Sporu bırakmaya kadar geldim!ağlıcam yardım !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mg123 tarafından 2 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Mg123

Mg123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba . Spora başlayalı 6 aya yakın oldu ve gelişme kollar hariç ve kilo alımından baska bi değişiklik olmadı ve aynaya baktıkça aglıcak konuma gelıyorum yardım Edermisiniz lütfen .

neyi nerde yanlıs yapıyorum anlamış degılım düzenli spora gıdıyorum beslenmeme olabılsıgınce dıkkat etmeye calısıyorum olmuyo olmuyo göğüs yok hatta memem cıktı Göğüs kası cıkıcagına ama yok olmuyo ne yaptıysam yardım edin bana lütfen .
    Programım şu şekilde
    Göğüs-triceps
    Omuz-bacak
    Off
    Ön kol-sırt
    Off
    Göğüs-tri
    Off

Göğüs
    Inciline bench press 12-10-8
    Bench press 12-10-8
    Dumbel fly 12-10-8
    Alt Göğüs 12-10-8
    Cable crosover 12-10-8
    Omuz
    Shoulder pres 12-10-8
    Yana açış 12-10-8
    Öne açış 12-10-8
    Belimin arkaı yağlanma başladı spora başladığımdan beri .
    Beslenmem ise şu şekilde
    Sabah
    4 yumurta
    Zeytin-peynir
    Yulaf süt
    1 saat sonra muz yada elma
    Öğlen
    Yarım tavuk az pilav
    Ara öğün muz yada elma
    Aksam et yada tavuk
    Gece yatmadan yulaf süt
    Nerde yanlıs yapıyorum anlamıyorum arkadaslar lütfen yardımlarınızı beklıyorum .tesekkulerr

2. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Kilo boy foto ve agirluklarinida yazarsan ileei sewiyedekiler yarsimci olabilir

3. witch95

witch95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Fazla bilgi vermemişsin.Beslenme programini degistirmelisin çünkü kötü + Basabildigin kadar agir bas kat kutlen on plana çiksin + Az kalsın gözümden kaçiyordu.Afedersin ama Göğüs programinda dumbel flyin işi ne bilmeden kendinize program yapmaya kalkmayin yada her siteden program almayin kendinize gore olanini bulun veya gittiginiz spor salonunun hocasina program hazirlamasini rica edin yoksa sonra çok pişman olursunuz(Düzensiz, Orantisiz pis bir vucut olur).Atiyorum bir bölgenizi (Göğüs hariç) 4 hareketten fazla hareket yapmani onermem heleki kol için geçerli kas yakarsin.

4. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Hata programında ... 6 aylık bir sporcunun çakışan bölgeleri aynı gün girmesi doğru bir şey değil bence en az bir yıl göğüs biceps ve sırt triceps şeklinde ya da göğüs -omuz sırt _ biceps triceps _ bacak şeklinde girmenin tavsiye ederim. Şu an beslenmen ileri seviyede değil olan enerjini kollara fazla yuklenmeyle harciyorsun. Bir diğer naçizane tavsiyem de temel hareketlerin daha zengin olduğu programlar uygula pressler ve curller , squad ve deadlift , barfiks ve dips programının olmazsa olmazı olmalı . Eger ki memelerde sarkması benzeri bir hadise meydana geldiyse karbo miktarını biraz düşürüp proteini yükseltmeni ve programına 15 er dakikalık kardiyo eklemeni de tavsiye ederim

alpaslanözden bunu beğendi.
  5. Vielag39

Vielag39 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Göğüste çok fazla hareket yapıyosun.
    Ben 4 hareket yapıyorum ve tavsiye ederim.
    Dumbell press başlıyorum
    Sonra dumbell fly
    Onun ardından incline bench press
    Son olarak dumbell pullover ile bitiriyorum, son hareketim diğerleri kadar ağır değil birde. Fazla hareket yerine daha az ama öz çalışmanızda fayda var, kolay gelsin :)

Başaramıyorum diye bırakmak pes etmektir, pes etmeyi kendinize kabul ettirebiliyorsanız pes edin ama ileri gitmek için çalışmanız sizi herzaman ileri götürür geri değil :)

6. Mg123

Mg123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevaplarınız için tesekkur ederım fakat gıttıgım yerde hoca yok var ama ücretli onun için internetten bulduğum programları uyguluyorum
    Boyum 188 kilom 80
    Yas 22bana program konusunda yardım edebılırmısjnız lütfen

Son düzenleme: 3 Mart 2015
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bench pressi kaç kiloyla yapıyorsun? Göğsüne değene kadar indiriyor musun yoksa yukarıda kalıyor mu? Başladığında kaç kiloydun? Yağ oranını biliyor musun?

8. Osman Paşa

Osman Paşa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Dumbell fly göğüs hareketi değil mi?

9. Osman Paşa

Osman Paşa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenmenle ilgili birşey de ben söyleyeyim. Belde yağlanma başladığını söylemişsin. Beslenme programında gece yatmadan yulaf süt yemeyi kesmekle işe başlayabilirsin. İlla birşey yiyeceksen lor peyniri olabilir bu.

