Squat Yapamıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 14 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    2.5 yıllık spor hayatım boyunca bacak çalışmamak gibi bir eşeklik ettim, birkaçaydır çalışmaya başladım; bacağın diğer hareketlerinde ne kadar ağır basarsam basayım squatta 50 60 kilodan fazla basamıyorum,her zaman cüssemden fazlasını kaldırabildiğim için övünürken bu squat kilosu çok sinirimi bozuyor, bastığım kiloyu artırabilmek için ne yapmam lazım?

2. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece squat icin 3 x 5 uygulayabilirsiniz bacak gununden bacak gunune 2,5 kg arttirip her seferinde

columbu bunu beğendi.
  3. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    valla en ufak bir artırmada bile kalkamayacak gibi oluyorum tıkanıyorum resmen

4. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Oyle bir anda artmaz, ben 65 kiloyum max 80 yapiyorum nasil artirdin dersen zamanla. Bir kiloyu yap bir hafta ertesi hafta squatla basla ama fazla agir degil mesela 40-60-70 yap tekrarlar da 10-8-6 olsun derdin agirlik artirmaksa.

svmszcck ve mehmet_oztan bunu beğendi.
  5. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Ben ilk zamanlarda yaptım , son 1.5 yıldır yapmıyorum. Hatrı sayılır Lopez popom var , genişletiyor vs. dediler çekiniyorum

6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    bayanlar squatı yüksek ağırlık düşük tekrar mı yapmalı yoksa düşük ağırlık yüksek tekrar mı? yani ağırlığı artırınca gözle görülür büyüme yapıyo mu kalçada? yoksa toparlıyo mu? ben 15 tekrarı çıkarabildiğim en yüksek ağırlıkla 3set yapıyorum 3x15. ama ağırlığı artırıp tekrarı düşürsem mi diye de kararsızım

7. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Squat Popo büyütme ve güc kazanma anlamında gayet iyi ben ilk başlarda 40 kiloyu filan zor basıyordum şidmi 74 kiloyum 130-140 zorluyorum desdekli saten desdeksiz girilmez kıramp filan girdimi o ağırlıkta civi gibi gömer yere :D normal yani bastıgın ağırlıklar yeni squat yapıyorsan

8. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    normal de kaslar büyüdükçe basılan ağırlıkta büyür ya, en büyük kas gurubu bacak olmasına rağmen sırtta göğüsde bacaktan ağır girebiliyorsam burda bir terslik yokmudur?

9. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    "2.5 yıllık spor hayatım boyunca bacak çalışmamak gibi bir eşeklik ettim, birkaçaydır çalışmaya başladım;" sorunun cevabı burda 2.5 yıldır üst vücut girmişsin bacağa daha yeni başlamışsın squadda birden 100 kilo basmayı mı planlıyordun gayet normal zaman geçtikçe arttırıcaksın işte

10. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    hele bi 2.5 sene bacak çalış bakalım ondan sonra görürürüz bacak mı daha ağır basıyo yoksa sırt göğüs mü :)

11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Sabırlı olun, bacak antrenmanınızdan önceki öğününüzde biraz değişikliğe gitmeyi de deneyebilirsiniz, zamanla düzeleceğini tahmin ediyorum, bacak kasları trapezler gibidir, yüklendikçe cevabını verirler. Ayrıca bacak çalışmadan bu gelişimi yakaladıysanız düzenli bacak antrenmanlarından sonra ne olacak merak ediyorum.
    Bana göre squat için en ideal set - tekrar oranını uyguluyorsunuz, lakin değişiklik şart diye düşünüyorsanız 10 - 15 - 20 tekrarlı 3 set deneyebilirsiniz.
    Kütleyi arttırdığı doğru ama genişlemenin tam tersi oluyor, sadece mevcut kütleyi daha da yoğunlaştırıyor.

escapist92 bunu beğendi.
  12. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    demek istediğim şuydu, hiç artacak gibi durmuyor 4 antremanda bir kilo bile artıramadım, hep aynı tekrarda tıkanıyorum.

13. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    formunu doğru yapıyorsan ve o gün enerjisiz değilsen zamanla tüm hareketlerde kilo artar hele yüksek ağırlıkla çalışılan hareketlerde
    partnerin varsa çok tıkandığında hafif destek versin yada salondan bi tanıdık vs

Sayfayı Paylaş