Squat hakkında soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mungochiz tarafından 26 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mungochiz

mungochiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba benim kalçam vücuduma oranlar büyük. Boyum 183 kilom 80 ama mesela üst tarafım ince ama göbeğimin hafif üst hizasından başlayan ve alta doğru devam eden yağlanma var.Daha önce hiç spor yapmadım şu anda yapmıyorum.Ama başlamayı ciddi düşünüyorum.Şimdi squat kalça kaslarını geliştiriyor ama mesela benim kalçam şu an 102 cm göbeğim hizasıda 89cm.mesela ben squat yaparak kalçamı küçültmek istiyorum ama mesela 90cm den daha az olsun istiyorum şimdi squat yapsam kaslar sıkılaşsa kaç cm kadar incelir merak ettiğim konu bu.bir de vücudum biraz değişik mesela göbeğim azken kalçam daha fazla.Arkadan bakınca sırtım falan ince ama alt taraf sırtımdan kalın bunlar hep sporla düzelir mi?İntertten bulduğum örnek resim atayım.
    bu resim mesela normal bir erkek vücudu http://i.hizliresim.com/kB9vaW.jpg
    ama benimki şöyle bir şey http://i.hizliresim.com/9oaLA3.jpg
    resimi internetten buldum bu arada. 2. halini biraz photoshopla değiştirmeye çalıştım
    teşekkürler şimdiden

2. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    Arkadaşım, neden netten birinin fotosu üzerinde çalışıp," işte böyle birşey" diyorsun ki? kendi fotonu koysan daha iyi olmazmı?
    Kısaca anladığım kadarıyla vücudunda ki yağlanma basen ve alt karında toplanmış?
    Daha evvel hiç spor yapmadığına göre muhtemel kas kütlen çok az ve güçsüzdür.
    Squat a takılma senin yapacağın fullbody ağırlık çalışması olmalı, haftada 3 gün 1 gün arayla çalış, ara günlerde de HIIT kardio,
    Ancak bütün mesele beslenme, düşük karbonhidrat yüksek protein, sıfır şeker, un vs, mutfak bu işin kalbi.
    Bölgesel olarak incelemez yada yağ yakamazsın.

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    anladığım kadarıyla kalça kısmının önden ve arkadan bakıldığında geniş olmasından şikayetçisin. bu durum büyük oranda leğen kemikleriyle ilgili , genetiksel bir şey yani. tabi yağ faktörünü de hesaba katmak gerek. bu konuda da bölgesel yağ yakımı olmadığı için hangi hareketi yaptığının bir önemi yok.

4. mungochiz

mungochiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    anladım teşekkür ederim aslında yağ var öyle kemik hemen gözükmüyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mart 2016 ---
    teşekkür ederim yani bedenimi koymaya utandım neyse o kısmı geçince :) dediğiniz gibi yağlarım hep o bölgede dediğiniz gibi yaparım o zaman

Sayfayı Paylaş