10. Mg123

Mg123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tamam tesekkur ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mart 2015 ---
    Bench pres sağda 20 solda 20 kg Artı Barın Ağırlığı göğsüme değene kadar indiriyorum .spora başladığımda 76 kiloydum
    [​IMG] Resmim

Son düzenleme: 3 Mart 2015
  11. celalibo

celalibo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşların dediklerinin haricinde benim de tavsiyem ağırlıkları arttırarak çalışmayı dene 3-4 hafta. atıyorum ilk 20 yi 10kg ile yap sonra ağırlığı arttır 18 yap, ağırlığı arttır 15 yap. ben hep böyle yaparım. yeni başlıyan birinde bile çok kısa sürede gözle görülür değişiklik oluşur. çok nadirdir benim sabit ağırlıkla çalıştığım. sadece deadlift yaparken sabit ağırlık kullanıyorum nerdeyse

12. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    O kadarda kötü değil vücudun. Compound egzersizlere yönelip fullbody sistemiyle çalışman lazım. Off günlerinde karb fazla alma, fullbody de en ağır şekilde çalış

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ok, öncelikle bir ağla, açıl...

Sonra, 188 boy ve 80 kilodasın, bar ağırlığını bilmiyorsun ve 40+ bar ağırlığıyla bench press yapıyorsun. Kaç tekrar yaptığını yazmamışsın. Olimpik barsa 60 kilo demek, 10 tekrar yapıyorsan 1rm değerinin 80 kg olduğu anlamına gelir. 12 tekrar yapsan bile 84 kg 1rm'in var, bu da yeni başlayan sınıfında olduğunu gösterir. Bu aşamada yaptığın şekilde bir split değil, fullbody çalışman gerekiyor. İmzamdaki programları araştırıp herhangi birisiyle devam edebilirsin. Hangisini seçeyim, nasıl araştırayım deme. Herhangi bir tanesi şu anda yaptığın programdan daha iyi sonuç verecek, google'da arattığın zaman hepsinin sayısız insan tarafından denenmiş ve başarılı olduğu ispatlanmış programlar olduğunu göreceksin. 6 ayda 76 kilodan 88 kilo gayet iyi, kilo almaya devam et ve split değil, doğru dürüst bir program uygula.

Bunun yanında, 6 ayda ne bekliyordun bilmiyorum ama 6 ay çoğu kişi için iyi bir yapıya ulaşmak için yeterli bir zaman değil. Gerek bu forumda gerek başka yerlerdeki dönüşüm hikayelerine inanma. Bir çoğu kullandıkları ilaçları yazmazlar, bir çoğu zaman aralığını olduğundan kısa gösterirler, bir çoğunun önceden spor geçmişi olduğundan kas hafızası sayesinde hızlıca toparlarlar ama bundan bahsetmezler vs...Çok az kişi 6 ay spor yaptıktan sonra bunu belli edecek fiziğe sahip olur. O yüzden kendini kötü hissetme, çalışmaya devam et. Bu düşündüğünden daha uzun bir yol ama sonu iyi olacak. Bakış açını düzelt yeterli.

Bana ilham verdin. Bu spor ciddi anlamda bu ülkede çok yanlış anlaşılıyor. Geniş anlatımlı bir konu hazırlamak lazım. Şu göğüs-biceps, sırt-triceps olayından memleketçe kurtulmamız lazım artık.

14. Mg123

Mg123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tesekkur ederım cevap için . Full body den kastınız nedır yanı Butun bolgeyı bı günde çalışmam mı

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Evet.

16. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Doxux hocam seni yakalamisken bir şey sormak istiyorum. Senin sayende ölümüne fullbody taraftarı oldum bayadır da uyguluyodum fakat bu sene sınav mevzuları sporu biraktirdi. Tekrar baslicam ama aklimda bir soru var şimdi ben fullbody de squat,bench,barbell row, shoulder press, barbell curl, pushdown vs şeklinde gidiyodum ama vücuda ağır mi geliyo hafif mi anlayamadım orasını. Sorum ise şu bacak çalışmalarını hafifletmek istiyorum. Yani haftada 1 e kadar indirmeyi düşünüyorum bacakları, sebebi ise inanılmaz bi yorgunluk yapiyo hic bir gün dinç gezemiyorum şuan o kadar ağır spor yapmadığım için anladım bunun sebebini. Ne yapmam lazım ? Sınavlar geçtikten sonra upper lower geçmeyi düşünüyorum. Hareketleri nasıl dagitabilirim?

17. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Fullbody daha iti sonuc veriyor bencede.10 tekrar yapmana gerek yok omuz ve biceps haric,6-8 tekrari zor yapcagin agirlujlarla calisabilirsin.yag yakmaya calisma,daha define bi vucut istiyosan koluna saat al set aralarino 20 sn ye dusutmeye calis,hemen olmaz ama zamanla alisiyosun, o kilolara sonra ihtiyacin olacak

Sayfayı Paylaş