Sporu bıraktıktan sonra eklem ağrısı, isteksizlik , halsizlik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xcalamity tarafından 18 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    3 senedir düzenli spor yapıyordum salonda yaklaşık 1.5 hafta önce üyeliğim bitti bu süre zarfında biraz ara vermek istedim ve şuan kendimi kötü hissediyorum yaşlılar gibiyim sürekli isteksizlik , halsizlik ve durgunluk var inanın şuan kolumu kaldırmaya bile üşenir haldeyim bunun yanı sıra vücudumun bazı eklem yerleri böyle ağrır gibi oluyor günlük işlerde fazla zorlayamıyorum psikolojim bozuldu bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

2. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme düzenin değiştiyse bir anda o yüzden olabilir

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    hareket etmeyi tam olarak bırakmaman lazım.bunu bende yaşadım.benim tecrübeme göre vücutta kortizol artışı oluyor tam hareketsizlik durumunda.ağırlık çalışman şart değil fakat günde 30-40 dk kadar hızlı tempo yürüyüş veya jogging tarzı egzersiz yaparsan ve bir de tabiki beslenmene dikkat edip gereksiz fazla yağlı yüksek gi lı carb.lardan kaçınırsan birkaç günde bile değişimi hissedersin.

4. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    yorumlar için teşekkürler. birkaç gün önce salona yeniden başladım 1-2 antreman sonra kendime geldim diyebilirim . şuan antreman yorgunluğu var ama o bile beni yeniden canlandırmaya yetti vücut alışmış ağırlık kaldırmaya bırakınca afallıyor :D

Sayfayı Paylaş