Sporu bırakıcam bu gidişle lütfen yardım edin

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AKBATUN tarafından 21 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaklaşık 10- 11 aydır fitness ile uğraşıyorum çoğu yerim gelişti gözle görünür bir şekilde yalnız , Kollarım beni deli ediyor yaklaşık 4 aydır 36 cm ve db curl de ağırlık artmiyor 10 kg ile çalışıyorum oda 4x10 tamamlamak için 10 tekrar yapayım diye ve zorlandığımda oluyor 1 hafta gelenler ile aynı kiloda curl yapıyorum delircem. Aslında db curl de ilk set de 15 12.5 kilo ile 12 10 8 tekrar cıkaririm ama diğer 3 seti yapamam 4 5 en fazla 6 da kolum kalıp duruyor ağırlık düşürsemde aynı. Lütfen buna bi çare yoksa bu gidişle bırakıcam. Bench Press 90 100 giriyorum ama curl. Lütfen yardım edin. ☝

2. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    kalori eksiği

3. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    74 kiloyum boyum 1.80 vardır

4. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    günlük alman gerek kaloriyi almıyorsun yani senin kilo bulk yapman lazım

5. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaz geldi zor olmaz mı

6. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    ozaman okullar başlarkenki tarihte gir daha iyi olur

7. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar haklı. Bende de benzer bir durum var. Tek farkı oldukça güçlüyüm fakat hacim alamıyorum. Yağ oranım çok düşük ve kollar sana göre hele çok küçük. Fakat daha bir hafta olmadı ve kollar için profesyonel birisinden ciddi bir öneri aldım. 1 yıldır yapıyorum ve 15 kg dumbell curl yapıyorum. Fakat dediğim gibi hacim yok neredeyse. Dumbell curl barbell curl concentration curl preacher curl hepsini zaman zaman yaptım. Fakat zerre fayda etmedi. Birkaç gün önce forumdaki Arnold un full body idmanına geçtim. Bir hareket hariç bire bir uyuyorum. Dumbell Curl yerine incline dumbell curl yapıyorum. Çok araştırdım. Hatta Barış Hoca nın da favori hareketi çıktı. Iddia ediyorum kolları incline dumbell curl kadar zorlayan pump veren ve enerjinin çoğunu biceps üzerinde toplayan başka hareket tanımıyorum. Diğer hareketlerden bir farkı sa ext kasları bu dirsekle bilek arasında hiç acı hissetmiyorum. Acının tamamı biceps üzerinde. Ve ertesi gün dahi ciddi ağrılar kalıyor. Bir de arkadaşların önerisini dikkat alıp daha fazla besin alımı yapıyorum. Özellikle de karbonhidratı artırdım antrenmandan önce. Senin kollar zaten bana göre çook ileride olduğu için senin işine daha çok yarayacaktır. Bir de sırt çalışırken hareketlerde şansın varsa biceps sana dönük olsun ve daha çok devreye girsin. Compound hareketler gerçekten işin püf noktası ve herkes bunu söylüyor. Mesela ben pull up yapardım. Arnold un programında ise chin up var. Biceps gövdeye dönük. İnan çok iyi yanıyor. Hele de bent over row ve chin up biceps sana dönük yapıp biceps için izole olarak da incline dumbell curl seçersen eminim hislerimi anlayacaksın ve gelişeceğine inanacaksın. Ben inandıysam sen hayli hayli inanır iyi hacimlere kavuşursun. Sadece incline dumbell curl yaparken normal curl e göre ağırlık düşecektir bu gayet normal. Zaten bu yüzden tüm enerji biceps üzerinde yoğunlaşıyor. 1 yıldır kaybettiğim motivasyonu "ya onlar profesyonel sana ağır gelir yapma kas yıkımına uğrarsın" dedikleri Arnold un programı ile tamamen serbest ağırlıklar kullanarak yakaladım. Bence en az bir kere denemelisin ben deneyince anladım.

8. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Kollar curlle değil campound egzersiz ile büyür.curi şekillendirir.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Haziran 2018 ---
    Eğer sen 15 kg dumbellarla curl yapıyor isen ve kolların 37 cmden küçük ise ve 1 yıldan fazladır yapıyor isen ya beslenmenin eksiktir yd egonu şişiren birisindir.

