streetworkout ve body building

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berk KNN tarafından 14 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Berk KNN

Berk KNN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar haftada 3 gün full body ağırlık antrenmanı yapıyorum kalan günlerde en kötü 2 3 gün barfiks şınav falan çeksem nasıl olur

2. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Neden böyle bir şeye gerek duyuyorsun?

3. Berk KNN

Berk KNN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    4 günün boş geçmesi üzüyo beni antrenman yapmaktan çok fazla zevk alıyorum o yüzden sanırım

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Faydası olmaz ancak zararı olur. Bu işte gelişim iyi dinlenerek olur.

MrDiyar bunu beğendi.
  5. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Haftada 3 gün size eğer yetmiyor ise cidden iyi antrenman yapmadığınızı düşünebiliriz. Net olarak söylüyorum ki; hakiki bir full body antrenmanı spor salonlarında gördüğünüz insanların %80'nin canına okur, antrenmandan sonra iki saat beyne kan gitmez :) İşin esprisi bir yana Full Body aslen çok zor bir antrenman metodudur ve çoğu insan gerçekten hakkını vererek yapamaz. Ben Full Body antrenmanı yaptıktan sonra -ki yıllardır yapıyorum, bazen 1 gün değil 2 gün off veriyorum çünkü toparlanamadığımı hissediyorum. Hatta şöyle bir örnek vereyim, eğer kendimi zorlar ve 1 ay boyunca eksiksiz bir şekilde haftanın 3 günü full body antrenmanı yaparsam gerçekten sabahları dinlenmemiş, toparlanamamış halde uyanırken buluyorum.

Tüm bunları geçtim, haftada 3 gün çalışıldığı için insanların beyninde otomatikman "az spor yapıyorum" algısı oluşuyor. Öbür tarafta adam 6 gün gidip ağırlık çalışıyor falan. :) İyi de, aslında antrenman hacminiz aynı? Yani o adamın 6 günde yaptığı toplam antrenmanı, sen 3 günde yapıyorsun. İşte bu yüzden full body çok zordur. :)

NeverEnough bunu beğendi.
  6. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kesinlikle katılıyorum. Hakiki bir full body antreman sisteminde haftada 3 gün bile fazla zorlayabiliyor.

7. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Şu videoya bir göz atabilirsiniz illa ki her gün antrenman yapacağım diyorsanız , antrenmanınızı kendinize en uygun şekilde ayarlayın önemli olan süreklilik.

8. Berk KNN

Berk KNN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    dostum yorumun için çok teşekkür ederim evet atrenmanlardan sonra yorgun oluyorum ertesi günlerdede oluyorum ama haftanın 4 günün boş geçmesi bana çok deliği için böyle birşey sordum

Sayfayı Paylaş