Spora yeniden dönüş ve ek besin önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ultraylmz tarafından 26 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Ultraylmz

Ultraylmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler arkadaşlar direk konuya giriyorum. Arkadaşlar hayalim olan vücut geliştirme sporuna üniversiteye Isparta ya gidince başlamayı düşünüyorum. Sporcu geçmişi olarak zamanında 6 yıl kadar taekwando , 2 yıl kadar futbol ve 4 ay kadar spor solonuna gittim ve maddi durumdan dolayı bırakmak zorunda kaldım ondan sonra da ara ara evde kendimce bir şeyler yaptım ve halı sahalar var tabi. Geçen yıl halı sahada sol ön çapraz bağımı koparttım ve ameliyat oldum neredeyse koca kış yattım 9 ay geçti toparlamış sayılırım fakat bu zamana kadar belli seviyede tuttuğum vücudu yani 70-75 kilolar arasındaydım hep 82 kiloya kadar çıktım. Bu yazda 600-700 tl kadar spor için para ayırdım.

Boy 1.72/kilo 82 Fakat görüntü olarak dışardan duyduğuma göre ve kendimce kilolu gözükmüyorum ve bacaklarım baya kalındır kalçam da iridir yıllardır böyle sayılır yaptığım sporlardan dolayı sanırsam ve görüntü olarak göbekte hatrı sayılır yağlanma oldu şimdi ameliyattan sonra. İsterseniz sonradan fotoğraf da atabilirim faydası olacaksa 20 yaşındayım

Isparta da güvendiğim bir salon var 3 aylık 150 tl oraya gitmeyi düşünüyorum gidince gene bir araştıracağım ama gidince oradaki hocalara da şimdi soracağım soruları soracağım fakat sizlerede danışmak istedim

1 veya 2 aydan sonra dışarıdan besinle desteklemeyi kesinlikle düşünüyorum protein tozudur vb. İnternet te araştırdım çok çeşitli protein tozları bu protein tozlarının yapım şekilleri fln çok çeşitli geldi ve kararsız kaldım tabi haliyle maddi olarak ta sınır belli bu parayla kışı çıkarmam lazım spor için tabi gene sonradan belli miktarlarda para mutlaka ayırırım ama durum bu fiyat olarak 150 tl civarı protein tozu uygun geldi bu fiyatlarda önerebileceğiniz bir protein tozu arıyorum kendim Hardline Vmax Protein 2300 Gr 82 Servis Çikolatalı ürünü buldum porsiyon başı protein gayet iyi fiyatıda 120-130 tl arası olduğu için kesin alırım gözüyle bakıyordum fakat Soya protein izolatı dan üretildiği için çok kötüleyen var iyi olduğunu söylüyenler de var onun için karasız kaldım.

Bunun içi bana önerebileceğiniz kombinasyonlar(2 farklı protein tozu karışımı tarzında spordan önce farklı spordan sonra farklı) veya sizce protein tozu haricinde bilmediğim başka bir şey Varsa onları a önerebilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Lütfen marka tartışması yapmayınız konu cidden başka baktığım konulardaki gibi sapmasın.
    İsteyen olursa özel olarak watspp facebook gibi yerlerden de konuşabilirim

Son düzenleme: 26 Ağustos 2015
  2. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Büyük ihtimalle kullandığın baslik yüzünden konun kapatilacak.Fakat sunu soyleyeyim.Butcenin kisitli oldugunu soyluyorsun ve 2 ay sonra protein tozu kullanacam diyorsun.Cok erken bir sure.ilk 4 5 ay gerek olacagini sanmiyorum

Raskolnikov1 ve AnTiCoRe bunu beğendi.
  3. rascal_muro

rascal_muro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ÖZEL GÜVENLİK
    Yer:
    İstanbul / Bahçelievler
    bence proteini besinlerden alabilirsin takviye alma ama ben yumurta , tavuk göğüsü , badem vs fazla yiyemem dersen gerek duyabilirsin bunun dışında spor geçmişin varsa kondisyonun da vardir güç takviyeleri önerecektim yeni başladıgın için gerek kalmayacak tek önermek istediğim aminoasit alımın çünkü protein yapım sentezi için aminoasit gereklidir.

4. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    İlk zamanlarda gerek yok.Zaten şu zamanlarda supplement kullanma bir süre protein agirlikli bir diet yap.Biraz fazlaligin var

5. Ultraylmz

Ultraylmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam zaten bnde ilk 1 2 ay diyordum ama 3 aya kadar almam ama ondan sonra istiyorum almak ama işte aklımda bir protein tozu yok ne almalıyım onda kararsızım

6. Yunuss10

Yunuss10 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    4-5 ay antremanlarını yap protein diyeti yapmanı öneririm protein tozunu şimdilik düşünme bence. Başarılar.

7. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Konu başlığı forum kurallarına göre yeniden düzenlenmiştir.Lütfen daha dikkatli olalım.

8. texas0606

texas0606 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum almisken bence tozun icerigine iyo bak yuzde yuzmu diye..

Sinirlari zorlarsan maddi whey optimum gold standart galiba tam hatirlamiyom ismini 210 lira 3.5 ay rahat yeter.. zaten eylulde baslasan 3 ay sonra kullansan tozu yilbasinda da tozu alsan nisana kadar idare eder seni haftada 3 gun 1 porsiyon koşulu ile.. o toz aldigin sürece harcligindan da 3 5 arttir bi daha alrsn.. benm gozumde en ucuza en iyi bu wheyden baska arastirmamistim..

9. Raskolnikov1

Raskolnikov1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim @mehmet67 açıklamış olayı min ilk 3 ay zaten ek gıda kullanılmaz ondan sonraki süreçte de beslenmen yeterli gelmediğinde başvurman gerekir zaten adı üstünde ek gıda, sen normal bir şekilde protein ağırlıklı beslenmeye bak

mehmet67 bunu beğendi.
  10. Ultraylmz

Ultraylmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam iyi güzelde tek porsiyon da yeteceğini düşünmüyorum genrise ne dersiniz ?

Sayfayı Paylaş