Tam anlamıyla Yağ Çuvalıyım...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve cihantariman tarafından 16 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. cihantariman

cihantariman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sporda 2 haftamdayim. Supplement oneriniz var mi yag yakiminda bana destek olabilecek

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yağ yakıcı supplementlerin bir faydası yok. termojenik yağ yakıcıların zararlı olduğu, lcarnitine'in ve cla'nın bir işe yaramadığı ispatlandı. zaten 3 ay geçmeden bir şey kullanmaman gerekiyor. yani şu an için yapacak bir şey yok. sen beslenme programını yaz ona göre fikir verelim. bu arada fazla yürüyüş yapma 30 dakika orta-hızlı tempolu bir açık hava yürüyüşü yeterli. fazlası zaten kas kaybına ve eklemlerde zarara uğratacaktır.

3. cihantariman

cihantariman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sabah 3 yumurta 1 tam 2 beyazini yiyorum. 1 tam bugdy ekmegi ve salatalik ile. Ara ogun pek yemiyorum. Antrenmana oglen 12 de gidiyorum gitmeden yarim saat once muz yiyorum. Antrenman ortalama 60 dk suruyor. Geldikten yarim saat sonra protein agirlikli salata vb tarzda seyler yiyorum. Aksam saat 18.00 civari da izgara tvuk ve salata veya sulu ev yemegi yiyorum. Ekmegi sadece sabah kahvaltida kulaniyorum. Sabah kahvaltiyla birlikte sade nescafe iciyorum. Saat 9 gibi duble turk kahvesi aksam da yatmadan nescafe iciorum. Kahveyi sevdigimden iciyorum. Dietle alakasi yok yani.

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    iyi bir beslenme değil bu. mikro makro değerlerini hesaplayabilirsin kendin. 1 gram protein 4 kalori 1 gram karb 4 kalori 1 gram yağ 9 kalori. bunlardan makro hesabını yap. alman gereken protein karb yağ kalori miktarını hesaplayan siteler zaten mevcut internette. calorie intake calculator olarak arattığında karşına çıkacaktır. önce beslenmeni düzelt wheydi karnitindi bunları çok ama çok aşırı mecbur kaldığın zaman alırsın. forumda da beslenmeyle diyetle alakalı bir çok başlık var onlara da bakabilirsin.

5. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    termojeniklerin zararlı olduğunu kim nerde ispatlamış :)

6. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    SUPPLEMENTLER.COM dan alıntıdır.

Termojenik Nedir?
    Termojenik ürünler, metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ yakımını artırmak için tasarlanmış doğal bileşenler içerir (1). En popüler termojenik takviyeler kafein, yeşil çay, kapsaisin ve diğer bitki ekstrelerini içerir. Bu bileşenlerin metabolizma üzerindeki küçük ve olumlu etkileri kesin olsa da, bu etkilerin insanların kilo vermesine veya vücut yağlarını kaybetmesine yardımcı olacak kadar önemli olup olmadığı belirsizdir.

Termojenik Yağ Yakıcıların Zararları
    Termojenik yağ yakıcılar her ne kadar popüler olsa da, bazen sağlık tehditlerine yol açabilecek zararları olabilir. Gerçekleştirilen çalışmalar termojenik yağ yakıcı takviyeleri kullanan kişilerin genellikle endişe, uykusuzluk ve kalp hastalığı problemleri yaşayabileceğini kanıtlamıştır.

Olası termojenik yağ yakıcı zararları şunlardır:

1.Termojenik Yağ Yakıcılar Alerjiye Neden Olabilir
    Termojenik yağ yakıcı en yaygın zararı vücut alerjisidir. Çoğu durumda, yağ yakıcıların bazı bileşenleri vücut içinde reaksiyonlar oluşturabilir. Bu durum, yabancı bileşenlerin alınmasına vücudun oluşturduğu dirençten kaynaklanır. Alerji genellikle kaşıntı veya mide rahatsızlığı şeklinde ortaya çıkar.

2.Termojenik Yağ Yakıcılar Yağ Kalp Hastalığı Riski Oluşturabilir
    Yağ yakıcıların birçok içeriğinin kalbe zararlı olduğu bulunmuştur. Bu nedenle, kalbe müdahale etme ve tehlikeli etkiler yaratma yetenekleri nedeniyle piyasadan çıkarılan yağ yakıcılar da bulunmaktadır. Bu tür bir yağ yakıcı olan sibutramin kalp çarpmasına ve hatta kalp krizlerine neden olabilir ve kalp sağlığına hasar verebilir. Bu yüzden yağ yakıcı kullanmadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekir.

