Squat Rack olmayan yerde, Overhead press yapılır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve egebartok tarafından 3 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba. Sorum başlıktaki gibidir, yapılır mı?

2. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    yaparsın fakat şöyle yaparsın yerden ağırlığı alıp overhead press başlangıç konumuna kadar kendin getirmen lazım. squat rack doluysa ben bu şekilde yapıyorum mesela. ha bazen ağır kilolarda zorluyor orası da var.

3. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Dambılla ayakta yapılıyor:) hatta jeff cavaliere 'e göre ayakta dumbell press, military pressten daha etkili.
    Smit makinası varsa orda da yapılabilir şahsen eşik olmadan barla overhead press denemedim hiç.

4. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Dips aletinde denedim bir kaç kere, iyi bir şekilde olmuyor. İnchline bench aletinden aldım bir kaç kere mesela dips aletine göre daha kolay oldu. Ama ağırlık artınca zorlaşıyor, bende normal dumbell bench press yapıyorum. Dumbell ile ayakta yaparsak eğer, sanırım ağır kilo kullanamayız. Çünkü barbell kullanmadığımız zaman, dumbell shoulder press oturarak yani daha etkili diye biliyorum. Bir de hocam önerim için teşekkürler ama ben smith machine de bir şey yapmam, boş bir makina tamamen. :D

5. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    E tabi herkesin görüşü farklı olabilir,jeff otururken ayaktan alınan destek hareketi kolaylastırıyor, ayakta yapılan daha etkili diyordu. Bence youtubeda takip edilip izlenmesi gereken birkac fitness kanalından biri diğerleri hep boş. Link bırakayım da karar sizin.

egebartok bunu beğendi.
  6. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler, bu kanal spor konusunda en iyi kanallardan biri o konuda size katılıyorum. Hatta bu adamın, Türk versiyonu bence ağır sağlam kanalı. O da gayet doğru bilgiler veriyor. Hatta bu videoda, dumbell'ın yanları karşıya doğru bakıyor. O yaptığı hareket dumbell z press gibi oluyor sanki, z press oturarakta yapılır ve omuz için çok etkili bir egzersiz.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2019 ---
    Bir de bu videoda ayakta dumbell press yapmak daha iyi diyor değil mi? Dumbellar karşıya bakacak şekilde, yana değil.

Son düzenleme: 3 Nisan 2019
    Agent47 bunu beğendi.
  7. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Sanki hafif çapraz tutmuş.Tutuşu ile ilgili bir şey demiyor ama en etkilisi ayakta dambıl press diyor.
    Donusumlu olarak bu 3 u de uygulanabilir

egebartok bunu beğendi.
  8. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yükü halterciler gibi kaldıracak seviyeye getirebiliyorsan tek seferliğine yaparsın. Ama ağır çalışıyorsan bazen yükü bırakman gerekebilir. Yani bir crossfit salonunda değilsen hem zeminden dolayı hem de bulunduğun salonun kurallarına göre yükü epey yukarıdan bırakacağından sorun olabilir. Bazen rack dolu olunca smith machine ile yapıyorum öneririm öyle durumlar için.

egebartok bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş