır ve kararlı olmaktır.Bütün bunları yaparken kilo verip sonra eski düzene dönmek olarak değil de tüm bunları bi yaşam tarzı haline getirip sağlıklı yaşamaya çalışmaktır.Bu süre içerisinde size tavsiyem forumu bol bol okumanız emin olun pek çok şey öğreniceksiniz.Yardımcı olabilmişimdir inşallah.

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    bence ilk olarak doktora görününüz. Sağlık bakımında tamamen kontrolden geçiniz. Troid, şeker vs.
    sizin için 2. ve dev adım olayı önce kafanızda bitirmek. diyet, antrenmanlar, zayıf olma planları vs.. bunların hepsini bir kenara atın. Kilolu olmaktan korkmayın, takıntı halinede getirmeyin. Önce kilolu olduğunuzu kabul edin. Sonuçta her insan manken gibi olsa fabrikasyon ürünler biri görünürdü değilmi.. farkı görünmek gayet normal. Siz bir seçim yaptınız kıyafet değiştrir gibi görünüşünüzü istiyorsunuz. Bu iş bu kadar kolay... gittiğiniz yolun diğer tarafını dipsiz bir uçurum diye düşünürseniz, diyet, ilaçlar, antrenmanlar gibi dayanaklarınız sekteye uğradığı anda dibe vurmuş gibi hissedersiniz ve pes edersiniz. Önce olayı kafanızda bitirin. Sonra planlara geçin. Böyle çok daha sağlıklı olucaktır.

10. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende işte bunu anlatamıyorum :D ben düzen kuramıyorum bunu iki sene sonrada gördük mesela saat 11 daha şimdi kahvaltı edicem , ara öğün fln hele hiç uğraşamam :D özetle kafaya göre yeme sistemi mevcut bende , bunuda yaş oldu 26 halen düzeltemedim , düzeltmem de çok zor ama bunu yapamasamda bu dengesiz beslenme biçimimde yediklerime dikkat etmeyi düşünüyorum yani ağır yağlı , kalorili şeylerden uzak dursam bi de spora başlasam verebilirim diye düşünüyorum , yalnız spordan sonra resmen yemeğe saldırıyorum yeni başlayanlar için spor öncesi ve sonrası ne yenmeli ne kadar önce ve sonra yenmeli , mesela meyve suyunun etkisi nedir , önceki giitiğim salonda sıkma meyve suyu içmezsem cansız oluyo güzel spor yapamıyodum , bazıları zayıflatır greyfurt vs. demişti bazıları ondada şeker var demişti ... e onda şeker var bunda bilmem ne var e kilo olmuş 105 bu bünye neyle ayakta duracak :D

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    çok kötü beslendiğiniz otada, vitminsiz kalıyorsunuz sanırım meyve suyu bile doping etkisi yapıyor :D bir arkadaşıma multivitamin vermiştimde doping almış gibi hareketlenmişti onun gibi olmuşsunuz. Dediğim gibi bunlara kafa hiç yormayın. Hayatta ne iş yaparsanız yapın önce olayı kafanızda bitirmelisiniz. Yapamam kelimesini kafanızdan çıkarın başka bir insan evladı yapabiliyorsa sizde yapabilirsiniz. Daha başlamadan yapmam edememlerle başlarsanız kesinlikle yapamazsanız. Örnek veriyim; Bir gün antrenman yapıyorum 50kg. bench takılı duruyor köşede, bir arkadaşım geldi ziyaretime, çocuk bir anda yatı verdi ağırlığın altına. oğlum dur! demeye kalmadan bir tekrar çıkardı. Sonra ben nasıl yaptın len helal olsun onu herkes kaldıramaz... diyip biraz gaz verdim nitekim de herkes kaldıramaz. Arkadaşım sonra yine geldi bu sefer 40kilo ya var, ya da yok ama ağırlıklar ufak ufak plakalar şeklinde olduğu için daha fazla görünüyor, bu yine bodoslama daldı. Hemen geçtim arkasında, ısınma yok bir şey yok ,sakatlanmasın diye. Neyse bu etkilendi ağırlığı bırak kaldırmayı alamadı bile. Kalktı, bu kaç kilo ya 70 mi dedi :) Bilmem anlatabildim mi. Yukarıda da yazdığım gibi olayı kafanda büyütme. İnan bende öyle yapıyordum, sonra koşu + hafif bir diyet yaptım hiç de o kadar zor olmadığını gördüm.

12. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    zaten düzen dediğin şey o kadar zor zahmetli birşey değil ki sen bunu öyle görüyorsun.Bunları kilo vermek için değil sağlıklı olmak için yaptığını düşün daha bi motive olabilirsin.Zaten çok sıkmassan bi süre sonra bu düzen kendiliğinden oturacaktır.Ama arkadaşnda dediği gibi gerçekten önce bi doktora git troid vs problem olabilir bunlara bi baktır.Hatta gitmişken bir de diyetisyene uğra istersen.Zaten oda çok zor şeyler söylemiyecektir.

13. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    dur dur nazar değmesin bende dün akşam lahmacun yemedim :D sabah börek yemedim :D bunlar ne demek biliyomusun sen sıcak sıcak koktumu bi de :D ama şaka bi yana canım istemediğimnden yemiyorum ;) bi hırs yaptım bi havaya girdim bakalım ne olacak :D umarım bi iki sene sonra daha dönüş yapmam siteye :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:33 ----------

o düzen işi dediğin çok çok zor benim için o olmazda düzensiz düzenimlede bi şeyler yapıcam yinede ... bi de ne doktorlar bıraktım ne tahliller hiç bir şey çıkmıyo , hepsiini yaptırdım ... bakalım yine yeni bir başlangıç yaptım dediğim gibi umarım yine iki sene sonra bi 20 kilo daha almış vaziyette dönmem siteye :badgrin:

14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    hersey gercektende istemekle baslıyor ben tam 100 kiloydum hayatım boyunca da hic zayıf olmadım ani bir kararla diyet degilde saglıklı beslenmeye gectim ki inanılmaz kötü bir beslenme alıskanlıgım vardı ve toplamda 42 kilo verdim:) sen neden vermeyesinki? neyin eksik ki? kilo verdiginde o kadar mutlu olcaksınki ve herseye dikkat etceksin haftanın 5 günü yogun spor yapıyorum ve cok güsel bir kas kitlesine sahip oldum öncelikle karar ver iste ve basla:)

slymnasye, AsSsU ve zigbog bunu beğendi.
  15. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben diyeti çoktan bozdum bile =)))

16. badybidlyn

badybidlyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Keske bıde yemek yıyeyemeyenler ıcın iştah imkanı olsa offfffffffffffffff....

17. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Allahım ben nerdeyim sen nerdesin :) dert bir değil türlü türlü :) ben yemekten sen yıyememekten bahsediyorsun :) ben sana söyleyeyımmmı nasıl iştah açılır acılı baharatlı etli yağlı tatlı ye :D yani biraz doğu mutfağı takıl hoş nerelisin bilmiyorum ama bunları uygula bol karbonhidrat içerikli besinler tüket hareket etme bak nasıl alıyorsun ;) o değilde ben yine bozdum hahaha =) şimdi kocaman bı capuucıno ıcıyorum ama kocaman hyper_ bak böyle şeylerde iç milkshake fln cappucıno yanı tatlı içeren kremalılar fln ... :D her şeyi nasıl bılıyorum değilmi :D ama uygulamada tık yok :D aman napim olmuosa olmuo :D

18. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    asssu lütfen darılma bana ama sen gerçekten kilo vermek isteseydin 2 senede çok rahat kilo verirdin gerçekten İSTEMEK önemli sen yemek yiyerekte kilo verirdin ama sen çok yemek yemişsin gayet açık net :D şimdi seni geçiyorum sen yemek yedigini zaten itiraff ediyorsun. bazı insanlar var çok yakın çevremde tanıdıklarımm su içsem yarıyor muhabbetindeler hiç yemek yemiyorum görüyorsun dimi diyorlar tabi 1 hafta öyle bilinçsizce diyet yapıyorlar ki gerçektende pek birşey yemiyorlar 1 hafta :D o bir hafta geçtikten sonra tartıya çıkılıyor verilen kilonun 2-3 kilo oldugunu görünce yüzler asılıyor veremiyorum işte kardeşim diyerek kıtlıktan çıkmış gibi 1 haftanın acısını öyle bir çıkarıyorlar ki sanki afrikada aylardan beri açlık çekmiş insan gibi yemeğe saldırılıyor. fazla yemek yemek psikolojik bir hastalıkmış nizam diye bir aile dostumuz var birkeresinde lokantada 5 porsiiyon köfte yemişti doymamış eve giderkende 2 tane kızarmış tavuk alıp onlarında icabına bakmıştı gerçek şu ki fazla yemek yersek kilo alırız miğdeyi büyütmemek şart.

19. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    e yiyoruz dediysek onlarınki kadar değil ama harekette etmıyoruz ondan , ben çok kalorili besınler tuketıyorum yakılması zor emilimi güç ... kremalı , şekerli hele ki de bir doğulu olrak etli , kebaplı ... hep bunları tüketiyorum , harekette olmayınca doğal olarak alıyorum ,,, yoksa yakamıyorum dıye bı sey yok , Romayıda yakarım istesem hyper_ ayda 10 kg vermıstım bı keresınde , yanı tek devam ettıgım dıyet ve spor deneyımımde :D bakalım ya verırız , tek derdimiz kilo olsun thums:

20. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yine yeni yeniden aranızdayım :) ama bu sefer senesini doldurmadan +5'le =) yani 110 kiloyu an itibariyle görmüş bulunmaktayım ... her sene ki rutininde +10 ile dewam ederim diye beklerken senesi dolmadan +5 i gördüm ... daha neler görcez bakalım ... buraya ilk yazdığım mesajımda ki halime baktımda keşke kilo problemim en azından o zaman ki gibi olsa diye içlendim ... yorum çok ama yapabilen yok ... günden güne de bu kötü gidişatımı görmek beni hüzünlendirdi ...

Sayfayı Paylaş