Suplement Kullanımı Hakkında Kararsızlık ( whey- kreatin- amino) ANKET İÇERİR

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eediz tarafından 26 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Suplement kullanımım nasıl olmalı ?

1. Whey+ amino kullanmalısın

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Whey + kreatin kullanmalısın

50,0%
  3. 3 ü birden kullanmalısın

50,0%
  4. Whey+ Bunların dışında birşey kullanmalısın

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Sadece Whey kullanmalısın

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar arkadaşlar ;

Mart - TEMMUZ 2015 arası 4 ay spor yaptım sonra spor salonum iflas etti. 4 ay spor yapmadım. Geçtiğimiz ay tekrar spora başladım. Bu ay suplement kullanmaya başladım. 3 whey matrix kullanıyorum şuanda. ( Antreman sonrası 2 ölçek sadece. ) Daha öncede aynı problemi yaşıyordum. Çalışıyorum ve hiç enerjim kalmıyor spor için. Ama azimliyim ve kesinlikle haftada 3-4 gün gidiyorum. Bastığım kilolar çok az geliyor bana. Kiloları arttırmak istiyorum. Omuzlarım çok dar. Onları genişletmeye göre bir program yazıldı. Tabiki karın bacak vs de var. Protein tozunun yanında kreatin (hardline creapure aklımda) ve amino ( universal 2700 var aklımda) kullanmayı düşünüp 3 lü bir kombin oluşturmayı düşünüyorrum. acaba şuan için 3 ü çok mu fazla. Amacım spor öncesi enerjimin artması ve kaldırdığım kiloların artmasını istemem. Sizce ne kullanmalıyım??? Aslında düzgün beslenebilsem doğal yollarla protein vs alırım ama ne yazıkki beslenmem düzgün olsada protein içerikli olmuyor herzaman. O yüzden protein tozu kullanmam şart.

Boyum 183
    kilo 69 bel çevremde yağlanma var. Onun dışında çok kilolu yada çok zayıf durmuyorum.

Lütfen önerilerinizi esirgemeyin. 1 haftadır okuyorum kreatin amino vs konuları ama bi çözüm bulamadım. Aldığım ürünlerin boşuna gitmesinden korkuyorum o kadar para verip.

Programı mı da ekte görebilirsiniz.
    FullSizeRender.jpg IMG_1083.JPG

2. Vamos

Vamos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Optimum Standart Gold Whey + Hardline Creapure 500gr Kreatin.

eediz bunu beğendi.
  3. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28

Amino gereksiz mi ? Okudupum kadarıyla ami olar çalışma önCesi alınınca enerji veriyorlar diye biliyorum?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Pre-workout + Protein + Kreatin şeklinde kullan. Bitince Amino Asit ilavesi yap. Antreman öncesi ürünü asla kullanmamazlık etmeyin.

eediz bunu beğendi.
  5. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Öneriniz var mıdır Pre-workout için marka vs? çok cep yakmayan :)

bi arkadaş da şunu önerdi ama çok mu fazla olur
    Antremandan önce 4 tablet amino
    Ant sırasında bcaa
    Ant sonrası whey+kreatin

6. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    öneri olarak grenade tavsiye ederim müthiş bir ürün cep yakmayan bişey istersen de bsn noxplode ve assault olabilir

eediz bunu beğendi.
  7. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    greneda biraz fazla bütçeme ama diğerlerinden birini düşünüyorum. yanında 3 whey matrix bitince optimum gold alıcam. ve hard line creapure ile desteklemeyi düşünüyorum.

Aklıma takılan soru bazı forumlarda pre workoutların gereksiz ve kafein vs den dolayı mideye sıkıntı çıkaracağı yazıyor. Bunun yerine bcaa tavsiye ediliyor. Sİz ne düşünüyorsunuz bu konuda.

8. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Normalde Bsn Noxplode derim ama yeni formülü ülkemizde yok eski versiyonlar da hep ingiltere menşei alayı boş ürün.
    C4 'ün yeni formülü var onu tavsiye ederim. Geçen "Fa Nutrition Xtreme Napalm" denedim beta alanini yüksek olması nedeniyle karıncalanması çok iyi ama pump yoktu. O yüzden onu sildim attım. İllaki denemek istersen size satabilirim.
    Amino asit ilerleyen zamanlarda kullan.

eediz bunu beğendi.
  9. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler. EN doğrusu bu olucak galiba. Pre workoutların içinde de bcaa filan oluo zaten. noxplode veya assault olucak seçimim. İçeriği eski de olsa. bu arada kullanımı nasıl yapmalıyım üçünün. Creatinde yükleme yapmalı mıyım?

10. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Noxplode alma. Israrla söylüyorum alma :)
    Pre-workout antreman kaliteni arttırır bcaa içerisinde yok. Kreatin olur kiminde nitrat kiminde mono. Beta alanin sayesinde karıncalanma hissiyatı oluşturur, motivasyon pump vs.
    Antreman öncesi karbonhidrata ağırlık veriyorum, nox ürününü boş mideye soğuk su ile almanı tavsiye ederim. Spordan 1 saat sonra whey'i içebilirsin. Antremandan hemen sonra içmene gerek yok. Kreatini de antreman sonrası alabilirsin çok fark etmez. Beslenmesi iyi olan bir sporcunun amino asit havuzu hep dolu olduğu için bazı ürünlerin ne zaman alınması çok önemli değil diyordu siteden bir arkadaşımız. Gerçekten de haklı ;)

eediz bunu beğendi.
  11. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi uygulucam. Hardline creapure iyidir deil mi? f/p olarak güzel görünüyor araştırmalarıma göre. Birde pre workout buldum mu sıkıntı biticek. Akşam 6 da içicem ürünü 12 ye kadar uykum gelir umarım uykusuz kalmam.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Kasım 2015 ---
    bu arada bütün pre workout lar yeni formülleriyle eskisi içeriklere sahip değiller yasaklamalar vs dolayı galiba. c4 ünde bozulduğunu söylüyorlar ama ne zaman güncelledi formülünü ?

Son düzenleme: 27 Kasım 2015
  12. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Kreatini Weider alabilirsin porsiyon fiyatı daha makul. Pre-workout elimde "Fa Nutrition Xtreme Napalm" var. Kutusunu 150 liraya bulmuş almıştım. Daha geçen hafta açtım. Bel sakatlığım var antremanlara ara verdim. Ne kadarlık istersen sata da bilirim. Dışarıdan kendim alırım diyor isen söyleyeceğim noxplode alma :)

eediz bunu beğendi.
  13. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Aldığınız ürünü de araştırdım. çok başarılı bulanlar var. ama ne yazıkki alsam bile kredi kartıyla taksitle alacağım için nakit olarak alamayacağım. birde150 lira biraz yüksek ama servis sayısı fazla galiba

14. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Servis sayısı fazla ürünün fiyatı porsiyon bazında makul. Bende zaten hepsini satayım demedim :) bir arkadaşıma 60 liralık kısmını verdim. O şekilde demiştim. Ben böyle parça parça ürün bulsam denemek için alırım. Ama malesef çevrem bu konuda zayıf.

15. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Şehir olarak nerdesiniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60