Spordan Hemen Sonra Çikolatalı Süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Taylan Dilekci tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Taylan Dilekci

Taylan Dilekci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bundan Spor Biter Bitmez 3 Tane İçsem Kas Gelişime Etkisi Olur mu ?

3 Tanesi İçin Besin Değeri
    Protein | 18,6 g
    Karbonhidrat | 69 g
    Yağ | 15 g
    Vitamin A | 480 ug
    Vitamin D | 10,2 ug
    Vitamin E | 10,8 mg
    Vitamin C | 72 mg
    Vitamin B3 | 9,6 mg
    Vitamin B6 0,78 mg
    Flolik Asit | 150 ug
    Vitamin B12 | 2,25 ug
    Biotin | 22,5 ug
    Vitamin B5 | 4,2 mg
    Kalsiyum | 672 mg

Yaş 14
    Boy 1,71
    Kilo 61

Yaşım Küçük Olduğu İçin Supplement Kullanamıyorum Cevap Veren Arkadaşlara Şimdiden Teşekkürler.

2. serhat98

serhat98 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    3 az olur bence minimum 7 tane falan içmelisin

maietnigri, Şafak Bilgili ve onur04 bunu beğendi.
  3. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  4. Kontrol35

Kontrol35 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Çikolatalı süt bu aralar forumda baya moda oldu Blast arkadaşımız yazmış bence arama yaparak iyi sonuçlar elde edebilirsin.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bu cikolatali süt sacmaligi nerden cikti bilen varsa soyleyebilir mi?aynı fistik ezmesi olayı gibi oldu artik bunlari okumaktan bıktım.

HushMoney ve burak717 bunu beğendi.
  6. serhat98

serhat98 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    bi aralarda antremandan hemen sonra jelibon yiyin diyorlardı. insanlarla dalga mı geçiyorlar anlamıyorum

7. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Ant sonrası pirinç pilavı ve tavuk göğsü ile kanka olman lazım :D

8. byrol02

byrol02 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kıbrıs
    Aslında bu antremandan sonra çikolatalı süt ya da şekerleme olayı, büyüme amaçlı yani antremandan sonra insülini yükseltip büyümeyi hızlandırmak amaçlı kullanılır. Definasyon döneminde olmayıp dirty bulk yapan bazı arkadaşlarım bu sistemi kullanıyor. Antremandan sonra küp şeker tüketen var. . .

Savino89 bunu beğendi.
  9. Gangstamonlu

Gangstamonlu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Builder
    Yer:
    Istanbul
    Sütün sadece %20 si whey proteindir antenman sonrasi 3 tane iceceksin sanirim yalniz nasil 3 tanesinden 18.6 gr. protein buldun sasirdim dogrusu. en yuksek protein miktari nesquik te var diye biliyorum oda sanirim 3.8 olmasi lazimdi 3 taneside 11.4 gr protein eder onun yerine yumurta beyazi oneririm 2 saat gibi bir surede sindirimi olan bir besin tabii bu sure pistikce artar 1 yumurta beyazinda 2.8 gr pro var 3 tane alsan 8.4 gr protein yapar ve en azindan sindirirsin sut geceleri tuketilmesi uygun bir besindir ant sonrasi tuketim bir is yapmaz diye dusunuyorum Hem sutun tanesi 1.35 kr yakin birde 3 tane alacaksin parana yazik ogrenci adamsin 1.35 kr a 3 yumurta ni rahat alirsin istersen yumurta sayinida artirisin yine de senin bilecegin is basarilar dilerim

Iyi forumlar

10. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    yakında fıstıklı baklava yiyin protein var diyenleri görürsek şaşırmayacaz galiba. 10 gram protein için insülini bu kadar patlatmaya gerek var mı?

kasmıodane? ve Şafak Bilgili bunu beğendi.
  11. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    bulk yapanlar içmesinde birşey olacağını sanmıyorum genelde 300 ml süt 1 muz 1 ölçek protein tozu atarlar baklava konusunda haklısın :D

Helldorad0 bunu beğendi.
  12. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilen sadece süt tüketimi değil zaten.Antrenmandan sonra hemen süt tüketilip daha sonra ilk 45dk-1 saat içerisinde bunun bir öğünle desteklenmesi öneriliyor.
    Saçmalık dediğin şeyi bilimsel çalışmaları dayanak gösteren sporcu diyetisyenleri öneriyor.Bunlardan biriside Türkiye milli takımında sporcu beslenmesi uzmanı olarak çalışan bir beslenme profesörü.Ayrıca öneri çikolatalı süt şeklinde geçmiyor, aromalı/sız düşük yağlı süt şeklinde geçiyor.
    Antrenmandan hemen sonra 3 adet tüketilmesi yeterli.Bunu bir saat içinde bir öğünle destekleyecek zaten o yüzden 7 fazla olur.

Savino89 bunu beğendi.
  13. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Resmen kendini kandiriyorsun,yok beslenme profesoru soylemis.dogru oldugu ne malum? 100 kisiye sorsan 80 i saçmalik der bu da benim icin yeterlidir.

14. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Üslubunuza dikkat edin.100 kişiye sorsanız koşunca dalak şişer mi diye 95'i evet diyebilir ancak anatomi dersinde bunun yanlış olduğunu tam tersine şişmediğini büzüştüğünü görürsünüz.Ağrıda bu sebeptendir.95 kişi evet dedi diye şimdi doğru olan o mu?
    Bilgin yoksa ya da bir kanıt gösteremiyorsan sadece "saçmalık" şeklinde bir yorum yapamazsın.Kendini kandıran sensin.
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Şubat 2015 ---
    Şöyle bir ifade geçiyor:
    "Son yıllarda kuvvet ve dayanıklılık sporları için, sütün iyi bir egzersiz içeceği olarak kullanılması, giderek artan merak konusu olmaya başlamıştır. Sınırlı sayıda araştırmaya göre, süt kuvvet antrenmanları sonrası protein metabolizmasının akut onarımı için uygun ve etkin bir içecektir."
    Kuvvet sporcularından kastın ne olduğunu anlayabiliyorsunuzdur umarım.
    Yazan ise Türkiye'nin bir numaralı spor diyetisyeni olarak bilinen Prof.Dr.Gülgün Ersoy.Kendisi Nevin Yanıt, Tolga Murat Balıkçı gibi bir çok ismin sporcu diyetisyenliğini yapmış milli takım diyetisyeni.30 yılını sporcu beslenmesine adamış bir insan.Doğru söylediği ne malummuş.
    Al bu da kanıtı:
    http://dergi.nigde.edu.tr/index.php/besyodergi/article/viewFile/140/136
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Şubat 2015 ---
    •"Süt tüketiminin kuvvet egzersizinin akut devresinde, protein metabolik yanıtı üzerine etkisi araştırılmıştır. Sütün her formunun (az yağlı, yağlı) net protein dengesinde önemli bir artışa neden olduğu, egzersiz sonrası tüketilen az miktar sütün bile, protein metabolizmasını olumlu etkilediği sonucuna varılmıştır. "
    •"Egzersiz sonrası haftada 3 gün/10 hafta, tüketilen az yağlı çikolatalı sütün (5kkal/kg) ve her antrenman sonrası 5 dakika içinde tüketilen karbonhidrat ve elektrolit içeren spor içeceğinin etkileri (içecekler aynı enerji miktarına, ancak farklı makro besin öğeleri bileşimine sahiptir) incelenmiştir. Yapılan antrenman kuvvet ve vücut kompozisyonunda gelişmeyle sonuçlanmış, ancak bu değişim iki grup arasında benzerlik göstermiştir. Egzersiz sonrası süt tüketen grupla, spor içeceği tüketen grup kıyaslandığında, ölçülebilir değişkenlerde hiçbir farklılık görülmemiş, ancak süt grubunda ilginç bir sonuç olarak, yağsız doku kütlesinde önemli olmayan bir artış gözlenmiştir. "

Son düzenleme: 13 Şubat 2015
    aslangur bunu beğendi.
  15. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ne olur uzman birileri gelsin ve cikolatali sütün boş iş oldugunu arkadaşa soylesin.ben o dedigin kadina da inanmiyorum.karataya da inanmiyorum hic bir turk doktoruna inanmiyorum.o sutun besin degeri var mi?uht işlemi gorunce icinde ne varsa gidiyor.bir de cikolatalı ne oldugu belli degil.

16. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Evet evet boş iş ve uht ile içinde ne varsa gidiyor hatta protein yağ cho bile kayboluyor suya dönüşüyor süt.Türk doktorlarına inanmayabilirsin ve Bunlara inanmaya devam edebilirsin istediğine de inanabilirsin kendi tercihin sonuçta.

17. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Hep diyorum süte yumurtaya söyleniyosunuzda hanginiz protein tozunun yapılışını gördünüz :) ordan burdan duyduklarımızla konuşuyoruz benim bizzat sütün yapımını gören arkadaşlarım oldu konuşuyoruzda.
    Çikolotalı süt hiç bir işe yaramaz demekte çok yanlış biraz araştırırsak bilimsel çalışmaları net birşekilde görürüz . İnsanlar yediği içtiği gıdaya sadece protein olarak bakmaya başlamış bizim birçok ihtiyacımız va kalsiyum,magnezyum..vs . Çikolotalı süt sizin antrenman sonrasında çabuk toparlanmanızı sağlar . Gidip çikolatalı sütü ana öğün olarak için yemek yemeyin demiyoruz tabikide tavuğunuzu vs yiyceksiniz .

nutritionist_88 bunu beğendi.
  18. Osman Paşa

Osman Paşa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Sütüydü, tozuydu bilmem de; spor sonrası 20-30 gr proteine ihtiyaç duyacak kas kütlesi ya da antreman temposu olan kaç kişi var bu forumda merak etmiyor değilim!

Şafak Bilgili bunu beğendi.
  19. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    antrenman sonrası 3 adet içersen gün içinde şekerli besin tüketmeni önermem çünkü şeker hakkını kullanmış olacaksın içindekilere bakmadım ama 69 gram karbonun muhtemelen 30-40 gramı şekerdir(Kötü yanı antrenmandan 1 saat sonra güzel bir öğün yapmalısın ve 3 kutu süt ciddi bir şişkinlik yapacaktır ). Ayrıca şeker alımı sabah kalktığınızda ve antrenmandan sonra önemlidir, tavsiye edilir. Nedeni hormonlarla ilgili olup büyümeyi desteklemesi ve kaslara taşınan protein miktarını arttırmasıdır.

Şafak Bilgili bunu beğendi.
  20. Taylan Dilekci

Taylan Dilekci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler çok sağolun lakin içmiyorum ve içmemekte kararlıyım spordan hemen sonra tavuk göğüsü yiyiyorum sütüde yatmadan önce normal olanını içiyorum yine de merak eden arkadaşlarımız varsa tartışılabilir :)

Sayfayı Paylaş