Squat bel ağrısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Boray Yaldız tarafından 19 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Boray Yaldız

Boray Yaldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Squat yaparken kasıklarım zorlanıyor ( üst bacağın yukarısı galiba kasık oluyor) ve antrenman sonrası hafif bel ağrısı oluyor neden olabilir ?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yetersiz ısınma/mobilite, yanlış form yada formunu bozacak ağırlık. Kalkarken karın bölgesini iyice sık ve kalça ile göğsünün aynı anda hareket etmesine özen göster. Bel ağrısı genelde önce kalça sonra göğüsün hareketi sonucu oluyor. Form videosu atabilirsen daha iyi öneriler gelecektir.

3. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Formu yanlıs yaptıgın için olabilir
    Agırlıgı fazla girdiğin için olabilir
    Vucut alısma surecinde olabilir
    Eger formun dogruysa agırlıgın normalse ve uzun suredir yaptıgın halde hala agrılar devam ediyorsa ağırlık kemeri kullansan iyi olur.Agrıların antremandan sonra ilk 5 10 dakika oluyorsa o kas agrısıdır onemsemene gerek yok ama gun içinde devam ediyorsa bel sakaya gelmez

4. Boray Yaldız

Boray Yaldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Form videosu olarak arkadan çekilmiş video var işe yararsa atabilirim
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2019 ---

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    High bar yapıyorsun ama low bar gibi öne hafif bir eğilim oluyor, high barda üst vücudun bir tık daha dik kalmasında fayda var çünkü öne doğru eğilim arttıkça beline gelen baskı artıyor. Birde 0,25 hıza çekip izledim bu eğilim aşağı indiğinde belli bir noktada oldukça artıyor, göğüsün öne düşüyor gibi doğru gördüysem. Giydiğin tişörtte bir noktada sırta yapışıyor. Vücut sıkılığını kaybediyor en alt seviyede. Harekete göğsünü şişirip sırtını sıkarak başla, ardından doğru bir nefes ile core (karın ve bel) ve az önce sıktığın üst vücut kaslarını stabil tutmaya çalış. Benim görüp diyebileceklerim bunlar.

şurda Alan Thrall abimiz güzel örneklemiş.

6. Boray Yaldız

Boray Yaldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler deneyeceğim

7. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    boray, mesajlarına şöyle bi baktım kas yapmakla ilgileniyorsun. deadlift bir zevk işidir ağırlık kaldırdıkca kendini daha mutlu eden insanlar için.
    kas yapmak istiyorsan tek adele odaklı çalısman daha çok işine yarar. konuna gelecek olursak bi kere şunu unutma hem ayranım dökülmesin hem belim ağrımasın diye bi olay yok. üstüne ağırlık alıp belim ağrımasın diye bir dünya yok. deadliften sonra omuzlarının üstüne uzun bar al eğilerek barı sağa sola indir beldeki ağrıları bi nebze dindirir.

8. Boray Yaldız

Boray Yaldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında kas yapmaktan çok güçlenmek istiyorum. Ağırsağlamı takip ediyorum 5x5 ile başladım bir süre bunu yapıp 3x5 e geçmeyi planlıyorum.

9. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    anladım dostum bahsettiğin şahıstan daha tecrübeli güç antrenmanı yapan insanlar var bu forumda onlar sana daha doğru bilgiler verecektir. hipertrofi konusundaki sorularını bana sorabilirsin.

Boray Yaldız bunu beğendi.
  10. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaş oldukça detaylı anlatmış zaten ek olarak şunu söyleyebilirim
    Ayak bileği esnekliği yani aşil ve kalf esnekliği çalışman da ilerisi için ”butt wink” oluşmasını da engelleyecektir.
    Dorsi Flexion şeklinde aratıp detaylara ulaşabilirsin.
    Kas geliştirmek istesen de tek adele her zaman VG çöplüğünde yerini korur,çok bulaşmaya gerek yok.
    Üstüne ağırlık alıp belin ağrıyorsa zaten formda sorun var demektir.
    Hala forumda omurgaya doğru ağırlık yüklemenin ne demek olduğunun ve bunun zararsız olduğunun anlaşılmaması üzücü.

ulaire ve Lie bunu beğendi.
  11. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam yapacak bir şey yok. Bir yazıda okumuştum sprocu beslenmesi uzmanı espri amaçlı şunu diyordu "vücut geliştirmecilerin kasları hipertrofi geçirdikçe düşünce sistemleri atrofiye uğruyor".
    Biz gene de yapmaya çalışanları, yeni başlayanları bilinçlendirmeye devam edecez.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Alken bunu beğendi.
  12. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Gerçekten şaşırıyorum.Ama bu konuları daha önce forumda zaten tartıştık tekrar tekrar konuşmaya gerek yok.Herkes istediği gibi çalışsın ama doğru bir şeyler yapmaya çalışan insanlara yanlış yapıyorsun demeyin kardeşim.Bilgisiz fikir üretmeyin artık.Kimse sizlere zorla bu hareketleri yaptırmıyor.

13. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38

"back breaker"
    "kill yourself"

Son düzenleme: 20 Şubat 2019

Sayfayı Paylaş