Supllement desteği ve program çöp mü oldu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tolga Tümer tarafından 31 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tolga Tümer

Tolga Tümer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba,
    5 haftalık çalışma programı (haftada 5gün);
    Piramit 4 set, 12x, 10x, 8x, 6x (toplam set 170kg~210kg)

Chest Press 4set (P)
    Pectoral Fly 4set
    Lat Pulldown 4set (P)
    Leg Extension 4set
    Leg Curl 4set
    Shoulder Press 4set (Ters P)
    Cable Curl 4set (P)
    Push Down 4set (P)
    +
    Crunch 3set 15x
    KneeUp 3set 15x

Yukarıda ki şekilde..
    Ayrıca supp. olarak, whey plus ve amino 2.0
    Beslenmeye dikkat etmeye çalışıyorum, sabahları 5-7 yumurta, birinin sarısını yiyorum.. Yağ,tuz,şeker,un tamamen hayatımdan çıkardım..

Ama gel gör, 5 haftalık ölçüm sonucu 200gr yağ, 100 gr da kas almışım.. Yağ yakmak şöyle dursun birde 200gr almışım..

Bu çalışma koşullarından ve supp desteklerinden sonra bir "başarısızlık" söz konusu mudur? Yoksa 6 hafta içinde hiç kas kaybetmeden 100gr'lık bir kas artışı da başarı sayılabilir mi? Çünkü vücut formuna baktığınızda gözle görülür bir gelişme var..

Bu arada yaş 36, boy 185, kilo 95..
    İlk ölçüm yağ (kg) 22.400 5 hafta sonra 22.600
    İlk ölçüm yağ oranı 23.500 5 hafta sonra 23.700
    İlk ölçüm kas (kg) 69.200 5 hafta sonra ise sadece 69.300

Yukarıda ki tabloya bakarak başarı/başarısızlık anlamında bir yorum yapmak mümkün müdür? Eksiklerim ve hatalı olduğum yerler varsa lütfen söyleyin..

Şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

Saygılar
    Tolga Tümer

Son düzenleme: 31 Ağustos 2015
  2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Merhabalar hocam ilk olarak göze çarpan yanlışları söyleyeyim bana göre;
    Haftada 5 gün bu programla çalışmak çok çok yanlış.Kaslar dinlediği zaman gelişiyor.5 günde bu egzersizleri yapıyorsanız gelişim imkansız gibi.5 gün çalışmanıza gerek yok aslında.4 gün split yada 3günlük fullbody workoutları deneyebilirsiniz.Burdaki en büyük yanlış antrenman programınız bütün hareketler izole hareketler sayılır.Squat,deadlift gibi hareketleri ihmal etmemeniz gerekiyor.Onun için güzel bir antrenman programı ve beslenme ile istediğinize ulaşırsınız.Beslenme programınızı ve amacınızı yazarmısınız acaba?

3. Tolga Tümer

Tolga Tümer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Üstad cevap için teşekkür ederim..

Beslenme programı sabahları 5-7 yumurta kepek ekmeği lor peyniri

Öğleden sonra tavuk 200gr kadar, ıspanak vb sebze.. Akşamları yine tavuk veya balık Allah ne verdiyse.. Yine 200-300 gr gibi.. Salata, ve sebze tekrar..

Antrenmana öğlen 15.30 gibi gidiyorum sürekli her gün aynı saatte.. Spordan önce 2 tablet amino, bi ölçek whey, spordan sonra 2 tablet ve yine bir ölçek whey.. Spora gitmeden 1 saat önce ve bir saat sonrasına kadar yemek yemiyorum..

Amaç, totalde kendime 12 hafta vermiştim yağ oranını en azından %17 yapmak için, ama 5 haftada aksi gibi 200gr yağ alınca biraz moralim bozulmadı değil..

15 sene evvel merdiven altı spor salonlarında kickbox ve vücut geliştirme yapmıştım çook eskiden kalma bir form hala var.. Ki şuan dediğim gibi vücut garip bir şekilde gelişmeye başladı gözle görülür bir değişim var lakin o 200 gram yağa takıldım..

Olmadı bi kan tahlili yaptırıp baktırmak gerek sanırım şeker veya tiroidlerde bir sıkıntı varmı diye..

Tekrar teşekkür ederim ilgin için..
    Saygılar..

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    tabi hocam tahlil olmanızda yarar var ama yediklerinizinde miktarları önemli onlarıda aşşağı yukarı hesaplamaya çalışın bide ant önce whey almanıza gerek yok amino yeterlidir.

5. Tolga Tümer

Tolga Tümer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Eyvallah üstad, çarşamba günü bi değerlere baktırıcam bakalım.. Belki bi sıkıntı vardır.. Tekrar teşekkürler..

Alfonso_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş