Squat sorunum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PiwaRadagast tarafından 12 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. PiwaRadagast

PiwaRadagast Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar 19 yaşındayım 1.80 84 kg yim bundan 5-6 yıl önce kaza geçirdim ve sağ ayak bileğimin üstündeki iki kemik kırılmıştı Allaha şükür platin falan yok ama squat yaparken sağ ayak topukları kalkıyor hatta geriye doğru düşecekmiş gibi oluyorum squat önceden hiç yapmadım yani düzenli olarak hiç yapmadım bunu nasıl engelleyebilirim squat yerine lunge falan yapcam diyeceğim ama bileğim yine sıkıntı çıkarıyor buda dengesizlik yaratıyor bileğimin esneme payı var sanırım zamanla açılacak önerilerinizi bekliyorum bu arada bunun dışında ağrı sızı koşmaya engel vs. hiç bi sorunu yok

2. Apollan41

Apollan41 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Önce sağlık eski haline gelene kadar bileğini zorlamamaya çalış gerekirse squat, press hareketlerini yapma.Leg extension gibi hareketler yapabilirsin.

3. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Bir çok insan Squat ve Deadlifti Koşu ayakkabıyla yapmaya çalışıyor. Bu sakatlık olayları ayakkabıya bağlıyorum.Çünkü Bedeniniz doğru form yapmaya çalışırken topuk kısmı kaldırıyor buda yanlış forma götürüyor. Powerlifting ayakkabısı edindikten sonra Doğru form yapabilirsiniz, stabilite sağlar, düşmeyi ve yaralanmayı önleyebilir.
    Temel özellikleri, iç ve alt tabanı çok sert, altı esnemeyen, tabanı mümkün olduğunca düz bir model. Örnek ayakkabı Nike Metcon Serisi, Nike Romeleos Serisi, Reebok Crosfit Nano Serisi, Adidas Adipower Serisi gibi ayakkabılar edinmeyi deneyin.

Sayfayı Paylaş