Türkiye 15 Yaş Bench Press

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve NikaKalandias tarafından 1 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. NikaKalandias

NikaKalandias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar türkiyede 15 yaşında basılmış en fazla bench press kaç kgdir? dünya geneli baya var ama türkiye genelini nerden bulabilirim bilgisi olan?

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Bildiğim kadarıyla Türkiye'de bu tarz profesyonel yarışmalar yapılmıyor ve istatistikler tutulmuyor.

Hoş biz profesyonel yarışmalar bile zar zor yapıyoruz.

berkay7743 bunu beğendi.
  3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kaç kiloda yarışıldığına göre değişir. türkiye'de durum nedir bilmem ama sub junior yani 17 yaş altında 74 kilo için 150 bench yapılmış rekor olarak. ağır siklette de 207 kilo yapmış rekor sahibi. tabi bunlar muhtemelen 17'ye yakın olanlardır , 15 için biraz daha düşer.

berkay7743 bunu beğendi.
  4. NikaKalandias

NikaKalandias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende 15 yaşındayım 1 ay sonra sporda 1 yılım olacak sadece vücut geliştirme ile uğraştım powerliftinge hiç geçmedim ama şu 1 ay içinde sıkı hazırlanıyorum ve 100 kilo tek tekrar düşünüyorum şuanda 90 kg tek tekrar çıkartıyorum desteksiz kilomda 71 türkiyede bunların istatistikleri tutulsaydı iyi olurdu..

5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hiç fena değil , squat ve deadlift'ini de artır belki ilerde powerlifing federasyonu falan kurulursa girme şansın olur.

6. NikaKalandias

NikaKalandias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öneri için sağol abi ama powerlifting bana çok uzak ya beğenmiyorum pek bodybuilding yapmayı tercih ederim. zaten squat deadlift gibi hareketleride pek yapmam çok bel ağırısı çektiriyor. ben türkiye geneli bi istatistik bulsaydım iyi olurdu ama 15 yaş 100 kg kaldıran youtubede görmedim googlede aradım ama yok
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Temmuz 2016 ---
    öneri için sağol abi ama powerlifting bana çok uzak ya beğenmiyorum pek bodybuilding yapmayı tercih ederim. zaten squat deadlift gibi hareketleride pek yapmam çok bel ağırısı çektiriyor. ben türkiye geneli bi istatistik bulsaydım iyi olurdu ama 15 yaş 100 kg kaldıran youtubede görmedim googlede aradım ama yok

Son düzenleme: 2 Temmuz 2016
  7. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    2 aya 16 olucam.şuan 15 yaşındayım yani.neyse 90x4 yapım benchte.hesaplayıcıyla hesapladığımda 102kg çıkmıştı sanırım one rep max.100kg şuan yaparım heralde rahat.90x4 1ay önceki rekorum.ne kadardır çalışıyosun dersen 4.ayımı doldurucam salonda.bunu söyleme ihtiyacı duydum çünkü bence 100kg falan rekor bakımından düşük.mutlaka daha iyileri vardır.ben bile 4 ayda tam olarak powerlifting antrenmanı olmasa bile benzer bi çalışma sistemiyle 100kgye çıktım

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. NikaKalandias

NikaKalandias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    valla kardeşim şuan böyle millet lafta profesyonel lafta 200 kg basan bile duyduk icrata gelince sönüyolar ben 1 ay sonra 100 kgnin altına yatıp videoya alıcam youtube yüklicem agırlıklar olsun kaç yaşında olduğumun kanıtı kilom olsun her şey olacak videoda şuan türkiyede öyle bir video yükleyen veya kanıtlarla bir yere atan yok.

9. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Sen 100kiloyu çok büyütüyorsun gözünde.ayrıca ne kim olduğumu biliyorsun ne beni tanıyorsun.100kg basıyorum diye sallasam elime ne geçecek

10. NikaKalandias

NikaKalandias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardeşim dediğim gibi türkiyede 100 kilo basan 15 yaşında çocuk bul getir bana salonda antrenörle bile iddaya girdik herkes basamazsın diyor

11. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    İyi ben sana çeker atarım gösterirsin hocana.ağustos 28de 16 olucam ama olsun

12. NikaKalandias

NikaKalandias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ulaş bana rakip her zaman iyidir :rolleyes:

13. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Aynen haklısın :)

14. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    o kadar abartma yav. :) hayatında hiç bench yapmamış o yaştaki bi halterciyi getir 100+ yapar her türlü. :)

15. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Aynen abi bence de haklısın.100kg bana da az geliyor

16. NikaKalandias

NikaKalandias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    abi türkiyede bu yaşta halterci yetiştirmiyolar ben gördüğümü söylüyorum abi 100 kilo basan görmedim gören varsa göstersin gözümle görmediğime inanmam doğal olarak

17. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben halter salonunda çalışıyorum , 52 kilo 16 yaşındaki çocuk vücut ağırlığının iki katı kiloyu silkmede kafa üstüne alabiliyor , ki bench'ten çok daha zor bir harekettir her türlü 100+ yapar yani. :) yanlış anlama hevesini kırmak falan değil amacım 15 yaş için 100 kilo bench gayet iyidir ilk mesajda söylemiştim zaten. squat ve deadlift'e de yönel tek başına bench bir şey ifade etmiyor. :)

18. NikaKalandias

NikaKalandias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yok abi gene sağol yardımcı oluyorsun ama benimki bi heves sadece bodybuilding ile uğraşıyorum zaten powerliftingle alakam yok zaten şu 11 ayımın 3 ayını kardiyoya vermiştim başlarda 8 ayda sadece bölgesel çalışarak 15 yaşında 100 kg tek tekrar kaldırabilecek bir duruma geldim

19. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Rusya ya gitmiştim.Rusyada spor salonun lda 14 yaşında çocuk 176 68 kg hala hatırlıyorum 115 x2 çıkartıyor. Ve cok var öyle. Rusyada halter sporu çok önem veriliyor.zaten mahallelerde barfiks dıps bazı yerlerde Butterfly falanda oluyr :D15 yyas ve üstü 15 20 barfiks altı çeken olmaz bile hemde beslenmelerini pek düzeltmeler yapmazlar.kola cips çikolata durum et ne varsa gomuyorlar

pllover bunu beğendi.
  20. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    gençler bu ne kuvvet ben 17 yaşında başlayıp 10.ayımda 80 kg 1 tekrar 1.5 yılımda 100 kg 1 tekrar çıkardım 2.yılımda ise 110 kg 1 tekrar çıkarabildim sadece protein tozu amino asit kullandım bu 2 yılda kalan zamanda kreatin ve nox ekledim aradan 2 küsür yıl geçti 150 kg 8 tekrar çıkardım siz benim yaşıma gelinceye kadar rahat 200 kg yi geçersiniz

NuubDunker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş