Talihsiz Bir Vakayım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tevfik.tknc tarafından 19 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. tevfik.tknc

tevfik.tknc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2013’ten beri fitnessla içli dışlıyım. 2013’ten beri neredeyse her sene salona yazılıp 2-3 ay spor yaptım. 3. aydan sonra hep bir engel çıktı, bırakmak zorunda kaldım. Bu deneyimlerden sonra gördüğüm gelişme çok ufak tefekti. Hem beslenme, hem uyku, hem antremanlarım iyi olmadığı için bunu normal karşılayıp hiç şikayet etmedim. 2018 ağustosunda artık bırakmam için hiçbir engel yoktu. Başlayayım da şöyle en az 2 sene düzenli yapayım dedim. Bu spor hakkında oldukça bilgili ve deneyimliydim, çok çabuk başaracağıma emindim. Ve ağustosta başladım. Ciddi şekilde besleniyor, uyuyor ve çalışıyordum. İlk birkaç ay gelişme göremedim, ‘’olacak olacak’’ diye kendimi geçiştirdim. Ve bugün 8. aydayım. Ama gel gör ki hala gelişme yok. 1-2 cm bile yok ! Kafayı yiyeceğim gerçekten.

Ekmek kullanmıyorum, abur cubur yemiyorum, sabahları lor peyniri, yulaf ezmesi ve 6 yumurta tüketiyorum, resmen hayatı kendime zindan ediyorum ama gelişme yok. Tek gelişen yer göbeğim. Millet haftada 1 gün cheat day yapıyor, ben en son ne zaman hamburger, pasta yedim hatırlamıyorum. Gelişeyim diye bulgur, pirinç, et tüketiyorum ama kaslarım değil göbeğim gelişiyor. Aslında göbeğim çok büyük değil, az bir şey vücudum olsa göbek göze çarpmaz. Ama kol, göğüs 1 cm bile artmıyor ki!

Artık ciddi bir sağlık sorunum olduğunu düşünüyorum. Hadi geçmiş yıllardaki 2-3 aylık tecrübelerim neyse ama bu sefer 8 ay hiç ara vermedim. Hep 7-8 saat uyudum, whey kullandım, ufak tefek kazalar dışında düzgün beslendim. (Yüzde vermem gerekirse beslenmemde %85 başarılıydım). Özellikle son 3 haftadır “artık bunlar son denemelerim. Oldu oldu, olmadı bırakıcam” diyerek her gün 2 tabak tavuk yiyorum. Ama son 3 haftadır da gelişme yok.

Kaslarım gelişmediği için ağırlıklarım artmıyor, hemen hemen ilk günkü kilolarla çalışıyorum.

Şu son 8 aydır benim uykumu, beslenmemi, antremanımı yapan biri bence şimdiye canavar gibi olmuştu. Bugüne kadar verdiğim emekleri düşününce kahroluyorum. Herkes yılbaşında eğlenirken ben gym’e gidip kendimi yırttım. Vizelerimi aksattım. Bayramda bile bir yolunu bulup spor yaptım. Tüm bunlara rağmen az bir şey gelişme görsem yine sızlanmazdım. Fakat ilk günkü gibiyim, belki daha da geriye gittim. Gerçekten çok yazık. Spor salonumda en bilgisiz adamların bile az bir şey vücudu var. Biz bu kadar emeğe rağmen aynıyız. Yazık.

Bu durum karşısında bir sebep bulmaya cidden zorlanıyorum ama tek aklıma gelen sebepler bunlar;
    -25 derece skolyozum var. Belki bu engel oluyordur.
    -Bilmediğim bir sağlık sorunum var ve bu şey kaslarımın gelişmesine engel oluyor.
    -Yanlış programlarla çalıştım. (Bu sebebe imkan vermiyorum çünkü 3 ayrı program yaptım, birisi de meşhur bir Türk body-builder'ın bulking programıydı)

Sayfayı Paylaş