#tüpmide #definasyon #bayanörnekliste ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HANNNDE tarafından 22 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. HANNNDE

HANNNDE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese selamlar ve yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler kısaca kendimden bahsedeyim bir zamanlar 115 kiloluk bir obezdim tüp mideyle 67 buçuğa kadar düştüm daha sonra bazı sebeplerden dolayı bir kısmını geri aldım ve 77 buçuğu gördüm ve daha sonra :) yani şimdi 72 buçuğum diyetle ve kısmen sporla (yürüyüş vs. ) ... spora ciddi anlamda yeni başlayabildim ve takdir edersiniz ki her yerim deforme , sarkık ve çatlaklarla dolu ... sorum ise şu malumunuz mide tüp yani küçük örneğin sabah 2 yumurta , öğlen , akşam bir miktar tavuk göğüs veya 1 konserve ton balığı aralarda ya da aklıma estikçe light sütlü kahve , bazen günde 1 kase yulaf kepekli ya da sade light yoğurt ya da light ayran ... sebze neredeyse hayatımda hiç yok gibi diyebiliriz çünkü zaten bir şey almayan midemi saf proteinle doldurmak istiyorum ... biliyorum diyeceksiniz ki bu yemeyle senin ip olman lazımdı fakat bu yeme sistemi olamadı bazı özel sebeplerden dolayı (alkol vs.) ... yani midemin alabildiği sıvı ama kalorisi yüksek şeyler tükettim ... şimdi ise durum böyle yani dikkat ediyorum ve zayıflamak istiyorum ... öncelikle dr muhabbetine girmezseniz sevinirim bende biliyorum gitmeyi şimdilik maddi imkansızlklardan dolayı olmayacak bir şey hı yok illa ki benim amacım polemik diyorsanız lütfen fikrinizi kendinize saklayınız ! gelelim soruma 1.sorum bana sporla uygulayabileceğim , yağ yakımı ve kas yapımıma yardımcı, yükte hafif pahada ağır :) örnek bir liste ? 2. bütün siteyi tırım tırım ettim bu antreman öncesi ve sonrası kafamı çok karıştırdı bir çok fikir var beslenme açısından tam olarak net bir şeyler önerebilirmisiniz ( ne kadar öncesinde yemeliyim , ne yemeliyim , ne kadar sonrasında yemeliyim , ne yemeliyim ... saf şeker , üzüm suyu , muz , jelibon , protein tozu? 3.protein tozu kullanmalmym ? şimdiden teşekkürler :)

2. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Ben olsam oncelikle kalori ihtiyacimi hesaplardim. Atiyorum 2000 kilo vrrmek mi istiyorum bunun biraz 300 400 altinda kalori alirdim akilli telefonunuz varsa myfitnesspal uygulamasini indirip aktivite duzeyinizi yazip gunluk yediklerinizi ekleyebilirsiniz. Orda ne kadarini carbonhidrat ne kadarini protein yag olusturmasi gerektigi ayarlanacak ya da siz de ayarlayabilirsiniz.Beslenme gunluguyle macrolarinizi kalori aliminizi kontrol altina alabilirsiniz.
    Basit seker, glisemik indeksi yuksek yiyeceker, abur cuburlar, kizartmalar, yagli yemekler genel olarak uzak durmaniz gereken seyler. Googleda komplex karbonhidratlar diye aratip kendinize bi liste yapabilirsiniz. Bulgur yulaf, tam bugdar unu, ekmegi, sebzeler vs vs

HANNNDE bunu beğendi.
  3. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Ketojenik diyet sizin için uygun bence.. Araştırın.

HANNNDE bunu beğendi.
  4. HANNNDE

HANNNDE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lyn wyman öncelikle cvp için tşkler fakat dediklerini anlasam iyi olurdu yinede çok teşekkür ederim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. HANNNDE

HANNNDE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    araştırıyorum hemen çok tesekkürler

6. HANNNDE

HANNNDE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG] şöyle bir şey buldum low carb diye ? :) benimkinden farkı pirinç olması benimkindede yulaf kepeği var ama günde bir kere bunda ise iki kez ve yatmadan önce bademle lor ... bunu uygulycam umarım kilo almam sonuçları yazcam

7. HANNNDE

HANNNDE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabi her öğünde 500 gr tavuk göğsü yiyemeyecgim gramaj olarak :) günlük 1 kg ediyor :) o zaman bulk oluyor benimkisi bu diyet hakkında önerisi olan varsa yazabilir low carb diyeti

8. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Internete gunluk kalori ihtiyaci hesaplama yazin. Yasinizi kilonuzu boyunuzu soracak. Bilgilerinizi girin. Yaklasik bi deger verecek. Siz de kilo vermek icin bu degerin biraz altiyla besleneceksiniz. Yani kalori sayacaksiniz. Internetten yediklerinizin kalorilerini bulabilirsiniz. ne kadar protein karbonhidrat yag yediginizi hesaplamak icin de dedigim uygulamayi indirebilirsiniz.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2015 ---
    Internete gunluk kalori ihtiyaci hesaplama yazin. Yasinizi kilonuzu boyunuzu soracak. Bilgilerinizi girin. Yaklasik bi deger verecek. Siz de kilo vermek icin bu degerin biraz altiyla besleneceksiniz. Yani kalori sayacaksiniz. Internetten yediklerinizin kalorilerini bulabilirsiniz. ne kadar protein karbonhidrat yag yediginizi hesaplamak icin de dedigim uygulamayi indirebilirsiniz.

HANNNDE bunu beğendi.
  9. HANNNDE

HANNNDE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok güzel bir program tşkler lyn wyman

Sayfayı Paylaş