straight arm pulldown

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thranduil tarafından 25 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar...
    2 yıldır bu sporla ugrasıyorum fakat bu hareketin tam olarak ne işe yaradıgını kanadın üst kısmına mı alt kısmına mı hitap ettigini ve gerekli olup olmadıgını pek bilmiorm açıkcası... bilgiisi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...bi de bu hareket lat enseye cekişten sonra programa konulabilir mi??
    herkese iyi çalısmalar...

2. TheKERIM

TheKERIM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

asil hedef kas latissimus dorsi. bu durumda hareketin alt kanat ile tabir edilen yere hitap ettigi soylenebilir.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

https://www.youtube.com/watch?v=V0c5Vepwwug

Galiba yukarıda verdiğim linkteki ilk 1:30 dakikasından sonra görünen egzersizden bahsediyorsun, bu egzersizde

bende diğerlerinde hissettiğim etkiyi hissedemiyorum yapılmasıda biraz zor, biceps önkol ve parmaklar ağır girince

ağırlıktan çok etkileniyor yinede bence yapılmaya değer bir çalışma, bide vediğim videodaki çocuğun yaptığı gibi

yedire yedire yapılınca bundan iyisi şamda kayısı, aslında ben açık tutuş öne çekmem hiç, hep bu şekilde yaparım

enseye çekişten sonra ;) .

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul

Normal pulldown'dan farkı, ayakta yapılan versiyonun izole hareket olmasıdır, diğer kas gruplarının sırta yardım etmesini minimum düzeye indirir(biceps). Oturarak yapılan versiyonunda biceps sinerjist kastır.

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben hatları karıştırdım galiba :oops: . ingilizce terimlerle sorunum var biraz, derhal ezbere koyuluyorum çok utamdım ya.

Sayfayı Paylaş