Street Workout

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Haxcı tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    sağlam bir barım olsa başlayacağım şu spora ama yok birde antreman düzenleri nasıl oluyor filan hiç bilmiyorum. Ayrıca 5 barfiks çektim mi ölüyorum :D

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    street workout crossfit ve evde kendi vücut ağırlığınızın yanında dumbella çalışarakta vücut gelişir yani hiç gelişmez demek saçma ha vücut geliştirmek derken eğer çok hacimli kaslı bir fizikse doğrudur o vücudu zaten spor salonuna gitsenizde imkanınız eğer azsa yapamazsınız

3. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    kapidan her gecisinde 3 er barfiksten gunde 45 barfiks cek 1 haftaya cekebildigin barfiks sayini 1-3 barfiks arttirirsin.ben de 10 barfiksten 30 barfikse yaklasik 40 gunde ciktim

4. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    2 güne 1 antreman yapıyorum tüm vücut. 4x4 barfiks yapıyorum şimdilik. Diğer hareketlerde sorun yokta hala en zayıf olduğum şey barfiks. Sırt kaslarımı çok zorlamıyor gibi geliyor sanırım diğer bölgelerde bir eksiğim var

5. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    barı tutuş şeklin de önemli.ayrıca barfiksi doğru mu yapıyorsun?yarıya kadar inip çıkıyorsan hareketi düzgün ve yavaş yapmayı dene
    özellikle vücudunu indirirken yavaş indirmende yarar var

6. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tutuş şeklim tam kavrama değil. Yani baş parmağım diğerlerinin yanında duruyor öyle kavrıyorum. Normal hızda forma uygun yapıyorum barın üstüne çıkıyorum. Youtubedan yapılış videolarına baktım en ufak ayrıntıya bile dikkat ediyorum.

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer klasik tutuşta 20-30 tane yapabiliyorsaniz, geniş tutuş yapın, yoğunluk artacaktır.

Tanrı Türk'ü korusun.

8. Fulden

Fulden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    street workout'u agirlikla calisan stret workout yapiyorum diyemez. sw bedenin kendi agirligiyla calisilir. hatta ideal vucut gelisiminin de sirf ek alet vs kullanilmamasi yuzunden sw ile yapildigini savunuyor sw'ciler -ki katiliyorum.

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hmm tabandaki yeni sporculara bu görüşleri yayıyorlar ki zamanında sw ile uğraşmış biri olarak bunları ben de çok duydum.fakat peki dünyadaki en tanınmış swcilerin,sw gruplarının bir çoğunun antrenman sistemlerini biliyor musunuz?emin olun bu görüşten çok uzak :)

10. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bu yorum biraz alakasiz gibi sanki.bir baglanti kuramadim

11. Fulden

Fulden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben tabandaki yeni sporcu olmadigim icin en taninmis sw'cilrin antrenman sistemlerini takip etmiyorum. genellikle ukrayna ve abd'de yasayan intermediate ya da advanced sporcularin videolarini ve fest'lerini takip ediyorum. hic alete denk gelmedim.

12. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Calisthenics yapanlar yeteri kadar güçlendiğinde, daha zor bi egzersize geçer, onda da güçlendiğinde basit hareketlere dönüp ek olarak ağırlık takar, ve sonrasında tekrar zor hareketlere geçer. Temel prensib vücut geliştirmek değil güçlenmektir ama tabiki kaslarda hatrı sayılır şekilde gelişir.

Tengri biz menen.

13. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    o zaman yanlış takip ediyorsunuz.amerikada barstarzz ekibinin,ukrayna ya da rusya civarlarındaki bir çok elit sporcunun da ağırlıklarla çalıştığını ben artık swden uzak olmama rağmen biliyorum.

o hergün yayınladıkları "ağırlığa hayır bakın biz şov yapıyoruz" tarzındaki videoları bu kadar ciddiye almıyorsunuz değil mi?elit bir calisthenics/sw sporcusu ağırlıklarla çalışmak zorunda.adam oturup yüzlerce dips pullups mu yapsın her gün?tabiki ağırlık takacaklar.

14. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
  15. Fulden

Fulden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    neden yapmasınlar? bir de yayınladıkları videolarda ne sorun var anlamadım. adına hobi olarak gene street workout diyebilirler, o benim için bir şey ifade etmiyor. street workout'un özü beden ağırlığı kullanrak spor yapmak ise, sonradan işin içine alet katanlar bu sporun kendi felsefesini değiştiremez. onların beklentileri daha yüksek olabilir, bu bizi hiç ilgilendirmez. o zaman freeletics için de spor salonuna girip crossfit yapalım ama adına freeletics diyelim, çünkü canımız öyle istiyor ve biz öyle yaptık :) aynen ağırlığa hayır. çünkü sw'nin iki dalı da pure body weight'ten başka bir şeyi istemiyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2015 ---
    vucuda baglanan agirlik ile "agirlikla calismak" arasinda epey bir fark var yalniz. ben sporcu oldugum icin uzun yillar baldirima agirlik baglayarak calistim ama hic agirlik calismadim mesela. dropset gene kendi bedeninizi zorlamayi hedefler neticede. sagdan soldan kas buyutmeyi degil. degil mi?

Son düzenleme: 30 Ağustos 2015
  16. rocky07

rocky07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    Sw ile calf nasıl çalışır arkadaşlar ? calf raise var ama pek etkili değil bazı eksik tembel bölgelerinizi sw ile nokta atışı yaparak geliştiremeyiz ama genel olarak vg den daha zevkli ve eğlenceli bi spor.Benim tanıdığım bir çok sw sporucusunun evinde bile ağırlık setleri var z bar dahil var.Ben salona giderken bilinçsiz olarak trapeze yüklendim ve omuzlarım dar gözüküyor şimdi ağirlikla lateral raise düzenli yapmazsam gene böyle gözükmeye devam edecek...Ağırlık alıp sw yapmayı düşünüyorum calf ve omuz için.

17. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bu işin doğası sw :d

Sayfayı Paylaş