Son düzenleme: 21 Haziran 2018
  9. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Şurada birşeyler araştırdım sonuç alıp almayacağımı bilmeden güveneyim başlayayım dedim ve başladım. Daha önceki idmanlardan çok farklı olduğunu gördüm. Sana da sadece bir öneriydi. Bana da sonuçta başkaları önerdi. Kollarım benim gerçekten gelişmedi. Açtığım konuyu okuyabilirsin gizli değil. Ama böyle diyerek ayıp ettin. Ego ile spor mu yapılır? Evet 15 kg ile asla formumu bozmadan sallanmadan curl yapabiliyorum. Fakat kolum gelişmedi. Evet beslenmen kötü bu doğru. Zaten bu konuda da epey görüş aldım uyarı aldım bende sorunun bu olduğuna kanaat getirdim. Şimdi ise kendi adıma da yeni bir ümitle başladım. Fakat burada bir yanlışın var. Kolum 37 ve üstü değil fakat özellikle bicepsim "böyle çok küçük koluma göre" çok güçlü. Street workout yapanlara bakabilirsin. Demirlerde sallanırlar muscle up planche vb daha nice hareketleri yaparlar. 15 kg dumbell ile kol çalışamayan ama bunları yapabilen nice insan var. Oysa ben ise onların yaptıklarını hiç yapamıyorum barfiks dışında. Görünüşe bakarsak benim hayli hayli yapmam lazım ama öyle olmuyor. Yani bir öneri verdiğime pişman olacağımı düşünmezdim. Madem senin kolun 36 sen neden 15 kg ile çıkarmıyorsun? Kol ölçüsüne bakmıyor çünkü. Belki senin de triceps in beni üçe dörde katlıyordur kuvvet olarak? Burada " hahaha ben 15 kg kaldırıyorum kolum daha küçük olmasına rağmen" yazmadım. Burada kısaca "benim gibi küçük bir kol 15 kg kaldırırken gelişmesi gerekirken gelişmiyorsa demek ki bazı şeyler hatta hareketler bile bana uygun değil bunu yeni anlıyorum. Yani ben incline dumbell curl de muazzam acı hissediyorum ve gelişeceğine inanıyorum. Benim gibi küçük kola bile etki edebilirse senin zaten daha büyük ölçülere sahip kolunu daha büyük ölçülere taşıyabilir denemekten ne çıkar faydasını görürsün umarım" diye anlatmak istedim. Buraya 15 kg yazsam ne çıkar? Beni tanıyor musun? Kimim neyim niye buradayım. Bari bakıp yazsaydın sırf bu durum moralimi bozdu diye üye oldum ve forumda dolanıyorum. Moralimi bozmaya ne gerek vardı? Zaten bu kiloyla kolumun büyümemesini aklım almıyordu. Düşünsene Kendin e göre yüksek kiloyla çalışıyorsun fakat gelişim yok? Nasıl bir çaresizlik olur kendini benim yerime koy. Güçsüz olsam diyeceğim ki güçlenmeden tabi gelişmez. Motive olabilmek için bile çok bahane aradım. Yediğim lafları ben bilirim zayıf da zayıf zayıf da zayıf diye herkes kafamın etini yiyor. 15 kg kaldırsam ne olur tişörtte sıska durduktan sonra.

AKBATUN bunu beğendi.
  10. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum yorumun için çok teşekkür ederim . Çok iyi bir düşünceye sahipsin böyle devam. Ben incline db curl yapan biriyim biliyorum onuda ondada 10 kg ile 8 tane yapıp ardından hemen 7.7. Kg biraz daha yakmaya çalışıyorum faydasını gördüm ama benim büyük ihtimalle beslenmede sorunum var çünkü kollarımda hiç yağ yok belki diyorum bundan kaynaklanıyor kol pump oluyor ama kasa dönüşümek için yağ yokmu diye dusunuyorum sırt günu kolum kol gününden daha çok pump oluyor. Aslında benim kollar guclu ama dayanıklı değil ilk set 15 kg 12 kg 12 tane kaldırım nizami ama diğer setlerde düşüyor bu tekrar sayısı ve baya düşüyor hani 8 10 değil 4 6 arasına ve kalkmıyr duruyor . Bilmiyorum nasıl olcak kafayı yicem

11. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Dostum.sana beslenmen eksik vy egonu şişiren birisindir dedim sen destan yazmişsın.çevremde çoğu adam benim gibi 15 kg ile curl yapar ama kasları bubüy olanlar genelde campound egzersiz yapanlar dur biceps için chin up triceps de close grip bench gibi.curl şekil verir.ben hiç curl yapmam anca arada bir o da 1 harekettir.bak bu iş de beslenme herseydir kasa verdiğin hasarı iyileştirmenin gerek.drop set yap 1 2 harekette.bak sen şanslısın birde benim çektiklerimi yazayım;
    Okula giderim kolu 20cm olan adam beni eleştirir cahil beni elestirir ama bilmezler ki biz ne cefalar çekiyoruz.seni anlıyorum güclu ama sıska olmak ben tabi iri ve güçlüyüm.bak sana istersen çok iyi bir antrenman var onu atabilirim.ama beslenmez isen ne yaparsan bos
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2018 ---
    Online curl ancak biceps başını sivriltir
    Yaglar kasa donusmezler.kollarim yağsız demişsin bir kol fotosu atta görelim yağdı kol nasıl olur Google la helmut strebl yaZ o adamın kolları yagsİz işte.egersen her sette tekrar düşünüyorsan o halde 6 tekrar yapacan yd kuvvette devam idmanı yap yani 15 tekrar tarzı vy kolda süper set drop vy birlesik set yap (Barbara curl yapıp dinlenmeden dumb curl Max tekrar.)gibi

Son düzenleme: 22 Haziran 2018
  12. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim bana güzel bir antreman program söylemirsin mesela bende curl yapmadan kol gelistirebiliemiyim veya curl de olsun farketmez verirsen güzel program iyi olur
    Buyur

Ekli Dosyalar:

13. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    kardeşim foto daki kol yağsız değil küçük bir kol senin kol yağsız ise benim ki ne o zaman merek ettim:)tabi program yazarım yalnız olayı iyi anla
    squat
    barbel row
    chin up
    bench press
    close grip bench press
    over head press
    tüm harekeler 4 set 6-12 tekrar ilk 2 hafta sadece kilo arttırmaya odaklı çalış ardından sonraki 2 hafta tekrar arttıracağız
    yani şöyle 2 hafta yaptın diyelim 100 kg 6 tekrar mı yapıyorsun daha sonraki hafta amacın 100 kg 12 tekrar yapmak sonra 2 hafta bitince yine kg arttırma bu şekilde bir döngü yap.
    inan kazandığın güç ve kasa inanamıyacaksın.yalnız beslenmez isen bir işe yaramaz

14. semihfrvg

semihfrvg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenme (%60), Dinlenme ( overtraining olma ihtimali )(%30), Farklı tür antrenman sistemi ( drop, süper.. )(%10)

15. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Her gün bunu yapaçağım oyle mi gün gün ayırsak nasıl oluyor yani

16. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Buyur; http://www.kasvekuvvet.net/stronglifts-5x5.html Türkçe olduğu için bu siteyi paylaşıyorum. 5x5 gayet güzel temel bir rutindir ancak içinden süpermen çıkartmaz ve daha farklı opsiyonlar da mevcut. Bazı hareketlerin formunda zorlanabilirsin örneğin "Barbell Row" kalçaların belin güçsüz ise, hamstring kasların gergin ise bu hareket senin için ilk etapta zorlayıcı olabilir, doğru açıya eğilmekte zorlanabilirsin. Her harekette form önemlidir zira Barbell Row'da durum biraz farklı bu yüzden üzerinden geçmek istedim. Deadlift tabi ki sana doğru eğilmeyi öğretecektir.
    Hangi rutine başlarsan başla A noktasından B noktasına ancak sen kalkıp yürüme zahmetine girersen ulaşırsın bu yüzden planına sadık kalmak çok önemli.
    Ektsra olarak ilk zamanlar mobilite konusu çok çok problem oluşturmasa da ilerleyen dönemlerde artan yükleme nedeniyle mobilite çok daha fazla öneme sahip olacak, derhal mobilite çalışmalarına başla. Kolay gelsin diyorum.

17. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Gün aşırı yapicaksin.dostum sen bu sporu çok bilgisizce yapıyorsun eğer okuyup arastirmaZsan işin zor olur
    Yani bu kadar süre bu sporu yapıp da bu spor hakkında hiçbir şey bilmemek...sana tavsiyem git kendine p.trenier bul.

18. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu siteye geldim ve yaşadığım yerde bu yle bir partner bulmam çok zor malesef. Şimdi bu 3 hareket ile benim yaptığım birçok hareketden daha mı iyi şu 3 hareket benim de curl ne biliyim diğer omuz hareketleerin sırt hareketlerinden daha mı iyi sadece 3 hareket
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2018 ---
    Ve ben şimdi bordo arkadaşın dediğinimi yapayım yoksa 2pacist n dediği antrenman programını yapıyım.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2018 ---
    Ve gün aşırı derken neyi kast ettin

Son düzenleme: 23 Haziran 2018
  19. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    dostum dumbell curlü 15kg ile rahat yapabiliyorum demişsin ama chin-up, barbell row, latpulldown hareketlerine gereken önemi veriyor musun? arkadaşların da dediği gibi sadece curl yaparak kol hacmi büyütmek çok zor.

20. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    1gun çalış diğer gün dinlen tarzı.calis
    Program seçimi senin tercihin