3.Termojenik Yağ Yakıcılar Uykusuzluğa Neden Olabilir
    Yağ yakıcı termojenik ürünlerin bir diğer yaygın yan etkisi uyku sorununa yol açmalarıdır. Kafein doz aşımı normal vücut metabolizmasını engeller ve tehlikeye sokar. Bu, genellikle uyku yetersizliği ile ortaya çıkan anormal vücut fonksiyonlarına yol açar. Yağ yakıcı bir madde olan efedrin de uyku düzenleri üzerinde zararlı etkileri olduğu bilinen bir bileşendir. Bu yüzden yağ yakıcı almaya karar verdiğinizde çok dikkatli olmalısınız. Bu sebeple karnitin gibi içeriğinde genellikle kafein ve yeşil çay ekstraktı bulunduran ürünleri daha çok tercih edebilirsiniz.
    4.Termojenik Yağ Yakıcılar Zararlı Bileşenler İçerebilir
    Bazı termojenik yağ yakıcılar sağlık testlerini geçemeyen maddelerden oluşur. Bu durum uygun değerlendirmenin ihmalinden kaynaklanmaktadır (2). Bununla birlikte, zamanla yağ yakıcıların önemli bileşenleri olan farklı içerikler sağlık için tehdit olarak ortaya çıkmıştır. Örneğin, yukarıda belirtilen sibutramin, kalp sorunlarına yol açar. Bazı yağ yakıcılar ise seçici serotonin geri alım inhibitörüne sahip olup, yağ yakıcılarının tehlikeli yan etkilerinden biri olarak bildirilen artan kanama ve nöbetlere neden olabilmektedir.

5.Termojenik Yağ Yakıcılar Davranışlarda Değişikliğe Neden Olabilir
    Termojenik yağ yakıcı takviyeler genellikle davranış değişikliklerine de neden olur. Yağ yakıcı maddeler vücudun iştahı kabiliyetini neredeyse felce uğratır. Anksiyete, duygudurum değişiklikleri, artan kan basıncı ve uyku durumundaki değişiklikler, kullanıcılarda oldukça popüler olan belirtilerdir.

6.Termojenik Yağ Yakıcılar Komplikasyonlara Yol Açabilir
    Bazı durumlarda, yağ yakıcıların toksisitesi ve dozları zihinsel dengesizliklere bile yol açabilir. Bazı insanlar, ilaç olmayan ama ilaç gibi davranan bu haplara bağımlı olma eğilimindedirler. Bu oldukça kötü bir durumdur ve göz ardı edilmemelidir. Unutulmamalıdır ki en iyi termojenik yağ yakıcı sibutramin gibi zararlı bileşenlere en az sahip olandır.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2019 ---
    Abim; öncelikle diğer arkadaşların söylediği gibi, gerek siteden gerekse diğer kaynaklardan makro hesaplamalarını öğrenmeni tavsiye ederim. Bunun en kolay yolu da öncelikle vücut kitle endeksini hesaplamandır. İnternet' de vs. bunla ilgili formüller veriiliyor ama en sağlıklısı Bu himzeti veren bir sağlık kuruluşunda 20-30 TL vererek en gerçekçi sonuçlara ulaşırsın. Şimdi ; bunu yaptırdın. Artık Vücut Kitle Endeksini tam olarak öğrendikten sonra; AMACINA göre diyet programlarını forum içerisinde rahatlıkla bulabilirsin. Birde şu kafein olayını biraz araştır derim ben. Günde max. 350-400 gr kahve önerilir, ancak bu da hedefine ve vücut yapına göre değişkenlik gösterir. Evet bende kullanıyorum ama amacıma göre, vucüt kitle endekseime göre belirlediğim bir oran var. Düşün fazla su bil bir yerden sonra zararlı. Kaldı ki kahve yani kafein denilen ürün fazla kullanımda daha da zararlı.!

Son düzenleme: 25 Mart 2019
    cihantariman bunu beğendi.
  7. cihantariman

cihantariman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu hafta icerisinde gidip ölcum yaptiricam zaten. Yag oranim baya yuksek oldugunu dusunuorm. Yuzde 20nin uzerinde tahminimce. Sigarayi kestikten sonra cok yemek yedim midem iyice buyudu. Cok erken acikmaya basladim. Istahimi azaltacak veya kesebilecek herhangi birsey var mi aceba. Herhangi bir cay veya dogal birsey de olablr

8. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    Termojenik Yağ Yakıcıların Zararları
    Termojenik yağ yakıcılar her ne kadar popüler olsa da, bazen sağlık tehditlerine yol açabilecek zararları olabilir. Gerçekleştirilen çalışmalar termojenik yağ yakıcı takviyeleri kullanan kişilerin genellikle endişe, uykusuzluk ve kalp hastalığı problemleri yaşayabileceğini kanıtlamıştır.

Olası termojenik yağ yakıcı zararları şunlardır:

1.Termojenik Yağ Yakıcılar Alerjiye Neden Olabilir
    EN BASİTİNDEN ASPİRİNDE BİLE BU İHTİMAL VAR

2.Termojenik Yağ Yakıcılar Yağ Kalp Hastalığı Riski Oluşturabilir

TERMOJENİK DEMEK ZATEN 1-2 SAAT İÇİNDE ETKİSİ KAYBOLAN NABIZI YÜKSELTEN BU NEDENLE ENERJİ HARCATAN ELEMANLARDIR. iLK KULLANMADA SENİ RAHATSIZ EDECEK DERECEDE NABIZIN ARTTIYSA BİR DAHA KULLANMAZSIN. AYRICA KALP ATIŞ RİTMİ HASTALIĞIN VARSA BU DEDİĞİN GEÇERLİ

3.Termojenik Yağ Yakıcılar Uykusuzluğa Neden Olabilir
    BU ÇOK NADİR GÖRÜNEN BÜNYEYE GÖRE DEĞİŞEN BİR ETKİDİR. TERMOJENİKLER VÜCUTTA KALICI DEĞİLDİR

4.Termojenik Yağ Yakıcılar Zararlı Bileşenler İçerebilir

ÇOK DEĞİŞİK ÇEŞİTLER YERİNE KLASİK SAĞLIK BAKANLIĞININ ONAYLADIĞI TERMOJENİKLERİ KULLANIRSAN SIKINTI ÇIKACAĞINI SANMIYORUM

5.Termojenik Yağ Yakıcılar Davranışlarda Değişikliğe Neden Olabilir
    AYNI ANDA 3 ÇEŞİT TERMOJENİK KULLANIYORUM BENİ PSİKOPAT YAPMADI :)

6.Termojenik Yağ Yakıcılar Komplikasyonlara Yol Açabilir
    TERMOJENİKLERİ KURTARICI DEĞİLDE YARDIMCI OLARAK KULLANAN BİREYLERDE BU SIKINTILAR YAŞANMAZ. GÜNLÜK DOZAJI AŞMAYACAKSIN

HA DERSENKİ TERMOJENİK KULLANMAK ZORUNDAMIYIZ, TABİKİ HAYIR ANTREMANDAN ÖNCE İÇERSİN BİR FİLTRE KAHVE EN BABA TERMOJENİKTİR :)
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mart 2019 ---
    protein ağırlıklı beslenme seni tok tutar eğer supplement kullanıyorsan şeker krizine girdiğinde whey veya bcaa alman krizi sonlandıracaktır. o yağları yakmak istiyorsan bazı fedakarlıklarda bulunman lazım yapacak birşey yok

cihantariman bunu beğendi.
  9. cihantariman

cihantariman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kilom 91 vucut yag oranim %21.5 cikti. 1 ay once olcturdum. Bu hafta icerisinde tekrardan olcume gidicem. Kilom pek fazla degistigini dusunmuyorum cunku hafta ici diet haftasonu allah ne verdiyse yiyorum. Hala tam anlamiyla diyete giremedim. Malesef kendime sınır koyamiyorum. Kıtlıktan çıkmış gibi yiyorum. Buna dur demem lazim ama. Insallah en erken zamanda kafami toplayip tam anlamiyla basliyabilirim. Vg de 6.haftamdayim. haftada 4 gun salona gidiyorum. Fullbody calisiyorum. Antrenman oncesi de ortlma 10 15 dk arasi hizli tempo veya 9 km de kosuyorum.

10. chop

chop Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam katı diyete girme, gözün döner ne bulursan yersin sonra pişman olursun vs vs böyle devam eder.
    Hafif hafif azaltarak başla diyete, miden kontrollü şekilde küçülmüş olur ve kesin dönüş olur senin için.
    Acelen yok yavaş yavaş ver kilonu

Sayfayı Paylaş