Stronglifts 5x5 - Ectomorph

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Sevenops tarafından 5 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sevenops

Sevenops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, sporda bugün tam 2. ayımı bitirmiş oldum ve bundan öncede yaklaşık 2-3 ay gibi bir süre evde şınav-mekik vb çektim..
    Stronglifts 5x5 adlı programı keşfetmemle başlamaya karar verdim şimdiye kadar gördüğüm sonuçlar gerçekten ilgi çekici ve program 12 haftalık bir sürede temel ağırlıklarla başlayan birinin 12. haftada 140 kg squat 5x5 - 100 kg bench 5x5 - 180 kg deadlift 1x5 yapabileceğini söylüyor..

Yapacağım program iş-zaman sıkıntımdan dolayı orjinal 5x5 olucak, ekleme yapmayacağım..
    Program:
    A: Squat, Bench Press, Barbell Row
    B: Squat, Overhead Press, Deadlift
    Olacak şekilde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde giderek sırasıyla A,B,A diğer hafta B,A,B şeklinde programı uygulayacağım.
    Program ilerlemesini 2-4-6-8-10-12. haftaların cuma günlerinde yazacağım ve 3 aylık program boyunca her ay ölçü-fotoğraf ekleyeceğim.
    Başlayacağım kilolar;
    Squat 40 (1RM 90)
    Bench 30 (1RM 60)
    Barbell Row 40 (1RM 80)
    Overhead Press 30 (1 RM 60)-yavaş yapıyorum
    Deadlift 60 (1RM 115)
    1 tekrar maksimum değerlerimi geçen hafta ölçtüm spor geçmişimin 1 ayı halter üzerine kurulu olduğu için squat-deadlift-ohp hareketlerinde yaşıma göre başarılı olduğum söylenebilir

Hakkımda;
    3 hafta kadar önce 16 yaşına girdim
    1.95 boy
    85 kilo
    omuz darlığı ve göğüsler nedeniyle ectomorph olduğumu düşünüyorum
    ölçülerim;
    Omuz 117
    Göğüs 98
    Kol 33
    Bel 82
    Kalça 94
    Bacak 56

Dün çekilmiş iki adet fotoğrafım;

Göğüs :(
    2. Haftamın son gününde deneyimlerimi bildireceğim :)

2. Huso93

Huso93 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Spora başlayalı 2 ay olmuş birinin tek tekrarda o kadar ağır çalışması mümkün değil. Formunuz bozuktur.

3. Sevenops

Sevenops Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mümkün değil dediğiniz hareketler tahminimce Squat-Bench ve Overhead Press bu konu hakkında da spora halter alanında başladığımı belirtmiştim bench zaten 1 rp için abartılacak bir kiloda değil spora başlamadan öncede 3 ay çalıştığımı söylemiştim squat ve ohp ise temel halter hareketleri örneğin clean and jerk (silkme) yaparken hem squat hemde ohp yapmış oluyoruz :) haftanın 6 günü antrenör eşliğinde çalışıyorduk 2 kişilik gruplar ile.. 1 rp max denemelerimi yaptığım gün off günümdü ve yüksek kalorili beslenmiştim ısınıp direk girdim yani 0 yorgunluk benden 1 yaş küçük çocuk 6. ayında 100 kg silkme yapıyordu kendisi 58 kg

Sayfayı Paylaş