Suyla mı? Sütle mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bukatto tarafından 10 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

meyve suyuyla karışmıyorki bu tozlar. hele bir de tozla veyve suyunun aroması karışınca ortaya çıkan tat daha bir kötü.

herkesin dediği gibi, sütün gece içilmesi GH yi etkiliyor ise neden çocuklara gece süt içirilmesi öneriliyor acaba? bu konuda fikri olan var mı?

2. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bukatto. Cok iyi yazmissin. Gece cocuklara doktorlar tavsiye ederki cünkü büyüme caginda olan cocuklara süt verilerek büyüme hormonu(Growth) tetiklenmesi saglaniyor. Emziren kadinlarda bazen gece yatmadan önce emzirirler ve tavsiye edilir.

3. figaro

figaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplarınız için teşekkür ederim ;) bu protein karbonhidrat tozu porsiyon = 5 ölçek dio bu porsiyonu biz bi güne yayıyo muyuz ben gece yatmadan 1-2 saat önce 4 ölçek sabah kahvaltıdan sonra da 4 ölçek olarak iki kere alıorum; idman olmayan günler de dahil bu şekilde kullanıorum.Bu kullanım uygun olur mu?
    yoksa bunu günün çeşitli vakitlerine yayarak mı kullanmalıyım mesela sabah 2 ölçek öğlen 3 öleçek akşam 3 öleçek yatmadan 2 öleçek gibi(vaktim yok bu kadar bölmeeye okuyorum çünkü)?

4. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    5 ölcek derken 5 yemek kasigi ölcegi olmasi gerek. Hayir bu bölünmez. Bunu yani 5 ölcegi bir porsiyona sigdiracaksin. Günde iki porsiyon alsan yeterli olur.

5. figaro

figaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler ederim cevabın için( çok çabuk oldu) :D

6. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    ben sutle iciyordum bir gun salonda protein istedim sut ile icecem dedim hocam su ile alirsan daha iyi olur dedi

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenman öncesi meyve suyu ile, antrenmandan sonra süt, gece yatmadan önce alacaksam gene sütle alıyorum. Su ile iğrenç bir tadı oluyor...Kilo sorunu olanlar suyla da alabilir ama kilo almak isteyenler bu şekilde alırsa daha faydalı olur düşüncesindeyim.

8. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Sütle almaya devam..arada meyvesuyu ile değişiklik yapıyorum..ama çikolatada durum biraz vahim oluyor..

9. trigger

trigger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkdaşlar selam bende optimum nutrition %100 whey protein extra chocalet kullanıorum süt muz ve tozu ekleyip blendera koyunca ii oluor tadı ama suyla rezalet desem yeridir başka ne tawsiye edersiniz içmek için
    teşşekürler

10. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

DEXTER ben 1 kg. lik progaineri 5 e bölerek kullandım ve gerçekten fayda gördüm.

sabah kahvaltıdan sonra, öğlen yemekten sonra, akşam yemekten sonra, antreman öncesi yemekten sonra ve yatmadan önce 1 ölçek (25 gr.) şeklinde kullandım.

97.5 kg. iken 99 kg. oldum. aldığım kiloyu da hissederek aldım. yani hissettim alırken. bu şekilde kullanımı ben destekliyorum.

tek öğünde de kullanılabilir tabiki. daha önce tek sefer de almaya çalışıyordum. ama bu şekilde daha çok faydasını gördüm :)

11. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    bukatti olabilirde dostum. Mantiksiz degil. Güzel devam edebilirsin 8)

12. CTR

CTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    elbette ki proteinin suyla alınması en doğrusu ..ancak kimi proteınlerın gerçekten tadı kötü sütle bir nebze olsa tadında deişikli olabılıyor..

benım kullandığıma kısaca deyineyim...

optimum whey classic double rich chocolate bir (1 ölçek) servisinde 29.4 protein..

sabhları bir ölçek bir kaseye yulafla birlikte kuru üzüm ceviz karışımı , öğleden sonra aynı şekil, antremandan sonra suyla + l-glutamın +2 ölçek olarak alıyorum..

birde bazı arkadaşlar kaç kaşık fln die bahsetmişler sizin proteın kutularının içinden plastık ölçek çıkmıyormu bir servis=1 ölçek. çorba kaşığına fln gerek yokki...

gunluk 120gr proteini tozla geri kalanı yumurta beyazı-kırmızı et-tavuktan alıyorum...

