Squatın bacağa etkisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve abseto tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yaklaşık 1,5 2 aydır 5x5 program uyguluyorum haftada 3 gün gidiyorum her gün squat var. 40 la başlamıştım yarın 65 takcam :) benim merak ettiğim şimdi yeni olduğumdan kollar bacaklar omuz felan heryer gelişti az çok. Mesela bacaklarımı sıkınca ön kısım (quadriceps heralde) baya sertleştiyor. Ama arka kısım yanı kalca ve biraz daha altları yağlı gibi duruyor. 1.70 boyda 68 kg dayım. Üst vücuda bakan yağ oranımı maks %12 diye düşünür ama bacaklar baya büyük üste göre :D sizce ne yapmalıyım diyet yapıp yağ yaksam bacaktan mı gider ? Veya sabit 70 kg da kalmayı düşünüyorum. Bu kiloda kalop çalışmaya devam etsem yağların eriyip kas oluşumu en azından bu zamanlarda olur dimi

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    fotoğraftaki sensen 10 kg daha al

3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    diyet yapıp 5x5 yürümez bence ağırlılar düşer gibime geliyor.buda 5x5 yapanın işine gelmez çünkü hedef farklı.yanlışım yoksa 5x5 yapanlar genelde normalden fazla kalori alıyorlar buda doğal olarak kilo almaya çalışıyorlar demek olur.kendi adıma gunluk kalori alımını 300-500 arırınca ağırlıklarım artmaya başladı.

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    2 ay önceki resmim :D 55-60 kg arasıydım şimdi 68 kg yim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2016 ---
    evet o da var tabi :D bilemedim ne yapsam. Yani kilomu sabit tutmaya çalışsam azda fazlada almasam öyle olur mu acaba :D programdaki ağırlıkları bazen 2 hafta tekrar eder öyle atlatırım (mesela 4. hafta 32,5 kg ohp yaptım sonra 5. hafta 30 6. hafta yeniden 32.5 yaptım. ama nedense 32.5 lar hiç tam çıkmadı :D haftaya yine 32.5 yapcam diğerlerine devam :D ) çünkü cidden bacaklarım baya kalınlaştı ve üste göre çok daha büyük yani görünüş olarakda baya bozdu beni. kıyafetin üstünde bacaklar yine baya belirgin şişme kollar tabi tam doldurmuyo ondan moralimi bozuyo baya :D ve bacak sadece kas olsa sorun değilde arka kısımlar yağ olunca sinirini bozuyo insanın :D

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Sana öyle geliyordur. Doğal olarak estetik bir yerin bozulacak kadar kas yapamazsın bi fotoğraf atarsan daha iyi yorum gelir

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    işte ondan bahsediyorum :D bi ara atarımda şöyle söyliyim bacaklarımdakiyle kollarımdaki kaslar elbet oranlı ama bacaklarımda ekstradan arka bölgede yağ var. yani üst vücut yağsız alt vücut yağlı. bu genetik yani kimisinde fazla kilo göbek olarak çıkar kimisnde kolda kimisnde bacakta :D en azından ben böyle biliyorum :D yani bacağımdaki yağları eritmek istiyorum acaba her gün squat var ondan önce bi 15-30 dk koşu yapsam veya haftada 2 gün yüzmeye felan gitsem kardiyo olarak :D üstüne kalorimi eksiltmeyip aynı bıraksam onlar zamanla gitmezmi.

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Yağları görmezden gel sağlam kas kütlesi yap sonra yakarsın

8. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    ne yapmak istediğine sen karar vereceksin.sen yazın sahilde baklava göstermekmi istiyon yoksa kumda arkadaşınla güreşirken kaldırıp kumamı vurmak istiyon onu :) bende sen gibiydim kararsız kaldımdı ama paso yiyip yiyip ağır giriyom zorluyom.yemezsen olmaz bu iş hele hele power zaten olmaz.
    kas kütlesi yag kütlesinden fazla kalori yakar.kas yaptıktan sona yağ yakımı peşine gelir.neden fit olmak için acele ediyor anlayamadım :):):)

abseto bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Amacım mas yapmak değil :) yani belli bir seviyeden sonra zaten calisthenic için bir program yapcam. Şuan sadece kuvvet kazanmak için 3-4 ay ağırlıkla çalışmak istedim. Yaklaşık istediğim kilouada geldim bundan sonra kas kitlesinden çok yağ oranımı düşürüp öyle kuvvet çalışmak istiyorum yanı :) o yüzden bu yağları program bittikten sonramı yaksam :)
    Ahahah güzel motivasyon ama ben plaja gitmem :D fitness yapmıyorum. Sadece kuvvet ilk amacm yinede yağ istemiyorum tabi :D

10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ne istediğini kendin de bilmiyosun da neyse işte hedefin kas kütlen olmadan yağ yakmak zordur

mali67 bunu beğendi.
  11. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    kuvvet istersen yağ olacak, yağsız kuvvet biraz zor gibi geliyor bana.denemesi kolay 1 hafta gunluk kaloriyi 500 artır farkı görürsün.

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ne istediğimi ben biliyorum merak etme :D yani şöyle söyliyim, kas kütlesi yapmak istemiyorum (yani belli bir seviyeden sonrasını) ve yağsız olmak istiyorum. yani her salonda olan onlarca bulk döneminde gibi şişme kişiler yerine frank medrano tarzı düşük yağ oranında ama kuvvetimin yüksek olmasını istiyorum :D yani burda neyi anlamadınız onu da anlamadım :D
    zaten kaloriyi arttırınca kolay :D 150 kiloluk kişiyle 60 kiloluk kişinin kaldırcağı bir olmaz :D benim istediğimde kilom düşükken fazla kaldırabilmek. zaten zor olan bu :D her hafta 3-5 kilo arttıramasamda zamanla olcak :D zaten kilo alarak yapmak herkesin harcı ben böyle uzun sürede dayanıklılığımı kuvvetimi azar azar geliştirmek istiyorum yani :D

13. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Bu birazda genetik bir faktör kiminin kolu kiminin bacağı daha güçlü olabiliyor.Eğer yağ yakım dersen bölgesel değil genel olarak bi yağ yakımı olucaktır.

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    işte onu diyorum bende :D Üst vücutta yağ yoksa pek alt vücut yağlıysa, o zaman doğal olarak bölgesel gibi olcak yani vücutta yağ nerde varsa ordan yakar :D üst vücutta kaslar gitmez heralde :D :D yani sorun olcağını sanmıyorumda bilemedim :D olmadı şu programı biraz daha devam ettirip sonlara doğru başlarım definasyona :)

15. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Belki de sana öyle geliyodur bilemicem :)

abseto bunu beğendi.
  16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ahaha yok ya aslında inş. öyledir dicem de :D çok bol diye giymek istemediğim okul pantalonlarım tam oluyor resmen :D üst vücutta tabi geliştide bacak biraz yağdan dolayı heralde fark açtı :D

17. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    O zaman hayırlısı diyelim :)

abseto bunu beğendi.
  18. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bide şimdi biraz dikkat ettim de bacağımı sıkınca kalçanın hemen bira aşşağısında. Yanı diz kapağından kalcaya kadar ki kısmı 2 ye bölersek dize yakın olan kısım daha kaslı ust kısım boş yağ :D orası squatta çalışmıyomu acaba ? Yanı veya oraay özel hareket eklesem mi en azından toparlı gözükür :)

19. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Çok detaya inmemek lazım dostum :)

abseto bunu beğendi.
  20. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Squat yaparken dogru formda yapmalisin kalcaya yakin kisim icin diz kapaklarin ayak uclarini gecmeyecek sekilde inebildigin kadar inmelisin.muhtemelen yarim squat formunda yapiyorsun.
    ayrica squat aslinda bir quadriceps hareketidir yuzde 70 quadricepse yuzde 30 arka bacaga vurur bu yuzden arka bacak icin extra bol tekrar iceren bir leg curl faydali olabilir

Sayfayı Paylaş