squat kaynaklı ağrılar..??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 19 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Bende geçenlerde programımda olmamasına karşın squat denedim.Üstelik ağırlık bile takmadım boş barla 3 set civarı yaptım.Ertesi gün yürüyemedim.Hala hafifte ağrısı var.Bacak ağrısını geçtim bel bölgem çok sızlıyor.Ağırlıksız yaptığım halde bu bel ağrısı niçin ortaya çıktı bilemiyorum.1-2 gün daha geçmezse bir doktora görünmeyi planlıyorum.Sizler ne dersiniz?

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle gorun derim. birde squata girmeden once bacak ve bel bolgene ısınma hareketleri yapmalısın ondan sonra bos barla bir set. daha sonra hafif kiloyla bol tekararlı bi set daha. en son idman baslar....

3. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    1- Squat için çok iyi ısınıp, vücudunu hazırlamalısın.

2- Squat en temel hareketlerden biridir, vücudunun limitini aşacak ağırlıklara girmedende ve hatta düşük ağırlıklarla bile yapabileceğin bir harekettir, boy uzamasını durduracak diye bu hareketten asla vazgeçme!

3. Ağrıları antrenman esnasında hissetmiyorsan ciddi bi durum yok, antrenman sonrası olan ağrılarda hamlıktan ve kasların çalıştırılmasından kaynaklanır. bacak kasları vücudumuzun en büyük kas gruplarıdır ve ağrıların diğer bölgelere göre uzun sürmeside normaldir. Başarılar.

4. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Ya anlamadığım şu altı üstü boş bar.Hiç bir yük bindirmedim belime belim niçin ağrıyor anlamış değil acaba yanlış eğilip kalkmamı? Eğer ondansa evhamlanmıyım bosuna?

5. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Beldeki ağrıların çeşitli nedenleri vardır. belkide antrenmanınla ilgili olmayan bi sebep dahi olabilir, lakin squat nizami yapılmasına çok dikkat edilmesi gereken bi harekettir. Salona gidiyorsan hocalardan yardım iste, eğer evdeysen detaylı şekilde hareketle ilgili videolar izle her açıdan çekilmiş. Belindeki ağrılar devam ederse mutlaka bir hekime görün ihmal etme. geçmiş olsun

6. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Bugün doktora gittim iyice muayene etti.Kas ağrısı olarak tanı koydu.Kemiklerde bir problem yok gibi gözüküyor ama genç adamsın ne olur ne olmaz bişey atlamamak lazım o yüzden bi röntgen çektir öyle karar verelim dedi.Sonuçları yarın alıcam yazarım.Ayrıca 2 tane kas gevşetici verdi 1 haftada idman yasağı.(en kötüsüde bu oldu:)

7. Handek

Handek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    Ben de eskiden çokça spor yapmış ama 5-6 aydır ara vermiş biri olarak 3 hafta önce crossfit'e başladım. İlk 1,5 hafta böyle bir ağrım yoktu ancak son 1,5 haftadır sağ kasık bölgemde bacağımı geniş hareket ettirdiğimde ağrılarım var. Bazen ters geldiğinde çok canımı yakabiliyor. Her antremanda minimum 20 squat yapıyoruz ama ben ağırlıksız yapıyorum sıfır ağırlık. Ağrılar antreman sırasında değil sonrasında rahatsız ediyor. Kas veya hamlık ağrısı değil bu. Ama ne olduğundan da emin değilim. Tecrübesi olan ve paylaşmak isteyen olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

8. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    sakatlık ağrısı olmasında varsın ağrısın dokunma keyfine zamanla o ağırlığa alışır bacakların alıştıkça daha ağır gireceksin ve o ağrımaya devam edecek..
    squat, deadlift, bench press, overhead press, bent over row candır...

9. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hip flexor denen kısımdan bahsediyorsun büyük ihtimalle. bacaklarını geniş açtığında ağrıyorsa hip flexor bölgen sıkı kalmış olabilir, esnetme çalışması yapıyor musun ?

10. Handek

Handek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen tam hip flexor kısmında ağrı var. Hamlık ağrısı gibi gelmiyor keşke öyle olsa. Her antreman öncesi 5-10 dk ısınıyoruz ama sırf esneme dersleri var öyle bir şeye girmedim hiç. Esneme iyi gelebilir öyle hissediyorum. Bugün hocalara soracağım. Buranın ağrımasının sebebi ne olabilir? Ara vermem gerekir mi ara vermek istemiyorum hiç.

11. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hocalardan ziyade doktora görünmende fayda var ama dediğim gibidir muhtemelen , gün içinde sık oturan birisiysen ya da antrenmanlarında kötü form kullanıyorsan postür bozuklukları ortaya çıkar ( kas imbalansı ) bu da bazı kasların gereğinden fazla yük taşıyıp sıkı kalması anlamına gelir. bel ağrısı da yaşıyorsan muhtemelen bahsettiğim gibi postür bozukluğudur.

Sayfayı Paylaş