13. DarkWillBeDarken

DarkWillBeDarken Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Urfa
    arkadaşlar hazır konu açılmışken, prolacta 90 ve prolacta 80 diye iki ayrı protein kaynağı var. forumdaki arkadaşlar bilirler. birçoğu oradan almış (tandem) bunlardan 90 la 80 arasında 15 ytl oynuyor kg da. ikisi arasında gerçekten çok fark var mı? etkileri nasıldır vücuda? bi de diyelim 90 dan 2 kg, 80 den 3 kg aldık. çalışma öncesi ve sonrası herbirinden 1 er kaşık süte karıştırsak faydası olur mu? ne önerirsiniz?

14. cdalgic

cdalgic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yarışmalara katılmış olan spor salonu sahibi hocamın bana söylediği şey sütü bir protein kaynağından çok normal bir içecek gibi görmem gerektiği,sütün asla ve asla gece içilmemesi gerektiği içindeki laktozun büyüme hormonuna negatif etkisi olduğuydu.ben sütü ancak sabahları yada öğlen vakti içiyorum.asla protein tozunu sütle kullanmam zaten proteini tozla alıyorsun.sütü başka bir zamana bırakmak geekir diye düşünüyorum.Videolarını izlediğim tüm profesyoneller protein shake lerini suyla hazırlıyorlar.Daha süt içenini görmedim.Weight gainer ı sabah vakt alıyorsanız sütle kullanın mesela..protein oranı weight gainer larlarda nispeten daha düşük bunu karşılamış olursunuz..

15. ozgur6677

ozgur6677 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

%34-%89 luk proteinler concentrate dir.
    %90 ve ustu isolate dir.
    Aralarındaki fark protein kalitesi yada biyolojik degeri degil tamamen icindeki protein oranıdır.
    80 lık urun: 80 gr protein, 6-8gr laktoz, 6-8 gr yag.. 90 lık urun 90 pr protein, <1 yag,<1 laktoz. asagı yukarı boyledir.
    EGER SUTLE ALACAKSAN %90 LIK BIR URUNE PARA VERMENE GEREK YOK.
    BU ARADA PROLACTA WHEY PROTEIN DEGILDIR. SUT PROTEINIDIR. ICINDEKI WHEY PROTEIN ORANI BILINMIYOR.. ALACAK ARKADASLAR WHEY ICMEDIKLERINI BILSINLER

16. kurenator

kurenator Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ist
    Ant sonra suyla kullanılmalı ama ben light sütle kullanıyorum.suyla kullandığımda son derece lezzetsiz zehir gibi oluyor.Optimum whey olduğu halde , bende anlayamadım.

17. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Whey proteinler kullanım amacına ve ihtiyaca göre su/meyva suyu yada süt ile birlikte kullanılabilir.Önemli olan kullandığınız protein tozunun kalitesidir.

18. m3hm3t

m3hm3t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar. ben de bugün tandem gıdadan 1 kg prolacta 80 1 kg da prolacta 90 aldım. tad hiç yok. ne süt tadı ne başka birşey. süte karıştırdım biraz topaklandı zar zor erittim kaşıkla karıştıra karıştıra shaker ım olmadığı için. hocam bana sabah kahvaltını iyi yapamazsan toz al ve antremandan sonra fruktozlu bir meyve suyula 30 40 gr kdr kullan, çalışmadığın günlerde normal besinlerden elde etmeye çalış dedi. tozu suya kattım yani içimi pek hoş olmadı, sütle daha iyi hatta birazcık ta kakao ile iiydi bile denebilir. yani sonuç şu ki su ile ı-ıh :p

19. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    M3hm3t,ben de bi ara düşündüm şu tandemin tozundan almayı,tozla ilgili yorumların çok makbule geçer,alıp almamam da karar verme açısından ;)

20. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Sutun buyume hormonunu negatif yonde etkiledigine dair hicbir bilimsel kaynak yok
    Nedir bu sute dusmanlik...Laktoza karsi alerjisi olan pinar laktozsuz yada ulker laktozsuz sut alir bu kadar basit..!! :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Sayfayı Paylaş