Tüm vücut çalışmak mı yoksa ayırmak mı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fat304h tarafından 13 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fat304h

fat304h Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaş
    Çalısırken acaba haftada 5 gün tüm vucut calıssammı daha faydası olur yoksa bier gün biceps bir gün triceps şeklinde mi? tecrübeleriniz dogrultusunda cevap verirseniz çok sevinecegim

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Bögelik çalışmalısın haftanın belli günleri tüm vücudu çalıştırabilirsin

3. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    eğer yeni başlıyorsan ki öyle herhalde kesinlikle tam tüm vücut olmasa da olabildiğince çok kas çalışmaya bak.yani sadece göğüs değilde göğüs omuz triceps biceps birlikte gibi.eğer doğru şiddette çalışırsan sadece triceps için 2 hareket bile yeter ama dediğim gibi şiddet önemli.hele yukarda bide bi gün biceps bi gün triceps demişin sakın böyle şeylere girme:)1 saat boyunca triceps çalışmak çok saçma olur.

4. fat304h

fat304h Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Simdilik haftada 3 gub 45 50 dk covari gogus triceps omuz biceps kanat bacak calisiyorum tum vucut şeklinde baya agir çalışıyorum

5. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Vücut belirli kuvvete gelene kadar 3 ideal sonra bacağı ayırıp 4 e çıkarılır bu şekilde vücudun şekli oturdu mu zaten sen onu anlarsın bi zaman sonra tüm bölgeler ayrı şekilde yani haftada 5 gün çalışılır. Ben 2 yıl sonra haftada 5 bölgeye geçtim.
    Spor salonunda da müşterilere başlangıçta 3 günlük program veririm sonra gelişim evrelerine göre 4-5 yaparım...

Sayfayı Paylaş