Tabi ki kilo sorunu

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve puffskein tarafından 27 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. puffskein

puffskein Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba :)

Yılbaşında "sağlıklı beslenmeye" başladığımda neredeyse 95 kiloydum. diyet şimdiye kadar defalarca yaptım, artık diyet kısmını geçtim o yüzden. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. (bu arada boy 175)

Beyaz ekmek, hamur işleri, işlenmiş şeker vb şeyleri hayatımdan neredeyse çıkarttım. Haftada iki gün dansa gidiyorum, günde 2-3 saat oluyor bunlar. son bir aydır da haftanın 3 günü spor salonuna gidiyorum ve kardiyo yapıyorum ek olarak.

sabahları iyi bir kahvaltı yapmaya çalışıyorum, 2 dilim kepekveya tam buğday ekmeği, beyaz peynir-domates veya haşlanmış yumurta ve çay gibi (bazen elma ya da portakal suyu da sıktığım oluyor)

ara öğün yapıyorum işyerinde: bir tane meyve (elma-armut-portakal hangisi varsa) ve 5-6 tane fındık veya 1-2 tane ceviz.

öğlenleri yemekhaneye gidiyorum mecbur, çorba, sebze veya et yemeği oluyor, bir de salata barından bol yeşillik alıp üzerlerine yoğurt döküyorum.

yine ara öğünde bazen activia, bazen yağsız süt + 3 adet form bisküvilerden (yulaflı olan, yarım paket 3 tane zaten)

akşamları eve gidersem sebze veya et yemeği ve salata oluyor, eğer doğrudan spora gideceksem spordan en az 1 saat önce ton balıklı salata, ızgara tavuk vs yiyorum.

spordan ya da danstan çıkınca da sadec yoğurt ya da yağsız süt.

soruna geçiyorum; ben bu yaptıklarıma rağmen 4 ayda 5.5 kilo verdim sadece :) hatta 7,5 kilo verip son iki haftada 2'sini geri aldım.

şikayetçi değilim aslında. kas kaybı olmadan verdim, daha önceki kilo verme deneyimlerime göre bunu fark edebiliyorum. yorgunluk, halsizlik depresif haller yok. ama işte 4 ayda en az 10 kilo vermiş olmam gerekirdi sanki. bir yerde yanlış yapıyorum belli ki. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum :)

Sayfayı Paylaş