Supplementların İşe Yarayıp Yaramadıklarına Karar Vermek

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve diez tarafından 10 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementların İşe Yarayıp Yaramadıklarına Karar Vermek

bak ne demişsin işe yarayıp yaramamak bir nevi gerekli gereksiz durumudur ve sende benim anlatmak istediğimi dikkatli bir şekide geniş bir açıdan okursan anlarsın cevabın nekadar mantıklı olduğunu.ben işe yarayıp yaramadığını anlamak için kısa sürede sonuç beklenmemesi gerektiği yada ne gibi durumlarda kullanılmalı gibi kendimce fikir belirttim buda yarayıp yaramadıklarına yada ne şekilde yarayacaklarıyla alakalı birebir ilintili.
    yada senin konuyu kilitlemen gerekiyor zira başlıkla alakasız düşüyor sanırım konun (sanırım diyorum senin olaya bakış açını anlamakta güçlük çektim)

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    peki 2-3 senede işe yaradıklarını nasıl anlıyorsunuz ben de onu anlayamıyorum..

3. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    doğal olarak belli bi süre vg yaptım, şu anda da ek besin desteği kullanıyorum.

sonuçta supplement (pro. tozu, amino asit vb.) kullanmak kullanmamaya göre daha iyi.

4. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    suplementlerin mucizeler yaratmasını bekleyemeyiz 1 kutu bitiminde kas yığını olmak muhakkak ki imkansız.misal 2 sene body çalışıp suplement almadan ekmek çokrba makarna vs normal beslenin bir iki senede suplement kullanın fark ozaman anlaşılır.suplementler hergün tavuk vs yenilemeyeceğinden bize güzel bir seçenek sunuyor kasların istediği proteini sağlamak için çok güzel bir kaynak sadece

5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey

sanıyorum şu şekilde demek istediniz her öğün tavuk, balık, et, yumurta yiyemediğim için bazı öğünlerde yada aralarda mecbur kaldığım için supplementlere başvuruyorum. tavuk, balık yerine kopleks whey, yumurta beyazı yerine amino asit bezeri..

lakin tavuksuz etsiz, bu spor yapılmayacağı gibi her gün yemek zorundayız. her nekdar bıksakta :)
    kendimden örnek 300 gr tavuk fleto- 300 gr. balık.
    ertesi gün 600 gr. tavuk fleto gibi..

Konuya dönücek olursak bence gereklidir 1 sene hiç supp. kullanmadığım süre zarfından sonra başlayınca supp. kombinasyonunda etkisini göstermektedir creatine, whey, compleks whey, bcaa, no ürünleri gibi..

wish26 ve Coyote bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Whey protein gerekli tabiki ama yeni başlayan ve bir seneyi aşmayan biri ne yapsın whey proteini.

Kırmızı et yumurta et süt tavuk hindi keçi peyniri kaşar peyniri wheye gelene kadar dunya yol var bence.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:28 ----------

Kendinizi bu kadar kasmanıza gerek yok vücut yağınızı düşürün ( six pack ) gözükecek şekilde ve

Ayrıca her gun tavuk ve balık yenmemeli. Her gün yenilecek bir ürün varsa oda yumurta ve kırmızı ettir. Diğer proteinler değişmelidir. Hindi eti hiç tercih edilmez ama en az kırmızı et kadar besleyicidir. Siyah hindi ve beyaz hindi.

ülkemizde nedense kırmızı et hem pahalı hem de karalanan bir ürün.

Kırmızı et dünyanın en sağlıklı besinidir organik ortamda yetişen inek koyun keçi oğlak kuzu gibi etlerin yağlarıda sağlıklıdır ve iyi kolesterolü yükseltirken vücut testosteronunu zirve yaptırır. Diyabetinde önüne geçersiniz böylece aşırı karbohidrat tüketimini dengelemiş olursunuz.

7. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Emin ol kırmızı et bu kadar pahalı olmasa hepimiz ete yükleniriz
    o yüzden tavuk iyi bir alternatif.

Jacoburak bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten kırmızı et olmadığı için vücut geliştirme yapan arkadaşlarımız gelişemiyor biraz gelişiyorlar sora gelişme durdu diyorlar sonra diyorlar ki bulking yapacam ondan sonra güzelim vücutlar su ve yağla mahvoluyor.

Sora bulking bitiyor definasyon başlıyor su ve kastanda atarak bulku tamamlıyorlar öncekinden fark aman aman olmuyor.

ülkemizde bulking olayı yanlış anlaşılıyor ya hep bu et yokluğu yuzunden.

Kırmızı et olmadanda kusura bakmayın çok iyi bir kas kitlesi almak zordur.

Bu anlamda bodyci arkadaslar nasıl yapıyorlar bilmiyorum .

Ama bir çok çalışmaya baslayan kişi hemen hop gidin suplement aliyim peşinde. Biraz daha ilerleyince bu kişiler steoidede merak salıyorlar.

Kırmızı et en iyi steroidtir gunde yarım kilo yediğimiz zaman steroide falan gerek kalmaz.

saygılar.

9. zortac

zortac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    TAmam bende yorum yapmak istiyorum. Gerçekten etkileri olmakta ama...
    Çoğumuzun inandığı şeyler vardır ve biz bi şeye ne kadar inanırsak onu yaparız. Bence işin inanmaklar çok yakından ilişkisi var. HAtırlamıyorum hangi sitede idi ama Rusların bi araştırmasına rastlamıştım ve okuyunca şok oldum. Olay şöyle:
    2 denek alıyorlar ve önce aynı odalar koyup, diyorlar ki kolunuza ılık su dökeceğiz. Döküyorlar ve ikiside aynı tepkiyi veriyor hiç ses yok. Bir daha diyorlar ki kolunuza sğuk su dökeceğiz ve döküyorlar. İkiside çok soğuk diyor. Ardından farklı odalara alıyorlar ve bi odadakine deneyin sonuna geldik, artık son bi deneme yapacağız kollarını bağlayıp otutturuyorlar. Doğal olarak denek yapmak zorunda olduğu şeyi yapıyor ve boyun eğiyor(Bu tür deneylerden önce bir kağıt imzalatıyorlar, ben bu deneye kendi isteğimle dahil oldum falan...) Neyse bu kolları bağlı olan adama koluna haşlak su dökeceğiz diyorlar ve anında soğuk su döküyorlar! Adama feryat figan bağırıyor ve adamın kolunda yüksek ısıya bağlı bölge bölge yanıklar oluşuyor!!
    İşte bence olay bundan ibaret. Supplementler gerçekten yararlı olabilir ama siz kendinize evet bak bu bu işe yarıyor deyip inanırsanız ve o suplementi kullanırsanız bence maksimum verimi alırsınız....
    Uzun oldu ama teşekkür ederim okudğunuz için....

10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey

bu sporu amatör olarak yapan çoğu insan tavuk tüketmektedir gerek fiyatı gerekse protein yağ oranı sebebiyle.

balık ise uzak doğuda en çok tüketilen ettir tabiki coğrafi konumuda tüketime etkisi bulunmakta.

Balık hem insan vücudu için gerekli maddeleri sağlar; hem de bedeni çeşitli hastalık risklerinden uzak tutacak içeriğe sahiptir. Örneğin içerdiği Omega-3 asidi ile vücudu adeta bir kalkan gibi korur. Balık düzenli olarak tüketilirse kalp hastalıkları riskini azalttığı gibi bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. kırmızı et kadar faydalı bir besindir.
    İçerdiği fosfor, sülfür, vanadyum gibi mineraller sayesinde büyümeyi ve dokuların iyileşmesini, Kandaki kolesterolü düzenleyici etkisiyle kalp krizinin önlenmesini ve Şeker hastalarının tedavisinde kullanılır. ve yüksek protein içerir.
    (alabalık ve besleme balık kastetmiyorum )
    bu yüzden her gün tüketmekte bir zarar görmüyorum

en iyi beslenme bütün gıdalardan faydalanmakdır. beslenmede çeşitlilik olmasıdır kişinin imkanı el veriyor ise gün içinde farklı öğünlerde tüketmelidir balık, tavuk,hindi, kırmızı et şeklinde ..

11. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Evet bence çok yerinde bir tespit olmuş, Antremandan 20-30 dakika içerinde acilen protein takviyesi gerekir ve protein tozları 20-30 dakikada kana karışması zor olduğundan, aminoasit kullanımı daha doğru olacaktır. Protein tozları güniçinde antreman öncesi veya öğün yerine alınabilir.

12. Adanalı01

Adanalı01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    çok kötü marka olmadıktan sonra tabiki işe yarar bu işte bence iniş ve çıkış tam orantılıdır yani 40 cm kol ölçüsüne sadece doğal beslenmeyle 2-3 senede ulaşan adam suplement takviyesiyle 1-1.5 senede ilaç takviyesi ile 7-8 ayda çıkabilir ama doğal çalışan bıraktığında vücutu yavaş yavaş dağılırken suplement kullananaın daha hızlı ilaç kullanın ise çok daha kısa bir sürede vücudu deforme olur zaten hele hele ilaça hiç bulaşmamak lazım çok zararlı suplement ise bence ölçü almak için çok gerekli gördüğümüz zaman alınabilir ben zayıfken 2 kutu kilo aldırıcı kullandım gayette memnun kaldım şimdilerde ise protein tozu almayı düşünüyorum ama abartmamak lazım burda bakıyorum bazı arkadaşlar hepsinden bilinçsizce kullanıyor bence en önemli yanlış bu. soruya gelicek olursak evet suplement işe yarar

13. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    nispeten katılıyorum nispeten katılmıyorum
    şöyle ki,
    supplementten mucizeler beklemek ve placebo etkisi gibi konularda hemfikir olmakla birlikte.
    kaliteli bir ürünün sizde performans vs gibi konularda insan kendi vücudunda belli bir süre hissedebiliyor olması bence gayet makul.

yani bu ürünler bu kadar tesirsizse ben bu üründen memnun kaldım demek bu kadar söylediğiniz şekilde imkansız ise bu ürünler neden bu kadar pahalı yada neden kullanıyoruz ki?

evet bu ürünler tamamen besin katkısıdır ancak tavuk yiyerek aldığımız protein ile whey toz dan aldığımız protein için tamamen eşit demek asla kabul edilemez
    çünkü su götürmez gerçek birisi kimyasal diğeri doğal olandır artı arginine vs gibi katkıların olduğunuda hepimiz biliyoruz.

etki tesir meselesi şöylede düsünülebilir..günlük ihtiyacımız olan protein miktarını yediğimiz besinlerden alamadığımız yada alamayacağımız kadarını whey den alıyoruz.
    pekala sabah öğlen aksam süper beslendiğimiz birgün ile doğru dürüst beslenmediğimiz birgün arasında hiç mi kendimizde fark hissetmiyoruz?
    yada vitamin eksiğimiz olduğu zaman uyku hali yorgunluk bitkinlik hissetmiyor muyuz?e peki güzel bir multivitamin kullandığımızda bunların birçoğu silindiyse demek oluyorki ben multivitaminden de güzel bir etki almışım ve hissedilebilir birşey bu?

velhasıl kelam insan kendi vücudunu bilir ve tanırsa supplement tesirini bir miktar hissedebilir ama bu tabiiki demek değildir ki dün 3 amino aldım kaldırmadığım ağırlık kalmadı kollarım kocaman oldu vs. bunlar ergen durumlar :)

14. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    mucize beklememek lazım adı ustunde beslenme takviyesi.

bu arada soylemeden gecemicem, sp250 bende de ishal etkisi yapmıstı 1 yıl kadar evvel bugun yeniden kullandım, karnım gurul gurul 2 3 kez tuvalete gıttım ant sonrası :(

15. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Çok doğru söyledin..Hatta bi ara kırmızı etsizlikten beef almayı düşünüyodum :)

16. haven

haven Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hekim
    Yer:
    Ankara
    Dünyada whey ile ilgili yüzlerce araştırma yapılmış. Tıp Hekimi olduğumdan bu konu ile ilgili ciddi okumalar yaptım. FDA ve diğer sağlık kuruluşları bu ürünü önemli bir besin desteği olarak öneriyor. ben eşimin gebelik döneminde EAS marka whey isolate kullandırmıştım eşime, sonuç gebelik dönemi aynen amerikadaki kadınlarda olduğu gibi çok kolay geçti. şimdi çocuğuma sporcu besinlerindeki yüksek dozlarda aminoasit eklenmeyen saf whey isolate veriyorum. kas yapısının gelişmesi için değil sağlıklı bir bünyeye sahip olması için. kendim zaman zaman besin desteği amaçlı kullanıyorum. whey kesinlikle kas yapısını destekleyen bir üründür ve kas erimesi teşhisi konulan bireylerde casein, whey ve egg protein destekleri kullanılır.
    1-2 ayda wheyden mucize beklemek zaten bu sporun doğasına aykırı..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:18 ----------

Milgram deneyleri ve Ermanhauser deneylerinden bahsetmişsin..

kiss, sabrewolf ve RaJeV bunu beğendi.
  17. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir açıklama gerekliydi gerçekten insanlar mucize falan bekliyor bundan özellikle marka marka kullanıp değişik etkiler beklemenin mantığı nedir whey wheydir sonuçta ikiside orjinal whey olduktan sonra ha A markası olmuş ha B markası olmuş ne fark eder ?

18. brhmcr

brhmcr Guest

Farki soyleyeyim, uretilis bicimleri, filtre farkliliklari, olcek basina dusen protein ve karbonhidrat farki, mineral ve vitamin icerikleri, ambalaja dusen olcek sayisi farki.Bu yuzden markalar farkediyor.

19. velimontana

velimontana Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    supplement konusunda araştırma yapıyorum supplement gerekli mi değil mi konusu değil evet işe yarayıp yaramadığı, bence en ispatlanmış öncelikle zaten olmazsa olmaz protein tozu bu gerçekten işe yarıyor ama diğerleri bir sürü ürün var onların yarayıp yaramadıgından bende emin değilim ama ortalama bir örnegin zma bile yarıyorsa bu etki o kadar az olmalıki kazanc sağlanmıyorsa bu işten gereksiz gibi sanki ama ben genede almayı düşünüyorum hepsinden

ülke o kadar bktan bir halde ki ister tam tersini düşünün ister başka bişey ama konunun burası kimseyi sallamaz eğer bu üyeliğimde banlanırsa bir daha ayak atmam, her neyse bktan bir ülke olmasına rağmen et bu kadar pahalı nedenini anlamıyorum, diğer ülkelerde 3-5 tl görüyoruz artık videolardan, o ülkelerin farkı ney havası mı iyi inekler daha iyi yetişiyor

Sayfayı Paylaş