Tıp öğrencisi BodyBuilder olabilir mi? Ve Az MALİYET ile nasıl beslenilir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Enes Koçi tarafından 18 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Enes Koçi

Enes Koçi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhabalar.
    Boy : 1.80
    Kilo : 73

Daha önce çok kısa bir BodyBuilding geçmişim oldu. Bir ayda Arnold olabileceğimi sandığım bir dönemdi. Şimdi yeniden başlamak istiyorum ve forumu bayağı bi okudum. Yine de kafama takılan bazı soruları paylaşmak istedim:

1-) Bu spor zamansal olarak hayatımda ne kadar yeri işgal eder. Yani ilerleyen yıllarda salonda yatıp kalkmak zorunda kalır mıyım.

2-) Yurtta kalıyorum, buzdolabım yok ve bu işe aylık max 300 lira gibi bir bütçe ayırabilirim, bu işin büyük bir kısmı beslenmede bittiğine göre bana nasıl bir yol önerirsiniz.

3-) Ek besinsiz tamamen "natural body"anlamında çalışmak istersen gelişim süreci çok uzar mı. Edindiğim fikre göre sana ve beslenme, dinlenme, uyku düzeni, antremanları düzenli yapma, hareketleri doğru çalışma, genetik, motivasyon vb şeylere bağlı olmakla birlikte bunları orta derecede çözdüğümüzde 6 ayda değişim başlıyor ve 18-24 aya kadar vücut iyi bir kıvama geliyor. Bu süreç ek besinsiz natural bir süreç mi.

Ek olarak kafamdaki beslenme planı:
    Yemekhane mutfağına 4 günde bir 1kg tavuk göğsü pişirip koyacağım ve günde 250 Gr tuketecegim(öğlen)

Sabahları yumurta makinem ile yumurtalarımı pişirecegim.

Akşam et çıkarsa ymekte yerim çıkmazsa ton balığı tavuk vb. Yanında tabiki pilav,bulgur makarna [ yalnız yurtta yemekler yağlı oluyor malesef :(
    Onun dışında günlük meyve, sebze, kuruyemiş vb tüketeceğim tabi ki.

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.. :)

Son düzenleme: 18 Ekim 2016
  2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    1-) Sallana sallana, muhabbet ede ede sporunu yaparsan en fazla 2 saatini alır. Direkt antrenmana odaklanıp yeterli dinlenme süreleri kadar dinlenirsen 1 saat civarı.
    2-) Salon ücretini bilemeden bir şey diyemeyeceğim fakat 300 lira beslenme için yeterli bir miktar. Buzdolabı konusuna gelirsek yiyeceklerini günlük olarak pişirip tüketebilirsin.
    3-) Gün içerisinde yeteri kadar besini alırsan ek besine gerek duymadan devam edebilirsiniz. Ek besin dediğimiz şeylerin 5 ayda yapılacak gelişimi bir kaç aya indirdiği söylenemez.

Günde 250-300 gram kadar tavuk tüketmen yeterli olacaktır görüşündeyim. Süt ve süt ürünleri, yemişler, tahıllar derken günlük protein ihtiyacını karşılayabilirsin. Yalnız tavuk pişirildikten sonra yada pişirilmeden de olsa çabuk bozulan bir yiyecek. 1 kg olarak direkt almayın da günlük olarak yapın dediğim gibi.

3. Enes Koçi

Enes Koçi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günlük pişirme imkanım malesef olmayacak. Onu da yine Rica minnet yurttaki aşçı abilere yaptıracağım. Tavuk 3 gün dolapta dursa pişmiş halde bozulur mu ki?

4. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bir bilgim yok bozulup bozulmayacağı hakkında. En fazla 2 gün beklettim bugüne kadar.

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    1 kg tavuğu pişirip 4 gün tüketme gibi bir durumun olamaz maalesef. Çünkü tavuk dolapta dahi 2-3 gün içerisinde bozulur. Ki kurum beslenmesinde haftada 1 kez tavuk tercih edilir. Havaların sıcak olduğu dönemlerde ise genelde kuruma alınmaz. Tabi bunlar kurumda diyetisyen var ise. Sebebi çok basit, mikroorganizmaların en kolay ürediği ve riskin en fazla olduğu besinlerin başını tavuk eti çeker.

6. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Biraz yağlı ama en kötü keskinoğlu tavuk döner alıp yersin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş