Türkiye 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerinde

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve diez tarafından 21 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    o senn düşüncen...bir yere kadar diyemezsin...biz gayette iyi oynadık...zorlamak gibi bir kelime de kullanmaya hakkın yok!!!!...biz onları zaten rezil ettik sahada..cok sevindin galiba, ama merak etme bu halimizle bile onları rezil ettik sahada....bir Türk dünyaya bedeldir aslanım!!!!!...takımdaki herkesi alnından öper, üzülmemelerini diliyorum...herkes gücüüzü biliyor artık, hiç sorun değil....

salvadore_xp bunu beğendi.
  2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Çek maçındaki sarılar, hırvat maçındaki sarılar ve şimdi de orta hakemin gazabından kurtulurken yan hakeme takılan Güzel Türkiyem. Ne kudretli, soylu ve cesur bir ülkeyiz ki UEFA, Avrupa ve UEFA'nın seçtiği hakemlerin harıl harıl Türkiye'yi alt etme çalışmalarına rağmen yarı finale çıkmayı başardık. Ne utanç vericidir ki o kadar Türk yorumcusu hakemlerin sahtekarlığı ve tarafçılığına deyinmiyor. Nasıl hazmedilir ki bu allah aşkına. Oyuncularımız topa basmaya bile korkuyordu sarı kart yiyeceklerini düşündüktünlerinden.
    Gerçekten tüm Avrupa ve UEFA'nın bizden korktuğu kadar korkunç bir takımız, her maçta hakemleri oyuncuların üstüne koyarak yene yene buraya kadar geldik. Bir de üstüne yan hakem bitince, talihsizliğimizle beraber yenilgiyi haketmeyen koca türkiyem Türk düşmanlarının birliğiyle mağlup edildi en sonunda. Tüm avrupa'nın gözü aydın.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Dedim bile..D.Wolf herkes kurallar çerçevesinde istediğini der..ortamı ve forumu ger-me..

agresif tavırları ve mesajlarında beni karşına almayı bırak istersen artık..

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bir kere yenildikten sonra, şahsen ben bir Türk olarak öyle bir yazı yazmaya ne vicdanım ne de milliyetçiliği el veriri kusura bakma...belki duygusal ama sistem diye birşey yoktur hiçbir zaman..o ancak sözde vardır....hiçbirşey düşündügünüz gibi gitmez böyle durumlarda....gözünaydın Avrupa....istedigin oldu sonunda...birde avrupa birliği diyor bu utanmazlar...görü işte bize karşı duydukları kini...alın size avrupa....hepiniz köpeğimiz bile olamazsınız....!!!!!!!!!!!!!....

salvadore_xp bunu beğendi.
  5. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    millilerimizle gurur duyuyorum,canla başla mücadele ettiler...Alın teridir bu!... önümüze setler çekmeye çalışan hakemlere rağmen biz hep zoru başarmış bir ülkeyiz...! bu akşamki oyunumuzla bunu bir kere daha gösterdik! tek üzüntüm terim'in ayrılması... rüştüyüde tebrik ederim.. hırvatistan ve almanya maçalrında inadına gol yediği için kendisine teşekkür edrim.. Buralara gelmek kolay değil..hakemlere rağmen buralara geldiğimiz için Türk milli takımımızla gurur duyuyorm.. TÜRK'ün TÜRK'den başka dostu yoktur!!!!

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    herkes istedigi zaman istedigini buraya yazabilir kurallar dahilinde olmak sartiyla,buna bende dahilim.

d.wolf uslubuna dikkat et,ayrica senin karsinda yonetici var!!!!

diez ve FleXoR bunu beğendi.
  7. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Kücüklügümüzde , cocuklugumuzda, gencligimizde hatirlicak olursak 2,3 tane yiyince bi önceki maca göre daha iyi oldugumuz yazilir cizilirdi.
    O zamanlar bize "bigün Almanya'yla avrupa sampiyonasi yari final maci oynayip son dk. da yenilen bir golle eleneceksiniz" deselerdi hic birimiz ileride bile böyle bir basariya ulasacagimiza inanmazdi.
    Belki su anda Almanya'da yasayan biri olarak en cok ben üzüldüm yenilmemize. Arabalar geziyo, kornalar caliniyo, bagriliyor, cagriliyor, sokakta bira icip bagiranlar vs vs.
    Yani yenildigimiz yetmiyormus gibi bir de rakip gözümüze gözümüze sokuyor burda yenildigimizi...

Yine de türk futbolunun ileriye dogru halen bir basarili grafik cizen süren icerisinde oldugunu söyleyebiliriz. belki 10 yil sonra dünya kupalarinda finallerde olmak kimseyi bu kadar sasirtmicak.
    Aceleci davranmayalim. Ayrica cok güzel oynadik. Sonucu degistirmese bile burda ki Almanlar bile finali bizim daha cok hakettimizi söylüyolar ve en zor rakipleri oldugumuzu da itiraf ediyorlar.

Hepimize gecmis olsun. Türkiye icin sampiyona bitince kendimi bir boslukta hisettim. Tüh :(

Saygilar

8. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    en sonunda bir serüven de bitti iyisiyle kötüsüyle.... bu maçı diğer oynadığımız tüm maçlardan çok daha hakettik ama olmadı. Ben duygularımı tarif edemeyecek kadar çok üzüldüm hatta 3. golü yediğimiz zaman dokunsan ağlıyacak vaziyetteydim hala da etkisinden kurtulamadım. Ne çek ne hırvat bizim asıl yenmemiz gereken almandı ama olmadı çok istedik ama olmadı işte lanet olsun.... Sonuç olarak buraya kadarmışşş.... demek lazım.

Bu turnuvada emeği geçen tüm futbolcuları milli takım ekibini canı yürekten kutluyorum ama hamit hariç.... adam son maçını rezil etti. İnsan hiç mi oynamaz hiç mi şut çekmez hiç mi istemez yahu... bu kadarına da pes doğrusu... tamam almanyada yaşıyosun oynuyosun ama sonuç olarak Türksün bi insan nasıl bu kadar ezilebilir şaşırıyorum doğrusu. İnsanlar hayatlarında yaptıkları tüm işlerdeki başarılarda baş rolde oynayabilirler fakat son noktayı koyamazlarsa o tüm emek hüsran olur yazık olur. İşte bunu da hamit zor ama başardı helal olsun...

Neyse şu an çok üzgünde olsak bence Türkiye çok büyük bir başarıya sahip olmuştur haçlı zihniyetindeki hakemlere ve yönetime ragmen... Bu çocuklarda mucize de aramamak lazım eğer illa da mucize diye tutturuyorsanız bu diğer ülke takımlarında olmayan DAMARLARIMIZDAKİ ASIL KANDAN İNANÇDAN VE MİLLİ RUHDAN kaynaklanıyor işte en büyük mucize bu... allah yar ve yardımcınız olsun nice daha büyük başarılara....

9. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    Football is a very simple game , for 90 minutes 22 men go running after the ball and at the end the Germans win... GARY LINEKER

elendiğimiz için çok üzgünüz.
    ama keşke ülkemiz sağlık sektöründe ,eğitimde, ekonomide vs avrupada ilk dörde girebilse de futbolda istersek sıfır çeksek.asıl mucize bu olurdu.

not:hamit kötü bir maç çıkarmış olabilir.bunun almanyada yaşıyor olmasıyla ilgisi yok.çünkü paragrafta hamitin bilerek kötü oynadığı sonucu çıkıyor ki bunun adına bizim ne dediğimiz belli.hamit de böyle birisi kesinlikle değil.

10. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    bazı hatalar yapılmış olsa da ii bi maç çıkarıldı...hepsinden öte türkiye nin parayla pulla kolay kolay yapamayacağı reklamı oldu..artık dünyada türkiye yi duymayan kaç millet kalmıştır ki...millilerimizi yürekten kutluyorum...

11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kupada en iyi oynayan 3 takım vardı..bunlar; hollanda , türkiye ve rusya...özellikle türkiye ve rusya cok güzel oynadı...yani cok rahat final oynayacagımız bir avrupa kupası maçıydı bu turnuva...hatta kupayı bile rahatça alabilirdik...ama osmanlı da olsun günümüzde de olsun hep önümüzü kapatmak istiyorlar ve hala da devam etmekte bu süreç....görün işte...avrupa koca bir sıfır aslında...bizdeki genç potansiyeli asla ve asla onlarda olmadı hiçbir zaman...ve harika bir takımız...fatih terime de utanmadan laf edenlere de şunu söylemek istiyorum...gidin dünyanın en iyi hocasını getirin bakalım...bu cocukları böyle oynatabilecek mi o teknik adam...fatih terim dediginiz adam, italya da ayaklanma yapmış adam resmen..gittigi takımda elde ettigi başarıların sayısı yok...daha ne konuşuyor bu insanlar...kimin tarafını tutuyorlar...kendi içimizde böyle vatan düşmanı gibi konuşma yapan insanları gezdirdigimiz için utanç duyuyorum...özeleştri de yaparım elbet, ama burda özeleştrilik bir durum göremiyorum ben...herşey çok açık ve net....yolun açık olsun Türkiyem, bizi ne çanakkale de ne kurtuluş savaşında ne de osmanlı dönemindeki savaşlarda zaptedebildiler...şimdide edemezsiniz ve edemiyorsunuz da..alın işte size GERÇEK TÜRKİYE....

12. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    Arkadaşlar tamam böyle olaylarda milliyetçilik duygularımız depreşiyor ama niye bunu bu kadar abartıyorsunuzuki. bu sonuçta bi futbol. unutmayın biz euro 2008 savaşa gitmedik adam gibi top oynayıp avrupaya Türk milli takımını hatrlatmaya gittik... saygılarımla...

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çok üzüldük ama çok iyi anladılar bizi.

ONLAR ANLADI....

14. gogogokhan

gogogokhan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul
    Ne zaman hakemler taraf olmayı bırakacak? Ne zaman 11 e 11 mücadele edeceğiz? Bu kadar rezillik olmaz bir takım üzerinde anca bu kadar oynanır, daha ilk maçta başlayan hakem rezaletleri zincirinin dün son halkasıydı.... Bizi maç esnasında kayırsınlar istemiyoruz istediğimiz tek şey adil olsunlar, çifte standart uygulamasınlar, bize verilen bedava sarı kartları onlarada versinler, onlara çalmadıkları faulleri bize çalmasınlar... Neyse biz kendimizi hatırlattık onlara Avrupa'da kendi çirkefliğini hatırlattı dünyaya... "Şenez EZİK uyuma milli takıma sahip çık"

15. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Bu kadro ile bence yapılması gerekenin en iyisi yapıldı,
    Semih te kurtaramadı daha ne kadar kurtarsın zaten,
    rüştü den hiç beklenmeyecek bir hata ,
    hakeme de mazaret bulmamak lazım,