Steroidsiz böyle hacim yapmak mümkün mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Turgut Rustem tarafından 1 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Turgut Rustem

Turgut Rustem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    çok şey istiyorsun :D sadece steroidle bile zor olabilecek bir kütle var adamda, heykel gibi baksana

3. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    benim için steroidle bile mümkün değil..genetik faktörler ilk sırada.

4. Turgut Rustem

Turgut Rustem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hayallerimi yıktın ya :)

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Biraz daha gerçekçi hayal kursan daha iyi motive olursun :)

Turgut Rustem bunu beğendi.
  6. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    steroit yetmez böyle bir vücuda işin içine peptitler growthlarda girer

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    calum von moger,profesyonel open kategori vücut geliştirmeci.bunlar steroid kullandığı konusunda sizi yeterince ikna etmiyorsa:

boyu 188-190 cm,sahne ağırlığı 115 kilo.yağ oranı konusunda da %5 gibi bir tahmin yaparsak 31.5 gibi bir ffmi değeri çıkıyor.bu yağ oranlarında natural herhangi birinin 25ffmi ve üstünü çok göremeyeceğini bliyoruz.calum von moger'in ffmi değeri 31.5

bu demek oluyor ki elit bir genetiğe sahip aynı boydaki natural birisinden en az 23-24kg fazla saf kas kütlesi var.

sonuç olarak natural olma ihtimali sıfır.hedeflerinizi daha düzgün koyarsanız sonradan hayal kırıklığına uğramazsınız :)

8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Jeff seid marc fitt gibi bişey çıkacak zannettim onlarinki de steroidsiz cok zor ama bunun imkanı yok :D

bunu türkiye'deki sıradan salon steroidleriyle de yapamazsın en sağlam peptid gh kurleri gerekiyor. Onla bile zor genetik, aşırı profesyonellik falan hepsi önemli. Hayatin bu iş olacak süper bir ekonomik durumun da olacak

Bu arada @zeo64 hocam konudan farklı da makine talha da 109 kilo 182 boyunda. Yağ oranı yuzde 12 falandır sizce kesin steroidlidir diyebilir miyiz ? Çünkü bakınca direkt 110 kiloluk kürlü bir vücut gibi durmuyor

Turgut Rustem ve Rambo206 bunu beğendi.
  9. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    yağ oranım yüzde 9 dedi makine talha onun dışında ffmi jeff seidden fazla makine talhanın direkt kürlü diyebiliriz ama powerlifting için olan kürlere girmiştir

10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Biraz bulka girip kilo aldı 105 kiloda falan yüzde 9'du ama hala baya düşük adonis kaslari falan rahatlıkla görünüyor 110 kiloda. Yüzde 18-22 oranına gelirse 130 kiloyu rahatlıkla görecek heralde. Adamın vücut yapısı değişik o kiloda yağ oranında ve boyda olmasi gerektiği gibi durmuyor. Tabiri caizse hayvan gibi durmali

105 kiloluk makine talha ve 75 kiloluk furkan boylari neredeyse aynı. Cok farkli durmuyorlar ama 30 kiloluk bir fark var

https://www.instagram.com/p/BYTemOnhhEv/

11. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kas yapisi düzgün olmadığı icin hacimli gözükmüyor. Kemikle falan alakasi yok. Iri kemik bir insani 30 kg olmasi gerekenden agir yapmaz. 105 kg da o kiloda o definasyon degil 182 cm de 195 cm-2 metre de bile doğal viri için cok iyi bir rakam

12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    konuda ilk bahsedilen calum gibi vs bariz değilse kimse hakkında olumsuz yorum yapmak istemem.fakat şu var ffmi ile ilgili,25 ve üstü evet zor ama bu ffmi hakkında yapılan araştırma eski ve yapılış yöntemleri hakkında seçilen kişiler vs ufak tefek sorunlar var.yani kesin değil ama yumuşak bir sınır olarak görüyorum ben kendimce.makine talha'nın verilerini girdiğimizde +27 bir ffmi değeri gözüküyor.fakat şunu göz önünde bulundurmak gerekli,ffmi 25 sınırının mantıklı ve geçerli olabilmesi için hesaplamayı contest ready yani yağ oranı sahneye çıkacak kadar düşük olan sporcularda uygulamak gerekli.gerçekten doğal bir sporcunun %5 yağ oranındaki ffmi değeri 25 oldugunu varsayalım,%10-15 yağ oranındayken ffmi değeri daha fazla olabilir,26-27 gibi.çünkü ffmi hesabının mantığı şudur,doğal sporcularda belli bir yağ oranının altına inince vücut artık yağ kaybederken ciddi bir miktarda da kas kaybeder,mesela %9-10 gibi değerlerin altında.%15den %10 a örneğin 5kg yağ 1kg kas kaybederek gelebilmiş bi sporcu %10 dan %5 e inerken belki 5kg yağ 5kg da kas kaybedecek.vücut belli seviyenin altında yağ yakarken kas kütlesinden de çok feda etmek zorunda kalıyor,doğal sporcularda diye tekrar belirtiyoruım.bu yüzden yüksek yağ oranındayken aynı sporcunun ffmi değeri daha yüksek olabilir,vücut daha çok kas tutabilir çünkü.

