Squat hakkında iki sorun

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alp001 tarafından 13 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Alp001

Alp001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3. haftamdayım normalde leg pressten önce boş (ağırlıksız) squat yapardım, bugün ilk kez ağırlıkla (boş bar) girdim ve iki sorunla karşılaştım;
    1.kalçalarımda neredeyse hiç yorgunluk olmamasına rağmen omuzlarımda orta seviyede bir ağrı oldu.
    2.çok fazla terledim, öyle ki su kaybından bayılacak gibi olup calf'i yarıda bırakıp çıktım.

2. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Antreman sırasında bolca su tüket. Birde yastik benzeri bir sey varza omzuna ondan koy. Alternatif olarak front squat yapabilirsin. Büyük ihtimalle boyun kemigine denk gelmis bar. Trapezlerin üstünde olmasi lazim.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @Bodybuilderone bahsettiği gibi trapezlere koyarsan iyi olur hafif bir ağrı yapar ama ağırlıklı squat yapacaksan o ağrıya alışmanı tavsiye ederim.
    Araya çok ince değilse bir şey koymanı tavsiye etmem.
    Salonda millet yer minderini sarıyor çok şişik olduğundan denge bozukluğu oluşturuyor.

4. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle minder ya da havlu filan sarma. hareketin formundan çalar daha büyük sakatlıklar yaşarsın. omuzlarındaki ağrının en büyük sebebi omuz mobilitenin iyi olmamasından kaynaklı. squat yapmadan önce omuzlarını da ısıtmalısın.jumping jack hareketi squat öncesi ısınma için çok iyidir. eğer ağırlığı sırtının üst kısımlarına değil de direk omuzlarına koyuyarsan bu şekilde ağrıların olması da doğaldır.

terlemen ve yorgun olman da çok doğal. ben de hep leg press yapardım. hatta kaldırdığım ağırlıklar ile hava atardım. fakat boş barla squat yaptıktan sonra dedim ki " Allahım benim bacaklarımda bu kas mı vardı? Bu nedir ?"

squatı her zaman ilk hareket olarak yap ve bol bol su içmeyi unutma.

Pink Zeppelin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş