Supplement Yurtdışı Yasağı & neden pahalı?

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve erguvanozbek tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Kısıtlama yok diye biliyorum. Üyeliğinizde eski. Tekrar denerseniz muhtemelen açılır anlık hata olabilir

2. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Okey, teşekkür ederim

3. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler, diğer konularınızı da görmek isterim.

4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    @erguvanozbek peki teoride bu kadar efektif bir süreç varsa, supplement harici, ulusal kanallarda bangır bangır reklamı yapılan "damar açıcı" türden takviyelere tarım bakanlığı ya da sağlık bakanlığı eğer varsa ruhsat iptali yapmıyor.

Bir yandan supplement tipi ürünler gibi nispeten masum ürünler çok sıkı kontrol ediliyor izlenimi veriliyor, öbür taraftan neredeyse ölüm saçan ürünlerde tam bir aciziyet söz konusu. Hatta bakanlık reklam veriyor, bunları almayın diye, bazı kanallarda peş peşe çıkıyor bu reklamlar, bir damar açıcı reklamı, sonra bakanlığın bunu almayın reklam/kamuspotu...

Yani anjiyo gibi bir cerrahi operasyonun sonucunu verdiğin iddia eden hap var, boyu 6-12 cm uzattığını iddia eden hap var, hepsini geçtim nzt diye birşey var zekayı geliştiriyor diye satıyorlar.

Buradaki ikilem nedir? Teşekkürler

5. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Sevgili Tevfik Erzon, bu bahsettiğin haplar ile ilgili aynı fikirdeyim. Tabi benim alanım gıda olduğundan bu konuda spontan bilgi/fikir veremeyeceğim malesef. Ama aktardıklarına yüzde yüz katılıyorum. Telefon belli, ithalatçı belli, adres belli. Klinik data yok, bilimsel sonuç yok ve halkın duygusal eksikliğini ticari amaçla kullanıyorlar. Klişe ama Türkiye burası diyebiliyorum sadece:(

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  6. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Bu arada gece, gündüz acaba orjinal supplementi daha ucuza alabilir miyim diye araştırıyorum ama işin içinden çıkamıyorum. Yani ortalamanın üstü bir fitness sporcusu salon parası, supplement ve sağlıklı beslenme derken ayda 500 tl ve üstü masrafı göze almak zorunda kalıyor. Çözüm üretmeye çalışıyorum ama işin içinden çıkamıyorum.

7. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Bu arada şöyle bir bilgi daha vermek istiyorum. Eğer protein tozu; içeriğinde yüzdesel olarak peynir altı suyundan elde edilmiş daha az protein tozu içeriyorsa Tarımsal Katkı Payı o oranda azalıyor. Tersi durumda protein oranı ne kadar artarsa vergi o derece artıyor. Bu sebepledir ki protein oranı düşük olan supplementlerin fiyatı daha düşüktür...

8. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Aslında 500 lira şu spor için maalesef yetersiz. Kabataslak bir hesap yapalım

500 gr tavuk 6
    100 gr yulaf 1
    250 gr kırmızı et 5
    250 gr basmati 5
    200 gr peynir 3
    En düşük şekilde hesapladığımızda bile işini çok ciddiyr alan bir orta seviye sporcunun aylık yemek masrafı 600 supp 100 desek 100 salon desek 800. Ki beslenme bile kabataslak,yetersiz. Maddiyat olmadıkça maalesef bir yerlere gelmek olanaksız.

erguvanozbek bunu beğendi.
  9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Teşekkürler, bende öyle tahmin etmiştim, büyük ihtimalle placebo ürünler ve vergilerini tam veriyorlar o yüzden dokunmuyorlar. Hiçbir özkaynak harcamadan para kazandıran adamı çoğu insan/mekanizma kollar haliyle.

10. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Olanaksız yerine, zor desek daha yavaş desek daha iyi olur bence :) misal kendimden örnek vereyim günlük protein alımım 2 tam yumurta, 300 gr. çökelek, 200 gram yoğurt, 100 gram peynirden geliyor. 1 ayı geçti tavuk, balık, kırmızı et yemeyeli ama bu fiyatlar böyle kaldıkça zor. Bir de basmati yerine bulgur daha iyi olabilir gerek besin degerleri gerek maliyet :)

11. Rein Body

Rein Body Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gümrük sisteminden dolayı pahalı olma ihtimali olabilir.

12. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Yahu gerçekten çok pahalı zengin sporu diyoruz da biraz insaf 192 tl ye ultimate whey creatin arbuterol shaker almıştım ne güzel şimdi yine böyle kış kampanyası bekliyorum

Sayfayı Paylaş