Supplementler vs Herbalife

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yavuzoztas tarafından 18 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yavuzoztas

yavuzoztas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar. Haftada 3 gün fitness 2 gün yüzme antremanıyla birlikte, öğünlerin haricinde whey ve gainerı kullanmak mı daha yararlı olur yoksa herbalife ürünlerimi? 3 aylık bi süreçte iyi bir kiloya ulaşmam lazım. 10 kilo civarında kilo eksiğim var.Normalde muaythai yapıyorum.

2. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Yemek yemen daha mantıklı ve sağlıklı. Kaloriyi herbalife gibi ne olduğu belirsiz şeylerden alacağına makarna, pirinç ve kuruyemiş tüketerek alabilirsin.

mrthr35 bunu beğendi.
  3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    vücut mutfakta yapılır derim bende nasıl beslenirsen o şekidle sonuç alırsın
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2017 ---
    vücut mutfakta yapılır derim bende nasıl beslenirsen o şekidle sonuç alırsın

4. yavuzoztas

yavuzoztas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Günde 3 öğün zaten ana yemek yiyorum,ektomorf yapıda olduğum için normal kiloma ulaşıp vücudu büyütmem lazım. Ara öğün olarak veya antreman öncesi-sonrası için ve de sağlık açısından hangisi daha yararlı olur anlamında sormak istedim.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2017 ---
    Ek gıda takviyesi bi nevi...

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    whey yeterli olur oda protein eksiği olduğu zaman hayat kurtarıcı olduğu için malum herkes günlük 120 160 gr arası protein tamamlayamaya biliyor

6. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    herbalife'ın istanbul distribütörü ile birebir konuşma şansı bulmuş ve ailemden birisininde herbalife ürünleri yetkili satıcısı olmasından dolayı çoğu ürününü tek tek inceleyip, içeriklerini kontrol etme şansı buldum. Açıkça söylemeliyim ki hepsi leş, beş para etmez ürünler, bütün kilo aldırıcı yada öğün yerine geçen ürünlerinde direk glukoz-fruktoz şurubu basılmış ve protein değeri bezelye proteininden geliyor. Gerçekten piyasadaki en dandik gainerdan bile daha kalitesiz dandik ürünler. sadece termojenik kapsülünü beğendim, onun nedeni ise sadece içerdiği kafein ve yeşil çay oranından dolayı antrenmanda verdiği pump hissiydi. Asla tavsiye etmiyorum, ona vereceğin paraya gainer al bin kat daha iyidir.

goodfellas9 bunu beğendi.
  7. yavuzoztas

yavuzoztas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Anladım. Sadece protein tozu ve ara öğünleri artırarak bişeyler elde etmeye çalışıcam. Peki fitness yerine crossfit yapsam 3 aylık süreçte,bu engel teşkil eder mi kilo almama, antreman yoğunlugu malum, ki bende fitness antremanlarına sıkılıyorum muaythaiden alışık oldugum için tempolu antremanlar daha iyi geliyo.

8. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    iyi bir crossfit antrenmanıda güzel kas kütlesi kazandırabilir, önemli olan istikrarlı olmak.
    Bir şey sormak istiyorum, supplement kullanmanın nedeni nedir? kalori açığını normal beslenme ile tamamlayamıyor musun?

9. yavuzoztas

yavuzoztas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Heves diyelim, sadece kalori olarak bakmıyorum, supplementlerin içinde vücudun ihtiyacı olan farklı vitaminler,minerallerde olduğu için en azından 1 seferlik alıp kullanmak istiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2017 ---
    Hocam ayrıca kas kütlemde sıkıntı yok,önceden beri sporla uğraştıgım için . Problem vücut yapısında benim vücudu genişletmem mi büyütmem mi gerekiyo artık nasıl denilirse artık

10. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Şok marketlerde 90 kuruşa 100gram çekirdek içi satılıyor ve 500 kalori civarı çok rahat tüketebilirsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2017 ---
    Artı olarak konusu olacaktı forumda arı gece maması vardı gainerla aynı özelliklere sahip bebe muhallebisi bunu da değerlendirebilirsin :D

11. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    güzel karbo lu proteinli öğünler ayarla kendine ara öğünler kuru yemiş tüket gece yatarken lor ye antremandan sonra istersen protein tozu kullanabilirsin ama bu olmazsa olmaz değil önemli olan güzel beslenmek.

12. yavuzoztas

yavuzoztas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Söylediklerinizi listeye ekliyorum beyler. Haftada 5 gün antreman yapıcağım için kalori kaybı çok olucak ,alalım derken iyice erimeyelim o yüzden ara veya ana öğün tavsiyesi olarak başka aklınıza gelen şeyler olursa onlarıda yazın,ekliyim

13. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    makroları tamamla gerisini zaten tamamlarsın. mikrolarının, makrolarını tamamladığın sürece çok kritik olacağını düşünmüyorum. bende uzun süredir boksla uğraşıyorum, 90 kg ya kadar çıkıp 58 kgya kadar düştüğümde oldu. kilo almamda en büyük yardımcım kuruyemişler oldu. temel hedefin temiz bir şekilde kalori miktarını tutturmak ardından, makrolarını tutturmaya çalışmanı tavsiye ederim. arkadaşın dediği gibi ayçekirdeği, fıstık gibi kuruyemişler hem kalori açısından zengin hemde fiyat olarak da bademe cevize göre uygunlar. bunları tüketmeyi alışkanlık haline getirirsen, kalorilerini tamamlaman daha kolay olur.ayrıca çoğu supplement(herbalife da dahil) şişirme ve para tuzağı fıstıktaki mineral vitamin değerine en iyi gıda takviyesi ulaşamaz.
    http://nutritiondata.self.com/facts/legumes-and-legume-products/4448/2 bu linkten fıstığın vitamin ve mineral değerlerine bakabilirsin;)

14. yavuzoztas

yavuzoztas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Anlaşıldı hocam, sanada çok teşekkür ederim, bugün yarın düzgün bi program hazırlayıp başlıcam. Sağolun :)

Sayfayı Paylaş