Suplement kullanımı hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emrezgnn tarafından 12 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Aklıma takılan sorular var. Araştırdım ancak size de danışmak istedim. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Spora başlayalı 4 ay oldu. Bir aksilik çıkmazsa da bırakmayı düşünmüyorum ve güzel bir vücut yapmak istiyorum.

Boy: 1.75
    Kilo: 90
    Vücut Tipi: Endomorf

4 aylık süre zarfında diyet ve spor yaparak 100KG den 89-90KG'ye düştüm. Şuanda kilo vermem çok yavaşladı. 89 da takıldım. Hedef kilom 80.

İlk başladığımda baya bir topluydum şuanda vücudum sıkılaştı yüzüm filan küçüldü bacaklar ve popo inceldi. Bel çevresi inceldi ve vücut daha çok üçgen bir vaziyet aldı. Bu süre zarfında L-carnitin kullandım. Ancak yağ oranım fazla. Yaklaşık %25. Diyetime ve sporuma dikkat ediyorum ancak bu yağ oranını düşürmek zor. Baya uğraşmamız gerekiyor. :)

Gelelim esas konuya;

Şuanda 4 aydır tüm vücut antremanı ve kardio yapıyorum. Örnek: Pazartesi ağırlık antremanı salı kardio gibi.

Antremanlarımı resimde ki ürünler ile desteklemek istiyorum. Bunu yapmadan önce size danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

upload_2019-3-12_16-21-16.png

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Hard line wheyde kreatin var. Haberin olsun istedim.

emrezgnn bunu beğendi.
  3. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Evet. 2000mg kreatin var. Hardline kreatinde de 5000mg kreatin var. Bu ikisi çok mu fazla olur ?

4. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yeni bi hard line incelemesi var forumda benim de yorum yaptığım. O incelemeye göre hard line wheydeki kreatin,günlük ihtiyacı karsılayacak miktardaydı. Bi bak istersen

5. Supplement günlüğüm

Supplement günlüğüm Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    girne
    Creatine e gerek yok bence yerine arjinin alabilirsin

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kreatin suyu kas hücresinde tuttuğu için korkulacak bir şey değil tam tersine su toplayan kas daha iri gözükeceğinden görüntü olarak faydası var. Onun dışında etkisi ve faydası defalarca kanıtlanmış tek supplement denebilir o yüzden illa bir şey alacaksan sadece kreatin alıp kalanı beslenme ile çözebilirsin. Gerçi tuttuğu su ihmal edilebilir düzeyde o da ayrı bir konu. Protein tozu alacaksan ek bcaa almana gerek yok, ayrıca bcaa için önerilen oran 2:1:1. Seçtiğinde 4:1:1 diye daha iyi olacağını düşünme :)

7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Kreatine şuan ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum, benim sana önerim bi supplement kombini yapacaksan bcaa ve protein tozu yeterli olacaktır. İsteğe bağlı olarak pre workoutta kullanabilirsin diyetten dolayı güçsüz hissedeceğin için. Ondan hariç şuan asıl ihtiyacın beslenme programını değiştirmek. Yani biraz daha kalori açığı oluşturabilirsin. Başlardaki kadar zayıflamamanın asıl sebebi bu. Vücut rutine alışmış olmalı
    Bir diğer önerim sabahları bcaa'nı içip aç karınla koşuya çıkmak. Salonda yada dışarda farketmez.. öğleden sonra da fitness yaparsın eğer zaman sıkıntın yoksa bu zayıflamanı hızlandıracaktır. Bu durumda bcaa ve protein tozu gayet faydalı olabilir fakat kreatini belli bir yağ oranına düştükten sonra vücuduna kas kütlesi eklemek ve güç kazanmak için kullanabilirsin. Selamlar

emrezgnn ve Agent47 bunu beğendi.
  8. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım. Çok teşekkür ederim

9. orfoz33

orfoz33 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    mersin
    Arkadaşların dediği gibi Creatin'e gerek yok çünkü içinde var. Ayrıca bana kalırsa Bcaa'ya da gerek yok.
    Çünkü 1 ölçek wheyde zaten neredeyse 5,5 gr Bcaa var.
    Ben şu an Hardline Whey 3 matrix kullanmaktayım . Yanında Nutrend Arjinin ve Universal Amino Beef kullanıyorum , çok memnunum , tavsiye ederim.

10. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bunlar işimi görecektir diye düşünüyorum. Beslenmeme ve sporuma önem veriyorum. Bu takviyeler daha çok destekleyeceğini düşünüyorum.

upload_2019-3-13_13-6-30.png

11. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bu ürünleri kullanmam kilo vermemi engeller mi ? Yağ yakımını engeller mi yavaşlatır mı ? Dediğim gibi %25 civarında yağ oranım var. Göbek çoğunlukta.

12. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ yakımıyla alakaları yok bu ürünlerin

emrezgnn bunu beğendi.
  13. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7