sporu bıraktıktan sonra sarkma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve carelli tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. carelli

carelli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba, ben 2 sene önce 6 ay kadar boks yaptım yurtdışında devam ettim ancak fibula kemiğim kırıldığı için bırakmak zorunda kaldım 5 kilo kadar aldım iki ay içerisinde,diyetler vs sonucunda şimdiki durumum şu şekilde 52 kiloyum 165 boy,yağ oranım %17,gögüs 85,bel 64,kalça 91,yaklaşık 1 ay kadar fitness yapıyorum hocalarımın söylediği kalça bölgesini sıkılaştırmamiz gerektiği squatla ancak programımda değişiklik istedim daha önceden spor geçmişim olduğu için ağırlıkları arttırmalarını istediğimde kabul etmediler, örneğin 6 kg lık dumbell lar eşliğinde yapıyorum squat ı,sizce ben aceleci mi davranıyorum yoksa programımın ağırlaştırılmasında fayda var mıdır? Kas kütlemi arttırmak istiyorum,üst karın kaslarım fena sayılmaz ama alt karında problem var,egzersiz vs ya da beslenme konusunda önerileriniz nelerdir?Son olarakta kollarım bokstan sonra sarktı kalın kas kütlesi de var ama etrafı yağ tabakası şeklinde,önerilerinizi bekliyorum

2. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Bence hocanızın tavsiyesine uymalısınız. Zamanla ağırlıklar artacaktır ama yolun başında çok ağırlığın altına girip hareketleri yanlış ve yarım yapıp büyük sakatlıklara yol açmaktansa az kilolarla doğru ve dengeli yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Mustimusti bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hareketin formunu bozmadan kullanabildiğin en yüksek ağırlığı kullanmanda sakınca yok. Yalnız amaç kas yapmaksa squatta dumbbell kullanmak yerine bar kullanmak daha verimli olur. Boş barla başlayarak ağırlık arttıra arttıra gidebilirsin. Memleketimin hocaları neden kadınların ağırlık arttırmasından korkar henüz çözebilmiş değilim. Muhtemelen uğraşmak istemiyorlar.

Amaç kas yapmaksa ağır gir, çok ye, kadınlara özel programların tamamına yakını saçmalıktır, farklı hiçbir şey yapmana gerek yok. Starting Strength, Stronglifts, Fierce 5, Allpro, Reg Park beginner routine, hepsi olur. Forumda fullbody başlığı var, oradaki herhangi bir program olur, Flexor Hocanın yazdığı başlangıç programı olur, çok ye, ağır kaldır, bir yağlanmaktan korkma. Kas yapmanın başka yolu yok.

Chukymucky, zeo64, Lorethlorien ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. carelli

carelli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Size katılıyorum 5 kiloluk dumbell ı aldığımda bile çirkin bir kas görüntüsü oluşacak vücudunda kas güzel görünmez kadınlarda vs diyorlar,salonların mantığı mı budur anlamıyorum süreyi uzatarak kalıcılığı sağlıyorlar üyelerde belki
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Aralık 2014 ---
    bu aydan sonra ağırlıkları arttırmalarını isteyeceğim

5. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Onlara sadece michelle lewinin adini vermeniz yeterli bence.En güzel cevap olur

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kendi ağırlığının üzerinde squat yapmaya başlayana kadar hiç merak etme. 5 kiloluk dumbbella kas yapılabilseydi ortalık Brezilya usulü kalçadan geçilmezdi. Hiç bu aydan sonraya bırakmana gerek yok. Gidip direkt arttır. Kas yapmak için salon sahibinden izin alacak halimiz yok.

7. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Birebir ayni seyi yazacaktim, yanlis olani duzeltmeniz icin kimseden onay almaniz gerekmiyor.

Lg Smart World

Lorethlorien, Kontrol35, Leopara ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş