Spora Yeni Başlayan Birinin Uygulayacağı Beslenme Programı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrthengineer tarafından 22 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mrthengineer

mrthengineer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar. 23 yaşında biri olarak ilk kez bir spor salonuna üye olup fitness'ı hayatıma sokmaya karar verdim. İşin acemisi olunca bilenlerden tavsiyeler almak en mantıklısıydı. Spor salonunda hocanın verdiği programa harfiyen uyacağım fakat beslenme programını nasıl şekillendireceğime karar veremedim. 170 boyunda, 68 kilo, %13-14 yağ oranına sahip bir vücudum var. Spora hafta içi çarşamba hariç sabah 9, cumartesi 11, pazar 12'de giderim diye planladım ve bu üç aylık bir rutin olacak. Sonrasında saatler yeni okul planına göre değişiklik gösterebilir. Fit bir vücut için günde ortalama kaç kalori almalı, hangi besinler ağırlıklı beslenmeli, kaç öğün yemeliyim?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    kişiye, aktivitelere ve tükettiğin gıdalara göre değişir. yabancı sitelerde hesaplama programları var. makro hesapları da yapıyor. onlara bakabilirsin.

3. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Ben senin yerine internetten hesapladım 2800 civarı alıp başlayabilirsin bulka. Haftada kaç kez spor yapacağını tam anlayamadım ama yeni başladıysan 3 maksimum da 4 gün yapmalısın.

Sayfayı Paylaş