bunları göz önüne alırsak makine talha şüpheli bir kategoriye giriyor mu,evet giriyor.ama ben doğal olma ihtimalinin de hala olduğunu düşünüyorum.o yüzden böyle bir kişiye doğaldır değildir diye yafta yapıştırmayı doğru bulmuyorum,asla kesin olarak bilemeyiz çünkü.

bir de şu var,bir sporcunun doğal değilse bile doğalım demesinde eğer ki program,koçluk,supplement vs gibi satışlar yapmıyorsa yani vücudunu yalan söyleyerek pazarlama amacı kullanıp sonucunda para kazanmıyorsa bir sorun görmüyorum,çok yaygın bir şey çünkü bu.makine talha da varsayalım ki doğal değil,eğer insanları kandırıp para kazanmıyorsa yalan söylemesinde bir sıkıntı görmüyorum.sonuçta herkesin kendi tercihi,kimse karışmamalı,insanların doğalım ya da değilim demesi bizi çok etkilememeli,kendi gelebileceğimiz seviyeyi realistik olarak gözümüzde canlandırabilecek insanlar olmalıyız.

makine talha'yı çok tanımıyorum,o örnek verildiği için teorik olarak düşündüklerimi söyledim.belki de şüphemde de haksızımdır doğaldır bilemem.allah yolunu açık etsin kendisinin.

respect2us.23 ve Turgut Rustem bunu beğendi.
  13. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Talha için konuşuyorum, 182 boy, %9'da 110 kilo vücut. Şimdi şöyle düşünelim bu arkadaş doğal ise küre girse sonuçlar nasıl değişir? Ki ben bu arkadaşın yağ oranının 12-13 olduğunu düşünüyorum.
    Doğal olma ihtimalini zayıf görüyorum bu arkadaşın ne yalan söyleyim.

respect2us.23 ve zeo64 bunu beğendi.
  14. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Usta direk steroid ilacının resmini koysaydın daha fazla tereddüt ederdim.

15. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    ciddi anlamda 110 kilo olupta karın kasları görünüyor vaziyet çok çok uçuk geliyor bana. demekki dediğin gibi küre girse 120 130 kilo bir şey olacak. ve yaşının daha yeni 20 olduğunu da unutmamak gerek.

zeo64 bunu beğendi.
  16. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Kendimden örnek vereyim, 185 boy 87-88 kilo arası yüzde 10 altı yağ oranına sahip biriyim benim bu oranlarda karın kaslarım ondan belki biraz daha derin gözüküyor, biraz daha lean hali. Ben eğer 110 kiloya çıksam karın kasları tamamen yok olur, belki sıkınca düşük ihtimal belli olur. Yağ oranını sabit tutarak, o kas kütlesini doğal kazanmama imkan yok. Sadece benim için geçerli değil.
    (ilk başladığımda 66-67 kilo arası idim belki boyum 1-2 cm uzamış olabilir) Eğer doğal olarak yapılabilir bir şey olsaydı, o oranı tutturamasam bile en azından yaklaşırdım bundan eminim.
    Ben burada sadece rakamlara bakarak konuşuyorum, estetikten bahsetmiyorum. Kimisi daha az kiloda daha estetik gözükebilir, o tamamen ayrı bir konu.

Ekleme; Gerçekten 110 kilo ise bu arkadaş.

zeo64 bunu beğendi.
  17. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Gercekten 110 kilo tartı fotograflari ile paylaşıyor. Zaten 110 kilo veya 100 kilo sikletinde yarışıyor genelde. Sene içinde bulk cut işlerine giriyor 102-110 arasinda takılıyor. 102'de baya bir lean oluyor 110 da biraz %13-14 gibi galiba oluyor..

Spora erken başlamış ama 20 yaşında olması falan biraz zor geliyor. 4-5 senede bir insan steroidlilerin bile zar zor yapabileceği bir boy kilo oranına çıkması zor bence ne kadar disiplinli veya iyi genetigi olursa olsun. Ama belli olmaz belki gerçekten cok iri bir yapısı vardır ondan dolayı olabilir.

18. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    talhanin ffm degeri %26 uzeri naturel olma imkani yok.

Sayfayı Paylaş