Suplement kombini yeterlimi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kujokujo1 tarafından 6 Şubat 2016 başlatılmıştır.

6.AY SUPLEMENT KOMBİNİ

Anketin kapanma tarihi 6 Mart 2016.
  1. Optimum gold standart whey protein,optimum mikronized creatine,nutrend compress bcaa

75,0%
  2. Muscletech nitrotech performance protein,nutrend compress bcaa

25,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhabalar arkadaşlar vücut geliştirmede 5.ayıma giricem geçmişimde var ama bölük börçük 5aydır antremanımı beslenmemi 1gün aksatmadım bulk dönemi geçiriyorum 7kg aldım hergün makrolarımı hesaplıyorum beslenmemde bir sıkıntı yok 19yaşında 1.75cm boyunda ve 75kgdayım şuan şimdi şöyle 1ay kadar birikim yapıcam 350-400tl kadar kendime hesaplı mantıklı suplementler almak istiyorum tamamen işime yaraması gerek bütçeyi ayarlamakta zorlanıyorum çünkü 6.ayıma suplementlerle giricem yani bulkada devam edicem haziran ayına kadar yani 3-4ay kadar daha hedefim 78-80kg alacaklarımda bulk için olarak düşünsek doğru olur ben kendim bir araştırma yaptım şöyle açıklayayım bu konularda bilgisi olan yönlendirirse çok sevinicem.
    -Optimum whey standart(sabah ve ant.sonrası kullanım yapıcam 35gün),optimum creatine(ölçeği 3.6gr geliyor 5olucak şekilde kullanıcam 60gün) ikisi kombin halinde alınca 265TL geliyor.
    -nutrend bcaa(50gün),xtend bcaa(30gün)
    Şimdi glutamini wheyden ve bcaanın içerisinden gelen ile idare edicem aslında oran iyi gibi oluyor glu konusunda bilmem yinede yetersizmi? Bcaa konusunda nutrendten yanayım servis açısından oldukça iyi xtend ürününün içerisinden sitrulin malat çıkrılmasaydı onu alabilirdim aslında şimdi arkadaşlar bu ürünler ant enerji verim güç artışı kas ağrıları yıkımları olsun toparlanma olsun kilo almama etkileri olsum bu istediğim sonuçlar için yeterli ürünlermidir?
    Şöyle ikinci kombinide ekleyim anket olarak becerebilirsem oylamada yaparsanız sevinirim 2.kombinin biraz daha pahalıya denk geliyor sanırım servis açısından yani..

2. Ufuk Kortag

Ufuk Kortag Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makina Müh. Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    whey + creatine + pre workout öneririm , koaly gelsin.

3. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Teşekkürler kullanıp memnun kaldığın markaları söylermisin ve creatine pre workout neden creatine yerine glutamine daha iyi olmazmı?

4. Ufuk Kortag

Ufuk Kortag Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makina Müh. Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    whey için bütçene uygun olanı alabilirsin , creatin monohidrat olanı tercih edebilirsin , ben glutamin ve bcaa dan bi yarar saglayamadım sahsen creatine antrenman günleri post workout alırsın off günler de kahvaltıdan sonra mesala , kolay gelsin.

5. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Peki sağol sanada kolay gelsin.

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Carnivor et proteini ve creatin al yeter derim. Bcaa definisyon yapacağın zaman alırsın.

7. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Neden bcaa bulk döneminde kullanılması yanlışmı olur genel olarak şöyle bir mantık var sizde katılırmısınız bilmem tabide bcaa glutamine whey protein şu üç suplementi ana suplement hiç bırakılmaması gereken suplementler diye adlandıran çogunlukta ama fikrin için teşekkür ederim şunu sormak istiyorum neden carnivor et proteini önerdin

8. Ufuk Kortag

Ufuk Kortag Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makina Müh. Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    hiç bırakılmaması gereken supplementler olayı biraz supplement firmalarının reklamı diyelim yani yoksa işe yaradığı kanıtlanan 3 tane supplement var 1. whey 2. creatine 3. unuttum :)

9. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    3.ise bcaa sanırım 3 esansiyel aminoasitten oluştuğu için protein sentezinde önemi yüksek bende emin değilim glutaminede olabilir tabi

10. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    3. çinko olabilirmi

11. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Ağırlık Kaldıranların Kullanması Gereken 3 Besin Takviyesi
    Kas ve kuvvet gelişimini maksimuma çıkarmak için bu iç besin takviyesi ihtiyaç listenizin en başında olmalıdır…

Herkes vücudunu yapabileceklerinin son noktasına kadar zorlamak ister. Spor salonlarında harcanan saatler ve yapılan sıkı çalışmalar ve sağlıklı diyet şarttır. Ancak potansiyelinizi tamamen kullandığınızdan emin misiniz? Cevap besin takviyesi ile ilgilidir.

Öncelikle, spor salonunda kendinizi zorlamıyorsanız, besin takviyesi almanızın hiçbir anlamı yoktur. Sahip olamayacağınız kazanımların tadını çıkarın (!) Ayrıca, diyetiniz pehlivan diyeti gibiyse besin takviyelerinden önce beslenmenizi düzenlemeniz gerekiyor demektir. Temel olarak, diğer her şeyi doğru yaptığınızdan eminseniz (antrenman, diyet, dinlenme, uyku), artık besin takviyesi kullanmanız gerekiyor demektir.
    1. KREATİN MONOHİDRAT
    Kreatin monohidrat takviyesi kas dokudaki kreatin (fosfat) miktarını artırır. KF miktarındaki artış kaslarınız daha fazla ağırlık kaldırmasını ve kısa vadede maksimum kuvvetle çalışma imkanı sağlar. Bu, daha büyük ve daha güçlü olacaksınız anlamına gelir. Birçok çalışma kreatin takviyesinin, yüksek yoğunluklu anaerobik çalışmalarda maksimum güç ve performans üzerinde belirgin etkisi olduğunu göstermektedir.
    Kreatin dozajı açısından birçok protokol bulunmaktadır. Bazıları bir hafta boyunca günlük 20-25 gr. alınmasını ve sonrasında günlük 5 gr. olarak sabitlenmesini önermektedir. Ben ise (birçok çalışmada da fark edildiği üzere) bir yükleme evresine gerek olmadığını düşünüyorum. Uyandığınızda 2 gr. ve antrenmandan hemen sonra 5 gr. yeterli olacaktır.
    2. DALLI ZİNCİRLİ AMİNO ASİTLER (BCAA)
    Dallı zincirli amino asitler valin, lösin ve izolösindir. Vücudunuz BCAA’ları kendi başına üretemez bu yüzden takviye edilmelidir. BCAA takviyesinin atletlere kuvvet ve kas kütlesi olarak geliştirir. BCAA’lar antrenman sırasında enerji üretimi açısından hayati önem taşır. Zaten bu yüzden antrenman sırasında tüketilebilecek besin takviyesi türleri bulunmaktadır. Ayrıca antrenman sonrası kasların iyileşme sürecine de belirgin etkileri vardır.
    Ben kahvaltıda 5 gr., antrenman sırasında suya karıştırarak yavaş yavaş 10-15 gr. ve akşam yemeğiyle beraber 5 gr. alınmasını tavsiye ediyorum.
    3. GLUTAMİN
    Glutamin kaslarınızda en çok bulunan amino asittir ( İskelet kaslarının %61’ini oluşturur). Yoğun antrenman yapan atletlerde glutaminin, hayati önem taşıyan bağışıklık fonksiyonlarını geliştirdiği birçok kez kanıtlanmıştır. Ayrıca kas yıkılmasını da engeller. Araştırmalar ayrıca glutamin takviyesinin büyüme hormonlarının seviyesini yükselttiğini de göstermektedir.
    Günlük olarak üçe ayırarak toplamda 10-15 gr. glutamin alınmasını tavsiye ediyorum. İlk dozunuzu uyandığınızda, bir sonraki antrenman sonrası ve sonuncusunu yatmadan hemen önce alabilirsiniz.

Hazırlayan: Noah Bryant
    Alıntı:M&F dergisi
    Böyle bir açıklama mevcut.

12. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Bcaa toz formda kana çok çabuk geçiyor, whey gibi sindirime uğramıyor. Antrenman sırasında vücuttaki proteinlerin yıkımını azaltmak için tavsiye ediliyor. Yüksek kalori beslenirken vücudun katabolik duruma geçmesi zor, ayrıca toprlanması da daha kolay. Bu yüzden bcaa çok çok gerekli değil, zaten hayvan gibi besleniliyor.

Ben supplementlerin bırakılmaması gereken besinler, ''şart'' besinler olduklarını düşünmüyorum. Sadece dönem dönem vitaminler ve kreatin bana göre lazım supplementler. Gerisi ekstra.

Carnivora gelirsek, kırmızı eti daha faydalı buluyorum ondan dolayı onu önerdim. Öyle diyeyim.

13. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Teşekkür ederim tafsiyeleriniz için.

14. velizrsln

velizrsln Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    neden arasında protein tozu yok?

15. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    o zaman sana günaydın diyelim dostum..

16. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Tüketilen besinlerden günlük vücut ağırlığına göre alınması gereken proteine ulaşılmasından dolayı sanırım ama bence whey kesinlikle kullanılmalı..

17. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Normal beslenerek bizim kilomuzdakilerin ihtiyacını karşılayamama gibi bir ihtimal olacağını sanmıyorum.

18. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yani ben 75kg şuan günlük olarak bence eksiksiz bir beslenme uyguluyorum makrolarımı söylemek gerekirse günlük olarak 210-220gram protein,350-380gram karbo giriyor vücuduma bu durumda hemen hemen vücut ağırlıgımın 3katı protein 4katı karbo giriyor bulk için uygundur diye düşünüyorum proten takviyesine ihtiyacım yok şu yönden var ant sonrası çabucak vücuduma etki yapması ve içerisindeki aminoasitlerden yararlanabilmem açısından iyidir yani

19. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Aldığın protein oranı iyi ve fazla bile zaten, whey olayına gelirsek bunlar supplment firmalarının reklamı diyebilirim, yani sen 1 saat sonrada protein içeren bir besin tüketerek o anki ihtiyacını karşılayabilirsin..Antrenmandan hemen sonra diye bir olay yok yani..

ujohnz bunu beğendi.
  20. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    3 katı proteini definisyonda bile almıyoruz yahu

Sayfayı Paylaş