Supplement ve medya

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve _Tunc_ tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Son zamalarda bircok doktor,prof vs.kişiler orda burda cıkıp supplementleri kötülüyorlar peki neden cıkıpta birisi onlara karsılık vermiyor neden supplement firmaları onlara dava acmıyor?topluma sürekli yapay,kimyasal adeta bir uyusturucu gibi lanse ediliyor.tek sorum su neden supplement firmaları kendilerini savunmuyorlar?

2. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Haklısın ama hangi biriyle uğraşacaklar, sonuçta zararlı maddelerin üzerinde (sigara, alkol gibi) sağlığa zararlı yazıyor, insanlar uyarılıyor. Yasal yollarla satılan supplementlerin hepsi tarım bakanlığı onaylı zaten ve sağlığa zararlı değil - doğru dozda kullanıldığında tabi. Yani işi gerçekten bilen ve araştıran biri kafasını kullanır ve doğrusunu bulur. Öyle her duyduğuna inanan birinin supplementle işi olmaz diye düşünüyorum.

3. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Bu spor hakkında bilgi sahibi olan bir insan elbette zararlı olmadığını bilir ama gel gör ki bu aileler için geçerli değil,forumda bile kaç kişi ailesinden gizli supplement içiyor,gizli alıyor bunlara sebep olan televizyonlara cıkıp konusan doktorlar(!) değil mi? Kim istemez ki ailesinden destek görmeyi,daha 1 saat önce babam arıyıp atv de bir programda 'Protein tozları zararlıdır' diyen birisinin olduğunu söyledi.gel de anlat babama zararlı olmadığını,adam doktordan dinledim diyor yaa sen mi iyi bileceksin doktor mu ?düşüncesinde ve eminim ki ailelerin de coğu bu düşüncededir

onur04 bunu beğendi.
  4. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Inanir misin aynisi bana oldu,amcam aradi tv de haber onemli birseyler var dedi.bende ciddi bir sey sandim.durdu ve"senin ictigin o şeyler cok zararliymis ac atv yi orda prof var" dedi.ben ise karataymi o dedim hic dusunmeden.evet dedi,arkadadanda kadinin o sinir bozucu sesi geliyor.ben kac kez dedim bana bu konuyu acmayin diye halen devam ediyorlar.ha bi de kalbi buyutuyomus eyvah eyvah.sonra tepem atti actim atv yi,toz haberi gecmis konu meyve şekerine gelmis.kadin her programinda ayni şeyleri soyluyor zaten o da tuhaf.bu ülkede işimiz zor arkadaslar en iyisi,toz kullaniyor musun? Diye sorduklarinda "hayir ben naturel yapiyorum ilaç almiyorum,spordan sonra muz süt ve yumurtayi karistirtip yiyorum" demek.boylece konu acildigi gibi kapaniyor ve bizde strese girmemis oluyoruz.

5. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Babana bu videoyu izlet. Dr. Öz mu daha iyi bilecek Karatay mı.. Bir de baban sigara içiyorsa seni bu konuda uyarmaya hiç hakkı olmadığına inanıyorum. Ne demek istediğimi anladın sen....

6. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Babam sigara içmiyor,bu videoyu biliyorum ama biraz reklam kokuyor dr.öz amerikada büyük markalar onu tutup kendi show un da reklam yaptırırmıs onun için orda pek tavsiye ettiği ürünleri kullanmazlar ama benim isime yarar en kısa sürede gösteririm

7. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Reklam ya da değil, adamın inanmadığı bir şeyi sırf parayla söyleyeceğine inanmıyorum. ABD'de lafına en çok güvenilen insanlardan biri sonuçta, kariyerini riske atacak bir şey yapar mıydı sence?

8. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Haklısın ve sonucta supplementler zararlı değil oda ondan bahsediyorsa sorun yok demektir : )

9. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Arkadaşlar hiç kimse başkasına sallayıp kendi vicdanını rahatlatmasın..

Emin olun ben bu forumda bu tür konuşmaları çok gördüm..

Eyvallah doktorların, profların, hocaların bu spor hakkında çok temel eksikleri var,
    ama savunan kişilerin ünvanları nedir?
    ne gibi çalışmalar yapmışlardır?
    uzmanlık alanları nelerdir?
    hangi başarılara imza atmışlardır?

Bunlar da sorulması gereken başlıca sorulardır..

Vardı burada öyle supplement firması sahibi(!) arkadaşlar.

Birisi protein tozuna başlamış, böbreklerinde kum oluşumu, taş oluşumu ve buna bağlı ağrı ve birkaç şikayeti olmuş, buradaki tozcuları bir görün.. O tozdan olmazmış, o arkadaşın problemi aileselmiş bilmemneymiş..

Ya arkadaşım bunlar takviye, senin hangi takviyeye ihtiyacın olduğu ne belli?

Gerçek gıdadan alacağın herhangi bir bileşen mineralidir, proteinidir, takviyeyken hangi formda? Ne kadar etkili?

Bunlar sorulması gereken sorular..

En masum supplement l-arginine ne kadar gerekli olduğu tartışılmaya başlandı.. Hakkında yeterli araştırma yok! Tartış da göreyim boyunu posunu.. E hal böyleyken Karatay ne bilir şu şöyle bu böyle geçiniz efendim..

Hiç kimse karaciğer, böbrek ve diğer iç organlarını sokakta bulmadı, lütfen iki kere hatta daha fazla düşünüp kanaat getirelim..

Yazılacak çok şey var ama ne vaktim var ne isteğim..

saygılarımla..

elezar, Balboa7 ve metinav bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş